Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Eric Frenzel zwycięzcą historycznego konkursu!
Image and video hosting by TinyPi

Eric Frenzel okazał się najlepszy w pierwszych w historii zawodach Pucharu Świata rozgrywanych według formuły Penalty Race. Niemiec, który był liderem po skokach, kontrolował sytuację i odniósł pewne zywcięstwo. Drugi, po fantastycznym biegu, finiszował Jason Lamy Chappuis. Niewiele gorzej na trasie spisał się Bjoern Kircheisen, który stanął na najniższym stopniu podium.

Po skokach na czele znajdowali się Eric Frenzel i Christoph Bieler. .Austriak i Niemiec posiadali 10 sekund przewagi nad Maximem Laheurte. Są to jedyni zawodnicy, którzy podczas biegu nie musieli pokonywać dodatkowych okrążeń. Pozostali kombinatorzy musieli przebiec dwie lub więcej karnych rund. Zagrożeniem dla liderów wydawali się być Jason Lamy Chappuis, Bjoern Kircheisen i Magnus Moan. Zwłaszcza postawa osatniej dwójki może być zaskoczeniem dla kibiców, gdyż jak wiadomo ci zawodnicy zdecydowanie lepiej czują się na trasie biegowej. Aż trzy karne rundy musiał pokonać lider Pucharu Świata Tino Edelmann. Największą niespodzianką było odpadnięcie Magnusa Kroga, który nie osiągnął nawet najbliższej, czwartej strefy. Oprócz Norwega sztuka ta nie udała się jeszcze dziewięciu zawodnikom. Trzeba jednak mieć na uwadze, że czołowi zawodnicy klasyfikacji PŚ trafili na bardzo niekorzystne warunki,przez co tacy zawodnicy jak wcześniej wspomniany Krog, czy też Aleksandro Pittin i Akito Watabe zajmowali bardzo odległe miejsca.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Image and video hosting by TinyPi O 12:30 kombinatorzy ruszyli na trasę w Sjusjoen.Tuż po starcie biegu mocne tempo nadali zawodnicy niemieccy, którym wyraźnie zależało na sukcesie Erica Frenzela. Zdecydowali się oni pokonywać karne rundy w drugiej części rywalizacji, aby wspomóc swojego kolegę w walce o zwycięstwo. Inaczej do sprawy podeszli zawodnicy norwescy, którzy w przeważającej części pokonali swoje karne rundy na początku biegu. Podobnie postąpiła większość biorących udział w rywalizacji kombinatorów

W związku z pokonywaniem dodatkowych 150 metrów w stawce co chwila odbywały się liczne przetasowania. Nie tyczyło się to jednak zbytnio Erica Frenzela, który nie musząc pokonywać karnych rund, cały czas trzymał się czoła stawki. Kiedy kolejni zawodnicy pokonywali swoje karne rundy, Frenzel oddalał się od rywali i ostatecznie ukończył bieg na pierwszym miejscu, z przewagą ponad 15 sekund. Drugi na mecie zameldował się Jason Lamy Chappuis, dla którego był to z pewnością jeden z najlepszych występów jeżeli chodzi o część biegową. Trzecią lokatę zajął Bjioern Kircheisen, który, jak można było przewidzieć, po dobrym skoku równie dobrze zaprezentował się na trasie. Tradycyjnie dobrze pobiegł czwarty Magnus Moan. Wysoko uplasowali się również Lukas Runggaldier i Fabian Riessle, dla którego jest to najwyższe miejsce w karierze. Dziewiąty finiszował Mikko Kokslien, a dziesiąty Alessandro Pittin. Dopiero trzynaste miejsce zajął lider Pucharu Świata, Tino Edelmann. Niemcowi udało się jednak utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.


Lp. Zawodnik Kraj Skok Bieg Czas / Strata
1 Eric FRENZEL 137,5 m (1.) - +0.0
2 Jason LAMY CHAPPUIS 130,5 m (5.) - +17.4
3 Bjoern KIRCHEISEN 131,0 m (4.) - +20.6
4 Magnus H. MOAN 126,5 m(11.) - +21.0
5 Lukas RUNGGALDIER 130,0m (6.) - +22.3
6 Fabian RIESSLE 126,0m (13.) - +28.8
7 Sebastien LACROIX 130,0m (6.) - +29.4
8 Christoph BIELER 140,5m*(1.) - +30.8
9 Mikko KOKSLIEN 125,5m(15.) - +44.6
10 Alessandro PITTIN 113,5m (38.) - +1,07.4

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Urbus dnia 04 grudzień 2011 11:03 · 17 Komentarzy · 884 Czytań · Drukuj

Komentarze
Raku dnia 04 grudzień 2011 13:26
Ze względów logistycznych będę musiał obejrzeć powtórkę, ale nie mogłem nie zerknąć na wyniki i z matematycznego punktu widzenia (przyjętego w typerze) LAMY CHAPUIS MA PIERWSZY CZAS BIEGU! Trzeba by podebrać od Lamy Chappuisa plan treningowy!

