Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
PK w Kranju: Krog znów wygrywa, klęska Słoweńców
Image and video hosting by TinyPi

Magnus Krog wygrał drugi raz z rzędu zawody Pucharu Kontynentalnego.Było to czwarte zwycięstwo Norwega w „drugiej lidze” kombinatorów, która wcześniej nosiła nazwę Pucharu Świata B. Na drugim miejscu finiszował Joergen Graabak, który nie poradził sobie na finiszu ze starszym kolegą i wbiegł na metę dwie sekundy za triumfatorem. Na trzecim stopniu podium stanął Austriak Tomaz Druml a kilka chwil po nim na metę wpadło trzech Niemców – Duenkel, Boesl i Reuschel. Nasi zachodni sąsiedzi musieli zadowolić się lokatami tuż za podium. Klęskę ponieśli Słoweńcy. Polacy nie startowali.

Marjan Jelenko po raz kolejny zdominował pierwszą część dwuboju i zdecydowanie prowadził po konkursie skoków do kombinacji. Młody Słoweniec wylądował na 109 metrze i wyprzedzał drugiego Gasper Berlota aż o 5 metrów. Starszy ze reprezentantów gospodarzy tracił do prowadzącego 38 sekund. Trzecie miejsce zajmował Wolfgang Boesl, który skoczył 103,5 metra i miał on ruszyć na trasę 43 sekundy po Jelence. Ósme miejsce okupował bardzo dobrze biegający Norweg - Joergen Graabak. Tuż za nim klasyfikowani byli Magnus Krog (10) i Tomaz Druml (11). Z pewnością grupa pościgowa nie była bez szans przed biegiem ale półtorej minuty przewagi Jelenki wydawało się bardzo trudne do odrobienia.

Wyniki:
1. JELENKO Marjan SLO 129.5 pkt (109m)
2. BERLOT Gasper SLO + 0:38 (104)
3. BOESL Wolfgang GER + 0:43 (103,5)
4. DIER Dominik AUT + 0:45 (103,5)
5. REUSCHEL Sebastian GER + 0:47 (102,5)

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Bieg zakończył się pogromem Słoweńców. Nie zdołali oni utrzymać swoich świetnych pozycji i skończyli rywalizacje pod koniec pierwszej dziesiątki. Najlepszym dwuboistą po raz kolejny okazał się Magnus Krog. Zwycięzca drugiego konkursu w Szczyrku znów fantastycznie pobiegł i uzyskał najlepszy czas na trasie. Drugie miejsce zajął Graabak. Młody Norweg nie był w stanie finiszować tak szybko jak kolega z reprezentacji i wbiegł na metę dwie sekundy po zwycięzcy. Na trzecim stopniu podium stanął Tomaz Druml. Cztery sekundy za Austriakiem na metę wpadł Duenkel, który bardzo dobrze radził sobie na trasie i nieznacznie przegrał miejsce na podium. Kolejne dwa miejsce zajęli Niemcy - Boesl i Reuschel. Dopiero na siódmym miejscu zameldował się na mecie pierwszy ze Słoweńców czyli Marjan Jelenko. Medalista z Mistrzostw Świata Juniorów roztrwonił swoją olbrzymią przewagę po skokach i stracił do triumfatora ponad pół minuty.

Warto także podkreślić nie najlepszą postawę zawodników, którzy wystartują na MŚ. Jim Haertull nie ukończył biegu, Ernest Yahin był 38, Tommy Schmid - 32, Nick Hendrickson - 29 a Dimitry Matveev - 22. Francuzi walczący o piąte miejsce w drużynie uplasowali się pod koniec trzeciej dziesiątki.

Wyniki:
1. KROG Magnus NOR 24:53.4 (10 po skokach/1 czas biegu)
2. GRAABAK Joergen NOR + 00:01.2 (8/4)
3. DRUML Tomaz NOR + 00:07.4 (11/3)
4. DUENKEL Michael GER + 00:11.6 (14/2)
5. BOESL Wolfgang GER + 00:23.6 (3/16)
6. REUSCHEL Sebastian GER + 00:33.8 (5/18)
7. JELENKO Marjan SLO + 00:37.3 (1/32)
8. DIER Dominik AUT + 00:41.3 (4/22)
9. JOHANSEN Truls NOR + 00:45.5 (20/5)
10. BERLOT Gasper SLO + 00:50.7 (2/25)

PEŁNE WYNIKI KOŃCOWE

W klasyfikacji generalnej Krog i Graabak coraz szybciej zbliżają się do prowadzącego Riessle. Aktualnie Niemiec ma tylko 79 punktów przewagi nad Krogiem i 141 nad Graabakiem. Będzie mu bardzo ciężko obronić się przed świetnie dysponowanymi Skandynawami.

Raku dnia 19 luty 2011 11:15 · 2 Komentarzy · 686 Czytań · Drukuj