Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
P¦ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawarto¶ci dla tego panelu
Aktualno¶ci
Ł±czymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byli¶cie z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Statystyczne podsumowanie pierwszego periodu [+ bonus z MP]
Statystyki/Rankingi Image and video hosting by TinyPi

Kombinatorzy zakończyli pierwszy, a zarazem najdłuższy period Pucharu ¦wiata. Po przed¶wi±tecznym subiektywnym komentarzu przyszedł czas na statystyczne podsumowanie pierwszej czę¶ci sezonu. Autorem zestawień jest oczywi¶cie Rafał Snoch, a za komentarz do statystyk odpowiada Admin.

Na wstępnie warto zaznaczyć, że statystyki po pierwszym periodzie obarczone s± sporym marginesem błędu. Wpływ na to ma bardzo mała rotacja zawodników między P¦, a PK oraz ogromna różnica w poziomie trudno¶ci tras biegowych. Dotychczas jedyn± naprawdę ciężk± tras± była ta w Kuusamo, a zdecydowanie najtrudniejsz± skoczni± również była ta w Kuusamo, więc fińskie zawody maj± największy wpływa na ranking.

Pokrótce jeszcze raz warto przypomnieć podstawowe zasady rankingów. Ranking wynikowy dotycz±cy Pucharu ¦wiata jest wszystkim bardzo dobrze znany. Zwycięzca konkurs skoków oraz zwycięzca biegu otrzymywali 500 punktów w danej specjalno¶ci. Ł±cznie za zawody można więc było dostać 1000 punktów. Zarówno w biegu jak i na skoczni za każd± sekundę straty zawodnikowi został odjęty jeden punkt. Innymi słowy, je¶li kto¶ stracił minutę w samym biegu, to zostało mu odjęte 60 punktów, a je¶li stracił minutę na skoczni (czyli 15 punktów) to także zostało mu odjęte 60 punktów w rankingu. DNF, DNS i LAP nie s± liczone w klasyfikacji biegu, zatem wynik nie jest zaniżany, ale pierwsza czę¶ć dwuboju liczy się do klasyfikacji skokowej. Je¶li zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu, to nie otrzymywał żadnych punków, ale nie zaniżało to jego punktacji. Na koniec wyliczana jest nie suma, a ¶rednia wszystkich startów. Po wielu analizach (porównywanie wyników z trzech ostatnich lat) autor zestawienia postanowił, że za zwycięstwo w PK będ± maksymalnie 884 punkty (442 za każd± specjalno¶ć), a reszta zasad będzie się pokrywać z tymi z Pucharu ¦wiata. Tym samym będzie można sklasyfikować zawodników, którzy mieli po kilka startów w PK i P¦ i po zsumowaniu ich spełniaj± limit wyznaczony przez autora zestawienia.

Najlepszym zawodnikiem pierwszego periodu został Magnus Krog. Jego równo forma i regularno¶ć pozwoliła mu na pokonanie Tino Edelmanna i Akito Watabe. Dopiero czwarte miejsce zajmuje lider P¦ Jason Lamy Chappuis, który wiele stracił przez słabe konkursy w Kuusamo. Punktowe różnice w czołówce s± jednak minimalne. Tomasz Pochwała zajmuje 46. miejsce na sklasyfikowanych 58 zawodników. Co ciekawe zawodnicy klasyfikowani za nim potrafili już nawet punktować w P¦, ale zanotowali spore starty w Kuusamo, gdzie jak wiadomo Polak nie startował i tym samym nieco zawyżył sobie ranking.

NAJLEPSZY ZAWODNIK (P¦)

W rankingu skokowym zdecydowanie prowadzi Tino Edelmann, który bez w±tpia zdominował rywalizacje na skoczni. ¦rednio miał on 19 sekund przewagi po skokach nad drugim Haavardem Klemetsenem. Trzecie miejsce zaj±ł Maxime Laheurte. Pierwsz± pi±tkę zamknęli dwaj Austriacy Denilf oraz Gruber. Tomasz Pochwała został sklasyfikowany na 29. miejscu. Jest to w dużej mierze zasługa tego, że Polak startował tylko na ¶rednich skoczniach. Sklasyfikowano 58 zawodników.

NAJLEPSZY SKOCZEK (P¦)

Image and video hosting by TinyPiNajlepszym biegaczem pierwszej czę¶ci sezonu został zdecydowanie Magnus Moan. Norweg wyprzedził Bjoerna Kircheisena oraz Alessandro Pittina. ¦rednio wyprzedzał na trasie Niemca o pięć, a Włoch o osiem sekund. Pierwsz± pi±tkę zamykaj± Mario Stecher i nieco nieoczekiwanie Joergen Graabak. Tomasz Pochwała zajmuje 52. miejsce. Sklasyfikowani 58 kombinatorów.

NAJLEPSZY BIEGACZ (P¦)

Po poł±czeniu rankingów P¦ i PK nie zachodz± żadne drastyczne zmiany. Najlepszy zawodnik z Pucharu Kontynentalnego Mark Schlott w sumie zajmuje dopiero 44. miejsce i wyprzedza ledwie kilkunastu zawodników z P¦. Najlepszy skoczek z PK Marjan Jelenko dzięki dobrym występom w „drugiej lidze” trochę awansował i w tej kategorii jest klasyfikowany na 24. miejscu w rankingu ł±czonym. Gdyby nie słabe występy w P¦, to Słoweniec byłby klasyfikowany w pierwszej dziesi±tce. Najlepszy biegacz Pucharu Kontynentalnego Taylor Fletcher jest klasyfikowany na 15. miejscu w rankingu ł±czonym. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem, który startował tylko w PK jest Brett Denney. Amerykanin plasuje się na 37. miejscu.

NAJLEPSZY ZAWODNIK (P¦+PK)

NAJLEPSZY SKOCZEK (P¦+PK)

NAJLEPSZY BIEGACZ (P¦+PK)

Image and video hosting by TinyPiPo pierwszym periodzie liderem SnochRankingu jest oczywi¶cie Jason Lamy Chappuis. Drugie miejsce zajmuje Eric Frenzel, a trzecie Johannes Rydzek. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków Paweł Słowiok jest 62. Ranking ten podobnie jak ranking WRL jest oparty o periody, które wzajemnie się anuluj± (pierwszy period nowego sezonu wrzuca pierwszy period poprzedniego sezonu). Różni się on tym, że wliczany jest nie tylko Puchar ¦wiata, ale także Puchar Kontynentalny, Mistrzostwa ¦wiata i Mistrzostwa ¦wiata Juniorów.

SNOCHRANKING 2011/2012 (PERIOD 1)

Na koniec jeszcze mały bonus od Rafał Snocha, a konkretnie przełożenie kwalifikacji oraz pierwszej serii Mistrzostw Polski na listę startow± do biegu. W kwalifikacjach najlepsz± pozycję wyj¶ciow± miałby Paweł Słowiok, a w konkursie Tomasz Pochwała.

LISTA STARTOWA (KWALIFIKACJE)

LISTA STARTOWA (1 SERIA)

Raku dnia 27 grudzień 2011 18:16 · 0 Komentarzy · 727 Czytań · Drukuj

Komentarze
Brak komentarzy.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jeste¶ jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Go¶ci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urba¶ +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cie¶lar 7
6. A.G±sienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mog± dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własn± Stronę Internetow± | Zgło¶ nadużycie | okazjanazakupy.pl