Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Puchar Jesieni: Pochwała zwycięża w Zakopanem, świetny bieg Gryczuka
TZN

Tomasz Pochwała zwyciężył w Zakopanem w pierwszym konkursie Pucharu Jesieni. Skoki rozegrane były na skoczni HS-94, następnie kombinatorzy mieli do przebiegnięcia 6 kilometrów. Na podium stanęli także Mateusz Wantulok, oraz Krystian Gryczuk, którego pamiętamy z niedawno rozegranych zawodów w Czechach w których popisał się świetnym czasem biegu.

Po skokach prowadził Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, który jednocześnie w skokach specjalistycznych zajął 3. miejsce. Jednak jego przewaga nad Tomaszem Pochwałą wynosiła tylko 8 sekund. Trzeci Michał Pytel tracił do lidera 10 sekund. Blisko był także Damian Urbaś - 14 sekund. Następni zawodnicy tracili ponad 30 sekund.

Jako, że Gąsienica-Kotelnicki w biegu nie spisywał się dobrze, Pochwała szybko sobie z nim poradził. To samo uczynił z innymi młodymi zawodnikami, którzy dobrze spisali się na skoczni. Do mety biegł kontrolując przewagę nad pozostałymi. Jako drugi na mecie pojawił się Mateusz Wantulok tracąc 18,7 sekundy, a trzeci był Krystian Gryczuk, który awansował z miejsca 11, niwelując stratę 1:16 do jedynie 21 sekund. Biorąc pod uwagę, że zawodnik ten trenujący na co dzień na Dolnym Śląsku i w Czechach ma jedynie 17 lat, a pokonuje w biegu starszych od siebie dwuboistów, można go uznać za naprawdę przyszłościowego i utalentowanego zawodnika.

Czwarty był Andrzej Zarycki, jednak jego strata była spora, bo stracił ponad minutę do podium, a do Pochwały 1:24. Równo na skoczni jak i w biegu spisał się Wojciech Marusarz, który był 5., a ubiegłoroczny kadrowicz Michał Pyclik przybiegł na 6. miejscu awansując aż z miejsca 15 po skokach.

Spory awans zanotował Marcin Budz, który po dopiero 23. skoku i stracie 3:24 awansował dzięki 4. czasowi biegu aż na miejsce 12.

Wyniki:
1. POCHWAŁA Tomasz POL 27:28.0 (2 po skokach/6 czas biegu)

Raku dnia 10 wrzesień 2011 01:49
Tak próbuje zlokalizować zeszłoroczne starty Gryczuka i jest to dosyć ciężkie, bo w kraju niewiele startował.

Był na OOM gdzie zajął 5 i 8 miejsce. Na 3,75 km pobiegł niemal identycznie jak Przybyła i półtorej minuty wolniej od Marusarza. Na 5 km też przegrał półtorej minuty z Marusarzem. W Lotos Cupie przegrał z Marusarzem o 2 minuty (nie wiem jak sam bieg), a na marcowych mistrzostwach Czech (zimowych) przegrał z Dvorakiem o 8 minut. Niemal rok temu w Mistrzostwach Czech (letnich) miał 15 czas na 20 zawodników i przegrał z Pochwała o 4 minuty. Minął rok i na tej samej trasie (długość i przewyższenie) pokonał Pochwałę i Dvoraka o prawie półtorej minuty, a Przybyłe o 8 minut. We wczorajszym Pucharze Jesieni pokonał Przybyłe o ponad 2,5 minuty, a Marusarza z którym regularnie w zeszłym roku przegrywał pokonał o 2 minuty. To tyle jeśli chodzi o wybrane liczby. Oczywiście to różne biegi (narty, nartorolki czy też zwykłe). Trochę trudno w to wszystko uwierzyć smiley

PS. Witam nowego redaktora.
Emil dnia 10 wrzesień 2011 11:20
Szkoda że nie było Słowioka i Cieślara mielibyśmy porównanie ale rozumiem Alpen Cup. Gryczuk powinien koniecznie pojechać na następne zawody w Oberwiesenthal. A jak tam wypadnie korzystnie i utrzyma formę do zimy to Puchar Kontynentalny czeka chociaż pewnie do USA nikogo nie wyślemy.
jedrek dnia 10 wrzesień 2011 16:42
Może z tymi dziwnymi czasami biegu to było jak w tym lipcowym sprawdzianie, że jedni mieli szybsze nartorolki, a inni wolniejsze, a Gryczukowi akurat przypadły te najszybsze?
Asia dnia 10 wrzesień 2011 17:08
Gratulacje dla Krystiana tylko nie rozumiem dlaczego piszecie, że na co dzień trenuje w Czechach tak tylko trenuje na skoczniach w Czechach ponieważ na Dolnym Śląsku nie ma skoczni a jest zawodnikiem z LUK-SKI Lubawka (Polska) a jego trenerem jest Wiesław Dygoń. Więc proszę piszcie dokładniej - zawodnik z LUKS-SKI Lubawka trenujący na skoczniach w Czechach (dzięki życzliwości Czechów). Jeszcze raz gratulacje Krystian.
Raku dnia 10 wrzesień 2011 17:39
Poprawione Asiu. To zapewne taki skrót myślowy Mensona i na jego usprawiedliwienie mogę dodać, że Czesi w swoich protokołach z wynikami uznają Gryczuka za swojego. Pan Wiesław już nas bardzo dobrze poinformował na temat sytuacji w Lubawce: http://kombinacjanorweska.dbv.pl/news.php?readmore=346 smiley

Jedrek patrząc na czasy (6 km - 26-27min), to chyba biegli co najwyżej w adidasach, tak jak w zeszłorocznym Pucharze Jesieni, także teraz ciężej to wytłumaczyć smiley
Asia dnia 10 wrzesień 2011 18:09
Dzięki Admin :p
zur555 dnia 11 wrzesień 2011 10:13
Pewnie znów moto-rolki...
Mi się nie chce wierzyć ze zrobił taki progres w biegu.
Raku dnia 11 wrzesień 2011 11:02
Przykro mi Zur, ale biegli tylko w butach więc mógł mieć co najwyżej moto skarpetki i moto buty smiley
Alina88 dnia 11 wrzesień 2011 11:10
@zur555
Może Gryczuk znał skróty na trasie biegu smiley
zur555 dnia 11 wrzesień 2011 12:47
Ale w takim razie nie konieczne bieg w butach musi oznaczać dobre bieganie na nartach. Do Biegów narciarskich potrzeba tez techniki.
Ale mimo wszystko Gryczuk tego lata pokazuje ze ma predyspozycje na dalszy rozwój.
Ale żeby coś więcej o nim powiedzieć trzeba poczekać na starty zimowe.