Zwycięzca i reszta czołowej piąty po wynikach na skoczni już raczej nie jest zaskoczeniem. Riessle jeszcze rok temu klepał bulę na PK w Szczyrku (zresztą Krog mu dotrzymywał towarzystwa), a teraz dwa miejsca w 10. Od pewnego czasu zastanawia mnie Bryan Fletcher smiley Wczoraj stracił 20 pozycji w biegu, a dziś zyskał 20 i to nie pierwsze takie weekendowe wahanie.

PS. Już nigdy nie zmienię wyników w typerze po serii próbnej!
PS.2 Podziękowania dla pana Igora dla bezinteresowne zareklamowanie naszej hobbystycznej pracy.
Kapustnik dnia 04 grudzień 2011 13:43
Co wyprawiają Amerykanie? Jeden zapomniał machnąć karniaka a jeszcze pamiętam jak zostali na mistrzostwach zdyskwalifikowani w sztafecie bo któryś z nich zgubił trykot smiley Ciekawe czym jeszcze zaskoczą i kiedy.
Urbus dnia 04 grudzień 2011 14:21
Zgubienie trykotu przez Billa Demonga było rzeczywiście zabawne smiley. Na MŚ w Libercu włożył go sobie pod kombinezon, potem o tym zapomniał i nie mógł go znaleźć, przez co Amerykanów zdyskwalifikowano smiley. Zresztą, na przykładzie Bryana Fletchera, który podał Admin, widać, że USA ma najbardziej nieprzewidywalną kadrę. Im się może zdarzyć dosłownie wszystko, zarówno w skokach jak i biegach.
I też już nie zamierzam zmieniać swoich typów po serii próbnej...
Raku dnia 04 grudzień 2011 16:01
No to pięknie... Eurosport zrezygnował z powtórki i nie ma jej w planach na cały tydzień. Co jak co, ale chociaż historyczne zawody mogli by raz pokazać na głównym kanale. smiley
zur555 dnia 04 grudzień 2011 16:04
Ja tez zmieniłem typy po serii próbnej a przed zmianą miałem 2,3 i 4 miejsce poprawne wytypowanie.

Wczoraj z USA Taylor Fetcher miał drugi czas biegu. Na pewno jest to drużyna o największych wahaniach formy.
Daerdin dnia 04 grudzień 2011 18:08
Całe szczęście, że nagrałem sobie ten bieg bo dziś nie mogłem obejrzeć. Wieczorkiem nadrobię.
Daerdin dnia 04 grudzień 2011 19:57
Obejrzałem transmisję i bieg naprawdę ciekawy. Śmieszne te gapiostwo Demonga, zaiste...

Transmisja zaskakująco długo się przedłużyła. Pokazano wywiad ze zwycięzcą, a także ceremonię na podium.

Przechodząc już jednak do samego biegu - Frenzel wygrał bez wątpienia zasłużenie. Chappuis znowu świetnie pobiegł i znowu zademonstrował świetny finisz. Gdyby nie te karne rundy, to by prawdopodobnie wygrał.
Jego forma jednak idzie w górę, dziś już na skoczni było lepiej, a biega znowu dobrze.

Nieco słabiej Edelmann, zobaczymy ile jeszcze uciągnie w żółtym plastronie.
Raku dnia 04 grudzień 2011 19:59
Daerdin a czy w razie nie puszczenia powtórki przez Eurosport nie byłbyś skłonny jakoś wrzucić tej powtórki na megaupload dla spragnionej redakcji portalu? smiley

Odnośnie Penalty Race, to tak mi przyszło do głowy, że ta praca grupowa Niemców do dobry patent. Jeśli dojdzie do rozegrania tego typu zawodów w Zakopcu i wystawimy 6 zawodników, to połowę z nich można by wykorzystać. Wierzę, że Polacy jednak będą w duże lepszej formie (co nie znaczy, że zmiany nie są konieczne) i przynajmniej 4 przejdzie kwalifikację i doleci do pierwszej strefy. Tym sposobem dwóch mogło by się poświęcić dla lepszej dwójki i dyktować odpowiednie tempo jak w lekkoatletyce, żeby celujący w najlepsze miejsce po skokach nie utonął między jakimiś grupami. To tylko takie dywagację. smiley
Boy dnia 04 grudzień 2011 20:14
Również nie mogłem obejrzeć biegu i byłbym wdzięczny gdyby ktoś go wrzucił na jakiś serwer smiley
zur555 dnia 04 grudzień 2011 20:31
Bieg na początku przypominał kolarstwo. Ustawiły się tak jakby dwa pociągi : Niemcy i Norwegia. W sumie to fajne wyglądało jak an prowadzeniu było chyba 5 Niemców którzy dyktowali równe tempo, a 30 sekund za nimi kilku Norwegów nadających tempo.

