Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Kompromitacja PZNu - Puchar Świata w Zakopanem odwołany!
Image and video hosting by TinyPi

Nowy rok nie zaczął się dla kibiców kombinacji norweskiej zbyt dobrze. FIS oficjalnie poinformował, że Puchar Świata w Zakopanem planowany na 28-29 stycznia zostaje definitywnie odwołany! Jako przyczynę Polski Związek Narciarski podał modernizację tras biegowych, która nie zostanie ukończona w terminie.

„To odwołanie jest naprawdę godne pożałowania, ale prowadzimy rozmowy z innymi miejscowościami, które mogłyby zastąpić Zakopane” - komentuje poirytowany dyrektor Pucharu Świata Ulrich Wehling. „Komitet organizacyjny zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Zakopanem poinformował Polski Związek Narciarski, że nie ma możliwości na czas przygotować tras biegowych. W tej sytuacji zawiadomiliśmy FIS o odwołaniu imprezy” - tłumaczy sekretarz generalny PZN Grzegorz Mikuła. Jeśli nie uda się znaleźć nikogo chętnego do organizacji Pucharu Świata, to kombinatorów będzie czekać długa przerwa, bowiem z PŚ kilka miesięcy temu zrezygnowali także Estończycy (Otepaa, 21-22.01).

Jak informuje Polska Agencja Prasowa było też wiele pośrednich powodów, które spowodowały odwołanie zawodów. Organizatorzy mieli problem nie tylko z modernizacją, ale także z naśnieżeniem tras. Nie było także chętnych do transmisji z zawodów, co spowodowało kłopoty ze znalezieniem sponsorów.

Pozostaje nam tylko w imieniu wszystkich kibiców podziękować Polskiemu Związku Narciarskiemu za świetne wywiązywanie się ze swoich zadań. Czy polscy działacze są na prawdę tak ograniczeni, że nie potrafią w terminie wyremontować i naśnieżyć tras, czy też kryje się za tym jakaś inna przyczyna? Trudno powiedzieć, bo sprawa wydaje się mocno tajemnicza. Jednego możemy być pewni - wszystko zostanie błyskawicznie zamiecione pod dywan i nie będzie odważnego, który odpowie za tą kompromitację. Na pewno Jakub Michalczuk, ma jeden problem z głowy, bo nie musi się martwić o konfrontacje swoich zawodników z najlepszymi kombinatorami na świecie. „Prezes z odzysku” po raz kolejny stanął na wysokości zadania.

Źródło: informacja własna&berkutschi.com&PAP

Raku dnia 01 styczeń 2012 13:39 · 19 Komentarzy · 3233 Czytań · Drukuj

Komentarze
Alina88 dnia 01 styczeń 2012 13:50
Wstyd i hańba. Nie wierzę, że kiedykolwiek jeszcze FIS umieści Zakopane w kalendarzu Pucharu Świata (i jak widać słusznie).
Raku dnia 01 styczeń 2012 13:58
No to niech teraz Tajner czy inny darmozjad spróbują zapłakać, że Zakopane mimo świetnego przygotowania nie dostało MŚ w narciarstwie klasycznym.

Gratulacje. Urlich Wehling to odpowiednio skomentował - widać, że FIS jest dumny z postawy PZNu!
Alina88 dnia 01 styczeń 2012 14:09
Nic dziwnego, że są poirytowani. Z komentarza Agi Baczkowskiej na FB wynika, że FIS dowiedział się ostatni, w dodatku nie od władz związku...
zur555 dnia 01 styczeń 2012 16:50
To jest działanie z premedytacją. Tajner specjalnie to zrobił żeby jego kuzyn został na stanowisku trenera, bo teraz nikt nie będzie miał prawa oceniać formy Polaków, bo szczyt miał być przygotowany na te zawody.

Teraz czekam aż odwołają PŚ w skokach w celu uchronienia przydupasa Tajnera ( trenera z odzysku czyli Kruczka) od dymisji.smiley
jan_w dnia 01 styczeń 2012 17:57
Widać jak bardzo oni cierpią za każdym razem, kiedy muszą organizować międzynarodowe zawody w kombinacji. Kombinują jak mogą, żeby się tylko wykręcić.
Raku dnia 01 styczeń 2012 19:12
@Zur555
Trochę przesadzona teoria, ale uwaga słuszna. Seniorzy mają koniec sezonu jeśli chodzi o jakieś rozliczenia, bo podczas "szczytu ich formy" PŚ nie będzie.

Jednak z drugiej strony nie ma się co dziwić PZNowi, skoro frekwencja jest jaka jest. Mi tutaj chodzi o inną rzecz. Po co się brać za coś czego się nie chce organizować? Nie lepiej położyć kawę na ławę i powiedzieć: "mamy w dupie kombinacje i nie będziemy organizować zawodów dla 100 osób"? No ale PZN oczywiście walnął jakąś ściemie o trasach i robi z siebie pośmiewisko na 4 tygodnie przed zawodami. Oczywiście nie biorą pod uwagę, że niektórzy sobie już od pewnego czasu planowali wyjazd. smiley Szkoda gadać... Drugi PZPN.
Szamot dnia 01 styczeń 2012 19:24
Ale se powód znaleźli, ile oni tych tras modernizują. Przecież ten bieg to chyba jakieś 4 pętle po 2,5 km czy coś takiego. Mają jeszcze miesiąc czasu. Trzeba było się w listopadzie wycofać, a nie robić z siebie i kibiców idiotów.
Powyżej słuszna uwaga, niech się nie zdziwią jak Zakopane dostanie Mistrzostwa Świata.
jedrek dnia 01 styczeń 2012 19:56
Może i dobrze, że tych mistrzostw nie dostaniemy, bo jeśli przygotowania miałby nadzorować prezes Tajner a zawodnikami zajmować by się mieli tacy wybitny eksperci jak Cempa (ostatnie miejsce Maciuszek, przedostatnie miejsce Michałka, reszta wycofała się albo dostała dubla jak Staręga), Michalczuk czy Kruczek (choć on przy nich wypada jak Morgenstern przy Lambercie) to lepiej byłoby nie pokazywać się jako gospodarz z takimi tuzami.
Raku dnia 01 styczeń 2012 19:58
Po komunikacie Polskiej Agencji Prasowej chyba znamy już powód odwołania zawodów.

PAP: "Problemy organizatorów, zdaniem sekretarza PZN, spotęgował także fakt, że telewizja nie była zainteresowania przeprowadzeniem transmisji z tych zawodów, co spowodowało kłopoty ze znalezieniem sponsorów."

Regulamin 1.2.1: "(...)the guaranteed availability of an international TV-signal - suitable for live transmissions - for the entire duration of the competition."
Szamot dnia 01 styczeń 2012 20:14
W nawiązaniu do tego co napisał Jedrek, faktycznie ci nasi biegacze to totalny blamaż (oprócz Kowlaczyk oczywiście). Jaśkowiec po prologu się wycofała, Marcisz nie ukończyła dziś 10 km, Kreczmer jak usłyszał o 20 km to w ogóle dziś nie wystartował, kolejnego dublują. Jeszcze pozostało dwóch, którzy biegają z napisem "koniec wyścigu". Jak oni są przygotowani do sezonu?
jedrek dnia 01 styczeń 2012 21:14
Sęk w tym, że oni nie są przygotowani do sezonu. Jeśli nasi biegacze i kombinatorzy cofają się w rozwoju to coś tu chyba jest nie tak. Ale tak to jest jak biegaczki trenuje facet, który przegrywał z Islandczykiem czy Duńczykiem a jego wcześniejsze doświadczenie w trenerce jest praktycznie nieznane, a kombinatorów norweskich były fizjoterapeuta.
zur555 dnia 01 styczeń 2012 21:49
@Admin

Ja tylko napisałem że teraz Tajner na pewno zostawi swojego kuzyna na stanowisku. A o tym ze PŚ w kombinacji w Polsce nie był chciany to już było wiadomo. Wcale bym nie był zaskoczony gdyby Tajner o te PŚ się starał tylko dlatego żeby swoich kolegów, rodzinę na jakieś stanowiska wepchać i żeby brali za to kasę, a kilka tyg. przed imprezą odwoływać...

Według mnie te sprawę powinien zbadać prokurator...
jan_w dnia 01 styczeń 2012 22:18
@Admin - odnośnie telewizji, to wiele lat temu, w sezonie bodaj 2001/2002 była taka sytuacja na PŚ w Strbskim Plesie, że słowacka telewizja nie była zainteresowana i do produkcji międzynarodowego sygnału chcieli wynająć TVP smiley (2 dni wcześniej był PŚ w Zakopanem)
Niestety nie pamiętam, czy rzeczywiście ostatecznie TVP robiła sygnał w SP - mimo że, wstyd się przyznać, byłem wówczas na miejscu smiley No ale co to były za czasy - nawet Słowacy wystawili wówczas 4 kombinatorów (Michal Psenko, Peter Dica, Filip Kafka i Martin Novorolnik - ktoś ich jeszcze pamięta? :-) ), i co najlepsze, wszyscy oni zapunktowali, bo wtedy punkty zdobywało pierwszych 45 zawodników smiley
Kapustnik dnia 02 styczeń 2012 11:27
Czy ta trasa biegowa jest moze przedluzeniem Zakopiank? Na to wyglada.
Wkurza mnie, ze jak sa skoki to organizuja - jak sami twierdza - 'wielki piknik sportowy', 'najlepszy konkurs w sezonie' (jesli nie w calej historii sportu). Szkoda... w 2007 nie dalem rady a na te zawody bylem gotowy juz od dawna.... ale nic straconego - skacze sobie na Krupowki. Szlag!
Raku dnia 02 styczeń 2012 14:01
Jeśli chodzi o zagraniczne media, to po dwóch dniach są tylko dwie neutralne wzmianki na tej tej kompromitacji. Także wszystko idzie zgodnie z planem. Będzie można spokojnie zamieść sprawę pod dywan i udawać, że Zakopane walczy o MŚ.
- www.magnushm.no
- www.ski-nordique.net/combine-letape-de-zakopane-annulee.5003107-138915.html
Tyski dnia 02 styczeń 2012 19:30
Wiadome jest że kombinacja leży w Polsce.... "PZN" udaje ze niby walczy o kombinacje... Kombinacja norweska była pierwszą konkurencją w której zdobyliśmy medal na IO zimowych a teraz jest kopnięta w dupe przez PZN smiley
Tyski dnia 02 styczeń 2012 19:32
This is POLSKA !!! Zarobek przede wszystkim
Raku dnia 04 styczeń 2012 16:32
Jeszcze żeby zamknąć temat, to napiszę, że większość zagranicznych portali podała, że Zakopane odwołano, z "przyczyn technicznych" i w zasadzie tyle, także Zakopane jest usprawiedliwione mimo że te przyczyny to bajka... Jedynie Włosi, dali bardziej plotkowy news: http://www.wintersport-news.it/it_IT/6753,News.html Zresztą po zdjęciu widać skąd czerpią natchnienie smiley Niemcy pokazali jak "to się robi" - w niecałe 24h znaleźli miejsce zastępcze.
jimmy650 dnia 08 sierpień 2012 08:00
cheap wedding dresses

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl