Aktualno¶ci
Ł±czymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byli¶cie z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
P¦ w Chaux-Neuve: Lamy Chappuis wygrywa.
Image and video hosting by TinyPi

Jason Lamy Chappuis wygrał zawody Pucharu ¦wiata w kombinacji norweskiej w Chaux-Neuve. Francuz prowadził po skokach i na trasie biegu utrzymał prowadzenie. Drugie miejsce ze strat± 7,2 sekundy zaj±ł 19. po skokach Felix Gottwald. Trzeci był 13. po skokach Mikko Kokslien. Polacy nie startowali.

Lamy Chappuis prowadził po skokach. "Gospodarz" zawodów skoczył 115,5m i z not± 134,2pkt miał zdecydowan± przewagę nad drugim Haavardem Klemetsenem (113,0m, 124,9pkt, +0:37) i trzecim Toddem Lodwickiem (114,5m, 124,5pkt, +0:39).

Wczorajszy zwycięzca zawodów, Austriak David Kreiner skoczył 107,5m i miał 1 minutę i 1 sekundę straty (6. miejsce). Mikko Kokslien był 13. i miał minutę i 18 sekund straty (107,0m,114,7pkt). 19-ty był Felix Gottwald (106,5m,112,4pkt, +1:27)

Wyniki po skokach:
1. LAMY CHAPPUIS Jason FRA 115.5m 134.2 pkt.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W trakcie biegu Lamy Chappuis utrzymał prowadzenie i z flag± francusk± w dłoni wpadł na metę. Drugie miejsce zaj±ł najlepszy w biegu Felix Gottwald (19. po skokach). Trzeci ukończył bieg vice-lider P¦ - Mikko Kokslien, 13 po skokach. Dobrze spisał się wczorajszy zwycięzca David Kreiner, który ukończył zawody na miejscu 4-tym. Pi±te miejsce zdobył Tino Edelmann, szóste Jan Schmid. Kolejny dobry start zaliczył Włoch Lukas Runggaldier - siódme miejsce. Magnus Moan po 31. wyniku w skokach i 7. w biegu ukończył zawody jako 14-ty.

PEŁNE WYNIKI

W Klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata do "Kryształowej Kuli" bardzo zbliżył się Jason Lamy Chappuis (789pkt). Na dwa starty przed końcem ma 180 punktów przewagi nad drugim Mikko Kokslienem (609pkt). Trzeci - Felix Gottwald (556pkt) nie ma już żadnych szans na to trofeum.

jedrek dnia 23 styczeń 2011 14:31 · 9 Komentarzy · 741 Czytań · Drukuj