Brak zawarto¶ci dla tego panelu
Aktualno¶ci
Ł±czymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byli¶cie z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Druml i Klapfer wygrywaj± w Kranju, dobra i równa forma Pochwały
Polska Lukas Klapser i Tomaz Druml wygrali weekendowe zawody Pucharu Kontynentalnego w Słoweńskim Kranju. Polacy spisali się przeciętnie i znów nie zawiódł jedynie Tomasz Pochwała który przez cały sezon prezentuję równ± i dosyć wysok± formę.

Pierwszego dnia rywalizacji, zawody wygrał Klapfer. Po skokach prowadził francuz Nikolas Martin który wyl±dował na 109 metrze. Tuż za nim uplasowali się dwaj Niemcy Boesel i Reuschel. Ten drugi oddał najdłuższy skok w zawodach (109,5 m) jednak kłopoty przy l±dowaniu sprawiły że nie wygrał konkursu skoków. Polacy spisali się przeciętnie. Tomasz Pochwała skoczył 100,5 m. i został sklasyfikowany na 20 miejscu ze start± 1:01. Marcin M±ka był 28 (98,5 m i 1:15 straty do lidera) Słabo biegaj±cy Wantulok skoczył zaledwie 94 m i był dopiero 38 z prawie dwuminutow± strat±. Andrzej Zarycki skoczył 92,5 metra i wydawało się że 42 miejsce po skokach pozwoli mu zawalczyć o punkty gdyż tracił 1:59.

W biegu bezkonkurencyjny okazał się Austriacy. Wygrał Klapfer a trzeci był Druml. Jedynie Martin zdołał obronić podium. Tuz za podium znaleĽli się kolejni Austriacy Pichlmayer i Kreiner. Polacy spisali się przyzwoicie. Na 17 miejsce z 16 czasem biegu awansował Pochwała a M±ka z 28 awansował na 23 z 22 czasem biegu. Zawiódł Andrzej Zarycki który miał dopiero 32 czas biegu i awansował jedynie o 2 pozycję i skończył zawody na 40 miejscu. Wantulok spadł o 3 pozycję i skończył bieg na 42 miejscu.

Wyniki sobotnich zmagań.

1 KLAPFER Lukas AUT 23:02.1 (6 po skokach/ 3 czas biegu)
9 SCHLOTT Mark GER + 01:05.1 (5/21)
10 JOHANSEN Truls Soenstehagen NOR + 01:10.4 (31/5)
----------------------------------------------------------------------
17 POCHWALA Tomasz POL + 01:33.2 (20/16)
23 MAKA Marcin POL + 02:05.0 (28/22)
40 ZARYCKI Andrzej POL + 03:16.6 (42/32)
42 WANTULOK Mateusz POL + 03:55.0 (38/43)

W niedzielę zawody wygrał wygrał Tomaz Druml który na finiszu pokonał Martina i G.Storliena. Po skokach prowadził zdecydowanie Niemiec Reuschel. Zdeklasował on rywali w pierwszej konkurencji gdyż skoczył 110,5 metra. Drugi był jego rodak Boesel który o 6,5 metra bliżej i tracił do swojego rodaka aż 40 sekund. Kolejnych zawodników nie dzieliły jednak tak wielkie różnica i zapowiadała się ciekawa walka o zwycięstwo. Obudził się wreszcie Tomasz Pochwała który zaj±ł 9 miejsce, skacz±c 102,5 metra. Tracił on tylko 16 sekund do drugiego po skokach Boesela. Dobrze spisał się Wantulok (101,5 metra) jednak jego umujętno¶ci biegowe nie dawało nikomu nadziei na pierwsze punkty. Marcin m±ka skoczył zaledwie 94,5 metra i był 41 ze start± 2:02 a Andrzej Zarycki po raz kolejny zawiódł gdyż skoczył jedyne 88 metrów i z prawie 3 minutow± strat± wyruszył na trasę jako 47.

Tak jak można było się spodziewać na trasie było bardzo ciasno. Wygrał Druml który o niecał± sekundę pokonał Martina i Storliena. Na kolejnych miejscach zostali sklasyfikowani Scholtt i Pichlmayer. Szósty był Klapfer który przebijał się cały bieg z 31 miejsca i gdyby trasa była o 200/300 metrów dłuższa to zapewne po raz kolejny by wygrał. Pochwała zakończył zawody na 13 miejscu. Niestety przegrał on na finiszu z z Kammerlanderem i Cailleau. Jak wiemy końcowe metry nie s± mocn± stron± Polaka ale trzeba powiedzieć że Pochwała spisał się dobrze. Pozostali Polacy bardzo zawiedli. Wantulok został sklasyfikowany jako 37, M±ka jako 42 a Zarycki dopiero jako 45.

Wyniki niedzielnych zmagań:

1 DRUML Tomaz AUT 23:26.8 (9 po skokach/6 czas biegu)
8 PINEL Florian FRA + 00:36.5 (39/2)
9 JOHANSEN Truls Soenstehagen NOR + 00:41.0 (35/3)
10 EGGER RIEDMUELLER Thomas AUT + 00:44.6 (9/16)
--------------------------------------------------------------
13 POCHWALA Tomasz POL + 00:51.3 (9/17)
37 WANTULOK Mateusz POL + 02:37.8 (16/43)
42 MAKA Marcin POL + 02:59.4 (41/37)
45 ZARYCKI Andrzej POL + 03:41.1 (47/32)

Image and video hosting by TinyPic

Tomasz Pochwała

Kolejne zawody zostan± rozegrane 27 i 28 lutego w Krapaczu! Serdecznie zapraszamy

Raku dnia 16 luty 2010 12:38 · 1 Komentarzy · 1054 Czytań · Drukuj