Jeśli chodzi o widowisko to Penalty Race jest znakomity. Ale jeśli chodzi o rywalizację sportową to już tak znakomicie nie jest. W dwuboju nie powinno być tak ze po jednej części kilku zawodników nie ma prawa przystąpić do drugiej części w której się jest zdecydowanie lepszym.
Emil dnia 04 grudzień 2011 20:57
@zur555 Widać te ograniczenia wprowadzili bo się bali że serio Staręge wystawimy smiley
Reyon dnia 04 grudzień 2011 21:30
Ja też bym prosił powtóreczkę jak masz nagraną i byłbyś skłonny wrzucić. W ogóle takie nagrane czy to biegi czy to serie skoków mogłyby podnieść atrakcyjność portalu smiley W ogóle nigdzie nie można znaleźć jakiś relacji starszych z kombinacji no ale pomarzyć dobra rzecz smiley
Szamot dnia 04 grudzień 2011 21:31
Nie rozumiem czemu Pan Błachut mówił i dzisiaj i wczoraj, że Polacy w kwalifikacjach zajęli miejsca w drugiej połowie szóstej dziesiątki zamiast wprost powiedzieć, że byli 57 i 58.
Daerdin dnia 04 grudzień 2011 21:36
Swoją drogą, jeśli pan Igor zainteresował się tą stroną, to mógłby też pogonić kolegów z redakcji odpowiedzialnych za stronę eurosportu, by dział kombinacji norweskiej nie stał tam na takim uboczu, jak jest teraz.

Skoro sam komentuje zawody z kombinacji, to pewnie mu zależy by popularność rosła, a to byłby dobry czynnik do takiego trendu smiley
Raku dnia 04 grudzień 2011 21:45
@Reyon

Obcojęzyczne (np. Japońskie, Niemieckie czy Norweskie) są, także jeśli by Cię to na prawdę interesowało, to dwaj etatowi szperacze Jedrek i Rafał szybko by Ci chronologiczne znaleźli wszystkie imprezy we wszystkich możliwych językach. smiley A mówiąc bardziej serio sporo rzecz jest na youtubie. Ja od tego sezonu mam możliwość nagrywania w całkiem dobrej jakości ale tylko z głównego kanału Eurosportu, także jakieś niespotykane czy ciekawe wydarzenia lub skoki Polaków postaram się wrzucać o ile Eurosport się nie doczepi do filmików, które będą miały oglądalność oscylującą w okolicach 50.

@Deardin

A to jest tam jakiś dział? smiley Ostatnie informacje to pewnie z Oslo.

Rozwijamy się więc każdy pomysł bierzemy pod uwagę, ale wszelkie czasochłonne działy, to mogą powstawać tylko w lecie, bo np. za dwa tygodnie czekają nas 3 konkurs PŚ + Q, 3 konkurs PK i 2 konkursy AC. Spora dawka jak na skromną redakcję. Ale pożyjemy zobaczmy.
Daerdin dnia 04 grudzień 2011 22:22
Ostatnio na YT świeże skoki z kombinacji wrzuca niejako DroniProVikersund, jednak jakość jest porażająca...
Jakiś zagraniczny user też wrzuca, tam jest przyzwoicie.

@Admin: no mniej więcej ;] Jakieś szczątkowe tam jeszcze informacje wrzucają, ale niczego konkretnego się dowiedzieć nie można.

Ja się cieszę, że jest taka strona jak ta, gdzie mamy bardzo dużo rzetelnych wiadomości o kombinacji, z resztą jak Pan Igor sam przyznał smiley Dobrze widać zrobił ten wywiad, bo się zainteresował stronką, a taka "pomoc" komentatora może być bardzo przydatna.

Ja mam tylko nadzieję, że oglądalność kombinacji w Eurosporcie rośnie, bo nie chciałbym aby została kompletnie wypchnięta.

Co do filmików - sam mógłbym coś wrzucać, bo mam Eurosport HD, ale niestety póki co nie mam takiej możliwości. Ale kiedyś - kto wie.
Gizmo dnia 07 grudzień 2011 15:20
Ciekawe zawody.Frenzel limit wpadek na ten sezon już chyba wyczerpał.Lamy tradycyjnie świetnie taktycznie biega (cały dystans się wozi a na finiszu mocny).Kircheisen odzyskał formę sprzed lat zwłaszcza biegową więc nie dziwią wyniki.Zaskakują Norwegowie,jak zwykle silni na trasie ale mają problem z taktyką (najpierw szarpią a na końcówkach nie wytrzymują).Ale największe uznania należą się młodemu Pittinowi.Koleś w tej chwili chyba najlepiej przygotowany biegowo,świetne tempo i super finisz.Dzisiaj pobiegł tak samo szybko jak Francuz,tyle że Lamy Chappuis wiele zyskał na finiszu a włoch ostatni kilometr się już nie wysilał bo nic nie miał do zyskania.
Ogólnie początek sezonu ciekawy bo nie ma wyraźnego faworyta chociaż Edelmann zaskakuje,chociaż wydaje mi się że długo nie będzie liderować w PŚsmiley

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl