Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Miroslav Dvorak wygrywa w Harrachovie, Polacy daleko [PEŁNE WYNIKI]
Image and video hosting by TinyPi

Miroslav Dvorak zwyciężył w konkursie kombinacji norweskiej zorganizowanym na skoczni Certak (HS 100) w czeskim Harrachovie. Całe podium zajęli reprezentanci gospodarzy. Drugi był Tomas Slavik, a trzeci Ales Vodsedalek. Wystartowało 35 zawodników w tym także reprezentacji Polski i Białorusi.

Dzięki uprzejmości trenera Wiesława Dygodnia niemal tydzień po konkursie udało nam się dotrzeć do oficjalnych wyników. Trójka Czechów całkowicie zdominowała rywalizację. Po skokach na czele był Vodsedalek, ale miał niewielką przewagę nad drugim Slavikiem i trzecim Dvorakiem. W biegu najlepszy okazał się ten trzeci. Zanotował najlepszy czas na trasie i wpadł na metę 14 sekund przed drugim Slavikiem. Trzecie miejsce z półminutową stratą zajął liderujący po skokach Vodsedalek. Czwarte miejsce zajął Pavel Churavy, ale doświadczony Czech stracił ponad półtorej minuty do zwycięzcy. Prawie dwie i pół minuty stracił piąty Lukas Havranek, który z trudem punktował podczas Pucharu Kontynentalnego w USA . Dopiero na szóstym miejscu z ponad trzyminutową stratą uplasował się pierwszy z reprezentantów Polski i nieco nieoczekiwanie okazał się nim Andrzej Gąsienica. W dziesiątce zmieścili się jeszcze Stanisław Biela (7.), Szczepan Kupczak (9.) oraz Adam Cieślar (10.). Dopiero na 17 miejscu został sklasyfikowany Tomasz Pochwała.

„Ja te zawody chcę jak najszybciej wymazać z pamięci, po beznadziejnym skoku byłem 22. W biegu także słabo sie spisałem. Najlepsi okazali się Czesi a z naszych zawodników najlepiej spisał się prawdopodobnie Andrzej Gąsienica. Niestety wyników nie widziałem, więc nie mam pojęcia jakie miejsca zajęliśmy” – relacjonuje na swoim blogu Paweł Słowiok, który zajął 15 miejsce.