Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Lubawka - ostatni bastion kombinacji na Dolnym Śląsku
Image and video hosting by TinyPi

Nie tylko pod Tatrami i na Śląsku uprawiają kombinację norweską. W powiecie kamiennogórskim na skraju Karkonoszy w mieście Lubawka w maju 2010 roku powstał klub LUKS-SKI Lubawka , który poza skokami szkoli swoich adeptów w kombinacja norweskiej. Są młodym klubem na horyzoncie sportu zimowego w Polsce oraz w Lubawce. Pragną rozwinąć skoki narciarskie i kombinację norweską korzystając z miejscowej bazy sportowej, na którą składają się trasy biegowe w Lubawce, Opawie czy też w niedalekiej czeskiej Małej Upie oraz piękna skocznia narciarska w Lubawce (HS 94). Mimo, że tej zimy z powodu braku śniegu nie mogli poskakać na swoim obiekcie, to nie załamali rąk i dzielnie znosili trudy dojazdów do Harrachova i Liberca. W okresie jesiennym treningi z powodu braku igielitu w Lubawce również musiały odbywać się w Libercu, Harrachovie i Lomnicy nad Popelkou. Jak widzicie, aby potrenować trzeba jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć.

Po raz pierwszy na arenie krajowej zawodnicy LUKS-SKI Lubawka pokazali się na IV edycji Pucharu Jesieni w Zakopanem. Wyniki jakie uzyskali można uznać za bardzo przyzwoite. Zima była bardzo pracowita, bo poza startami w kraju (17 startów) występowali również w zawodach naszych sąsiadów - Czechów (6 startów). Do udanych występów należy zaliczyć też OOM w Zakopanem i Mistrzostwa Polski w Szczyrku i Wiśle. W chwili obecnej do wyróżniających się zawodników lubawskiego klubu należą bez wątpienia junior młodszy Krystian Gryczuk i senior Kamil Czerwinka. W klubie doskonale wiedzą , że czeka ich długa i mozolna praca, aby swoim zaangażowaniem i dobrymi wynikami zostali zauważeni nie tylko na swoim terenie, ale też na zawodach w Polsce, w oczach PZN-u i wielu jak mniemam sponsorów. Nie wiem jak Wy ale ja wierzę, że przyjdą dobre czasy dla Lubawki i te klasyczne konkurencje nabiorą blasku na terenie i na mapie dolnośląskiego sportu.

Image and video hosting by TinyPi LUKS-SKI Lubawka to już jedyny klub na Dolnym Śląsku , który prowadzi jeszcze sekcje kombinacji norweskiej. Myślę ,że tereny Sudetów, a w tym wypadku Karkonoszy są wyśmienitymi dla uprawiania narciarstwa klasycznego, dlatego martwi tak zła sytuacja klubowa w tym regionie. Historia skoków narciarskich w Lubawce sięga trzeciej dekady dwudziestego wieku. Przez długie lata uprawiano w tym miejscu skoki i kombinację norweską. W roku 1924 na północnym zboczu Kruczej Skały powstała skocznia narciarska. Obiekt ten służył sportowcom do przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w 1936 roku w Niemczech. Największymi i najważniejszymi zawodami w tamtym okresie były rozegrane w styczniu 1931 roku Mistrzostwa Dolnego Śląska. Wtedy skocznia ta miała punkt konstrukcyjny położony na 40 metrze co pozwalało na skoki w granicach 50 metrów. Obecnym rekordzistą skoczni w Lubawce jest Jakub Kot, który w lutym 2010 roku skoczył 96 metrów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Najdłuższy skok na obiekcie w Lubawce oddał czeski skoczek z Harrachova - Antoni Hajek i było to aż 97,5 metra.

Źródło: informacja własna

wieniu13 dnia 22 kwiecień 2011 19:33 · 3 Komentarzy · 1175 Czytań · Drukuj

Komentarze
jan_w dnia 26 kwiecień 2011 09:14
Ech, aż żal serce ściska. Dlaczego w Czechach Sudety mogą być motorem napędowym narciarstwa, a u nas nie? Niestety, nie zanosi się na żadne zmiany, wszak PAN PREZES stwierdził, iż budowa skoczni w Sudetach mija się z celem.
Raku dnia 26 kwiecień 2011 14:18
Jak w erze Małyszomanii prezio nie ruszył głową i nie rozruszał tych terenów, to teraz mu pozostało tylko martwienie się o inne górzyste rejony, bo ktoś musi skakać, żeby utrzymać posadkę. Wiadomo, że budowanie skoczni to nie jest taka prosta sprawa jak boiska czy hali sportowej, bo te na pewno się zwrócą, ale rozreklamowanie sportów zimowych w górach, to powinna być dla prezia dosyć prosta sprawa. Teraz to już chyba za późno.

Przy okazji zapraszam na stronkę LUKS-SKI LUBAWKI http://skoki-lubawka.pl/
wieniu13 dnia 26 kwiecień 2011 21:31
Witam czytelników i pozwolę sobie zacytować artykuł ze strony www.skisprungschanzen.com

Oczekiwany koniec skoków narciarskich w Karpaczu

Polski Karpacz, leżący na Dolnym Śląsku był do niedawna jednym z najważniejszych centrów skoków narciarskich w całej Polsce, jednak obecnie nie znajdują się tutaj działające skocznie narciarskie. Władze miasta nie chcą wspierać tego rodzaju sportu, zamknięto sekcję skoków narciarskich, a od sezonu 2009/2010 nie odbyły się żadne zawody, przez co skocznia MŚ Juniorów 2001 niszczeje.

To przepowiadany koniec aktywnego skakania na nartach w pięknie położonej, górskiej miejscowości Karpacz. Ostatnie zawody na największej w mieście skoczni narciarskiej - "Orlinek K85" miały miejsce w sezonie 2009/2010. W ubiegłym sezonie Jacek Włodyga (członek Polskiego Związku Narciarskiego i starosta jeleniogórski) czynił wysiłki, aby zorganizować na Orlinku w Karpaczu zawody w skokach narciarskich, choćby najniższej rangi. Jedna władze miasta powiedziały "nie", jak tłumaczy burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski, ponieważ przygotowanie skoczni narciarskiej kosztowałoby około 135.000 zł (34.180 Euro), a także niezbędne są na uszkodzonym zeskoku skoczni prace ziemne.

Co więcej, sekcja skoków narciarskich miejscowego klubu narciarskiego została zlikwidowana, ponieważ skoczkowie z Karpacza, aby móc skakać musieli jeździć do czeskiego Harrachova. Najbliższy klub skoków narciarskich obecnie jest zlokalizowany w Lubawce - Luks Ski Lubawka, ale składa się z zaledwie 9 aktywnych zawodników.

Druga skocznia narciarska, jeżeli w ogóle można ją nazwać skocznią narciarską, to skocznia Karpatka, która leży w bezpośrednim centrum miasta. Była obiektem zainteresowania przez kilka lat, jednak dziś wygląda okropnie źle i niemożliwe, aby ludzie mogli na niej skakać. Jednak skocznia jest wciąż uważana, za łatwą do odbudowy za niewielkie pieniądze i wkładając w to trochę wysiłku. Zainteresowanie skokami narciarskimi w cale nie spadło, mimo zakończenia kariery Adama Małysza.

Władze miasta przyznają, że inwestycja w przebudowę skoczni Orlinek nie była potrzebna i także była stratą pieniędzy. Jednakże jak powiedzieć, że skocznia nie "zarabia na siebie", kiedy cały czas jest zamknięta i nie ma na niej żadnych zawodów. Przez lata po MŚ Juniorów w 2001 r. na skoczni nie było atrakcyjnych zawodów, jednak nie z powodu braku okazji, ale raczej braku chęci władz, aby je wesprzeć.

Wydaje się, że ludzie związani ze skokami narciarskimi mogą już zapalić świeczkę, w celu uczczenia pamięci tego miasta skoków narciarskich. Kolejna strata pieniędzy i strata szansy na kolejnych mistrzów skakania na nartach. Jak zawsze jej jeszcze oczywiście mała szansa, że aktywni członkowie zmienią zdanie, inaczej jedyna okazja do ujrzenia skoczni będzie podczas Tour de Pologne.

I jeden z komentarzy na tejże stronce:

Z tego co wiem w Karpaczu był bardzo zaangażowany trener ale władze miasta i część zawistna z klubu Śnieżka nie pozwolili mu na rozwój tej dyscypliny(skoki i kombinacja norweska)mimo, że prowadził już te sekcje z dobrym skutkiem niespełna dziesięć lat. Podziwiam upór i determinację trenera i zawodników, że tyle lat musieli trenować w Republice Czeskiej w Harrachovie i Libercu oraz w Lomnicy nad Popelkou. A Starosta Jeleniogórski gdzie był przez te lata nie widział jak chłopcy się męczą ? Nawet nie pomógł mimo, że jest członkiem zarządu PZN-u od kilku kadencji. Wracając do Burmistrzów Karpacza, to należałoby ich podać do sądu za dewastację i niszczenie społecznego mienia, za trwonienie publicznych pieniędzy, za niechęć do sportu , która jest w działaniach gminy napisana grubymi zgłoskami. Mieszkańcy Karpacza powinni ich wywieźć na taczkach. A tak ogólnie rzecz ujmując niech zrobią duże zdjęcie tej skoczni i umieszczą to na olbrzymim bilbordzie i postawią na miejsce po wycięciu skoczni. Dlaczego ludzie wybierają takich debili na prowadzenie ich miasta? Dlaczego PZN nie grzmi widząc jak ich obiekt, który mógłby przyczynić się do selekcji w skokach niszczeje, marnuje się. Dlaczego nikt nie poda tej sprawy do prokuratora? Czy można wielomilionowy obiekt tak zostawić na pastwę losu? A w centrum stoi jeszcze zarośnięta, nieogrodzona mała skocznia.Tyle pieniędzy marnują i nic sobie z tego nie robią. Wszyscy do kupy PZN, Burmistrzowie Karpacza, Starosta jeleniogórski to jedna wielka banda, której wisi dobro dyscypliny. Szlag by ich trafił bo nie umiem inaczej tego określić.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl