Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Ogromne emocje i powtórka z piątku - Pittin ponownie zwycięski!

Zwycięstwem Alessandro Pittina zakończyły się zawody Pucharu Świata w Chaux-Neuve. Po pasjonującym finiszu Włoch rozstrzygnął losy rywalizacji na swoją korzyść, pokonując - podobnie jak we wczirajszym konkursie - drugiego na mecie Jasona Lamy Chappuis oraz trzeciego Fabiana Riessle.

Najlepszy na skoczni okazał się Havard Klemetsen. Norweg skoczył 111,5 metra. Cztery i pół metra bliżej wylądował Tino Edelmann, który znalazł się na drugim miejscu, a trzeci był Janne Ryynaenen. Na wysokich pozycjach uplasowali się również lider i wicelider klasyfikacji generalnej PŚ - Jason Lamy Chappuis oraz Akito Watabe, którzy zajmowali odpowiednio 5. i 6. miejsce.
Klemetsen przed startem posiadał 22 sekundy przewagi nad Niemcem, a trzeci Ryynaenen wyruszył pół minuty za prowadzącym Norwegiem. Znajdujący się na czwartym miejscu Storlien, a także wspomniani Lamy Chappuis i A.Watabe wybiegli tuż obok siebie (całą trójkę dzieliła różnica pięciu sekund). Faworyt gospodarzy do lidera tracił 40 sekund, natomiast strata Japończyka była o 3 sekundy większa. Kolejne miejsca zajmowali Laheurte, Rydzek oraz Panin, ale wydawało się, że tylko drugi z nich będzie w stanie włączyć się do walki o czołowe lokaty. Nie bez szans byli oczywiście znakomici biegacze, tacy jak Kokslien, Kircheisen, Pittin i Moan, mimo, że po rywalizacji na skoczni mieli już ponad minutę straty. Wszyscy ci zawodnicy wystartowali w niewielkich odstępach i wydawało się, że utworzą oni grupę pościgową, która będzie zaciekle ścigać znajdujących się wyżej zawodników. Z pewnością dobrej postawy na trasie można było się spodziewać również po będących ex aeuqo na 28 miejscu Demongu i L.Runggaldierze, a także 31. Mario Stecherze. Amerykanin i Włoch przystąpili do biegu tuż przed Magnusem Moanem, natomiast Austriak wybiegł sekundę za Norwegiem.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Image and video hosting by TinyPiPrzez pierwszą połowę dystansu samotnie prowadził zwycięzca skoków, a więc Havard Klemetsen. Po przebyciu około 5 kilometrów dogoniła go jednak grupa prowadzona przez Jasona Lamy Chappuis oraz Akito Watabe. Znajdowali się w niej również Edelmann, Storlien oraz Ryynaenen. Bardzo szybko jednak swoją stratę do czołówki niwelowali kolejni zawodnicy, wśród których szaleńcze tempo, zgodnie z przewidywaniami, nadawali Alessandro Pittin, Mikko Kokslien i Bjoern Kircheisen. W tej samej grupie biegł także Magnus Moan, który trzymał się z tyłu stawki, co spowodowane było głównie tym, że miał do nadrobienia większą stratę.

Siódmy i ósmy kilometr trasy wspólnie pokonało 19 zawodników. W pewnym momencie kilku z nich, m.in. znajdujący się w czołówce po skokach Edelmann i Ryynaenen, nie wytrzymało tak wysokiego tempa i straciło dystans. Walka o zwycięstwo miała się więc rozstrzygnąć między kilkunastoma zawodnikami. Kilkaset metrów przed metą wspaniały atak przeprowadził Pittin, w ślad za którym ruszyli pozostali kombinatorzy.

Ostatnie metry były przede wszystkim walką o zwycięstwo między Pittinem, Lamy Chappuis i Fabianem Riessle, którzy w pierwszej części finiszowej prostej wypracowali sobie kilka metrów przewagi. Jak się okazało, kwestię zwycięstwa musiał rozstrzygnąć odczyt fotofiniszu, ponieważ Włocj i Francuz wpadli na metę niemal równocześnie. Ostatecznie zwycięzcą okazał się, podobnie jak wczoraj, Alessandro Pittin, który pokonał faworyta gospodarzy Jasona Lamy Chappuis. Lider Pucharu Świata uzyskał identyczny czas co zwycięzca. O 0,1 sekundy gorszy rezultat miał Fabian Riessle. Dla młodego Niemca jest to drugie podium zawodów PŚ w karierze. Z pewnością postawa tego zawodnika jest jak na razie największym zaskoczeniem weekendowych zawodów we Francji.

Kolejne lokaty zajęli Mikko Kokslien i Magnus Moan. Warto zwrócić uwagę na tradycyjnie już fantastyczny bieg drugiego z nich - Moan po skokach zajmował 30. pozycję, lecz uzyskując najlepszy czas biegu zdołał się przesunąć do czołowej piątki. Szóste miejsce zajął Bjoern Kircheisen, wyprzedzając siódmego dziś Akito Watabe i ósmego Jana Schmida. Jako dziewiąty przybiegł Johnny Spillane. Co ciekawe, Amerykanin na trasę wybiegł 2 sekundy za Schmidem i dokładnie z taką samą stratą dobiegł do mety. Dziesiątkę uzupełnił zwycięzca skoków, Havard Klemetsen.

Lp. Zawodnik Kraj Skok Bieg Czas / Strata
1 Alessandro PITTIN 101.1 (22.) 21:24.6 (2.) 22:48.6
2 Jason LAMY CHAPPUIS 112.0 (5.) 22:08.6 (20.) +0.0
3 Fabian RIESSLE 103.7 (15.) 21:34.7 (5.) +0.1
4 Mikko KOKSLIEN 103.6 (16.) 21:35.5 (7.) +0.9
5 Magnus MOAN 98.5 (30.) 21:16.0 (1.) +1.4
6 Bjoern KIRCHEISEN 102.8 (19.) 21:34.8 (6.) +3.2
7 Akito WATABE 111.3 (6.) 22:09.6 (21.) +4.0
8 Jan SCHMID 105.0 (12.) 21:45.6 (9.) +5.9
9 Johnny SPILLANE 104.5 (13.) 21:45.6 (9.) +7.9
10 Haavard KLEMETSEN 122.1 (1.) 22:57.2 (35.) +8.6

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Urbus dnia 14 styczeń 2012 12:51 · 18 Komentarzy · 857 Czytań · Drukuj

Komentarze
Raku dnia 14 styczeń 2012 13:03
Moim zdaniem mądry ruch organizatorów, którzy lekko zaniżyli belkę i dzięki temu taki Klemetsen ma w ogóle jakiekolwiek szanse. Na pewno zaskakujące jest miejsce Huga, który na prawdę dobrze biega więc może po raz pierwszy w karierze być w dziesiątce. Jeden Rosjanin dziewiąty, drugi 25, a taki Yahin nie łapał się nawet do 30 MŚJ. Grupa pościgowa Runggaldier, Demong, Moan, Stecher, Lacroix na pewno nie odpuści, także bieg zapowiada się ciekawie. No ale kiedy w kombinacji bieg nie jest ciekawy? smiley
kondzio93 dnia 14 styczeń 2012 16:41
Dzisiejszy wyścig chyba jeszcze bardziej emocjonujący niż wczorajszy. smiley
Daerdin dnia 14 styczeń 2012 21:27
Myślałem, że Lamy ogra na finiszu wszystkich, no ale proszę, Pittin się popisał smiley

Jutro jednak typuję Francuza na zwycięzcę, bo zapewne da z siebie wszystko, prawdopodobnie nawet pobiegnie szybciej, by mieć jakąś przewagę. Jednak kluczem do sukcesu powinien być nieco lepszy skok.
Raku dnia 14 styczeń 2012 21:40
Lamy jest sam sobie winien. Zanim Watabe wyszedł na prowadzenie, to tempo było mocno spacerowe, a jak się już nastawia na finisz, to później nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Trzeba było uciekać z Japończykiem i może by ich nie dogonili, a długo na ogonie mieli słabych biegaczy i to świadczy o rozwijanym tempie.

Dziś warto jeszcze odnotować świetny (jak na obecne realia) występ Szwajcarów - 17 i 23 miejsce, a całkiem ładnie im się rozwija junior Fawer.

No i ciekawa sytuacja, bo Druml został zdyskwalifikowany za zbyt wczesny start smiley Trochę bezsensu przepis. Powinno być jak w biathlonie 30 sekund kary.
Daerdin dnia 14 styczeń 2012 21:51
Fakt, Chappuis ostatnio biega baaardzo spokojnie i czeka wręcz, aż dojdą go tacy biegacze jak Kokslien czy Pittin.
Raku dnia 14 styczeń 2012 22:01
A tak przy okazji, to czy orientuje się ktoś może czy jakikolwiek bukmacher internetowy czy naziemny oferuje kombinacje norweską? Ja na swoich "stałych" portalach widziałem kombinację tylko podczas MŚ/IO, a można by sobie coś pograć za żywą gotówkę smiley
Szamot dnia 14 styczeń 2012 22:25
Brawa dla Włocha, który wyszedł na drugie miejsce w klasyfikacji PŚ. Jest też (o ile dobrze liczę) 60 zawodnikiem, który wygrał zawody Pucharu Świata. Lamy Chappuis nie ma co się martwić, 2 miejsce w tak wyrównanej stawce do bardzo dobry wynik.

Dalej twierdzę, że powinny być dwie serie skoków bądż inny przelicznik za metr. Teraz mamy ściganie przez 5-6 km po czym mamy grupę 20 zawodników, którzy jadą razem i dopiero na finiszu się coś dzieje. Jeśli 30 np. Moan w połowie dystansu jest już przy czołowej grupie to coś tu jest nie tak.

Pozwolę sobie coś zauważyć odnośnie formy biegowej naszych reprezentantów w sportach zimowych. Dziś w biathlonie w stawce 102 zawodników jedynie dwóch strzelało bezbłędnie, jakiś nieznany Amerykanin i Pływaczyk. Amerykanin wykorzystał szansę i zajął znakomite 6 miejsce, Polak "pobiegł swoje" i zakończył rywalizację na... 54 miejscu. Jakie on ma szanse na zdobycie jakiegokolwiek punktu w PŚ?
kondzio93 dnia 14 styczeń 2012 23:34
Szanse są znikome, ale jednak nieco większe niż w kombinacji czy skokach, bo w biathlonie punktuje 40.
Raku dnia 14 styczeń 2012 23:54
@Szamot

Ale taki był od dłuższego czasu cel FISu - jak najmniejsze różnice na trasie i nie ma tu ŻADNYCH szans na zmiany. Trzeba się uczyć walki bark w bark i postawić na bieg.

W biathlonie niby punktuje 40, ale konkurencja dużo większa niż w KN. To jednak bardziej światowy sport. Pływaczyka niestety zniszczyła choroba, a teraz niszczy polski system szkolenia. On chociaż miał kilka przebłysków...
Daerdin dnia 15 styczeń 2012 00:23
Cóż, dla mnie w kombinacji liczy się właśnie ta walka słabszych biegaczy, którzy mając dużą przewagę, walczą ze sobą, czasami samotnie, by reszta ich nie dogoniła. Ale FIS skutecznie mi ten widok uniemożliwia...
Raku dnia 15 styczeń 2012 02:58
Jeszcze w ramach uzupełnienia wrzucam foto finisz:Pittin za to swoje cwaniactwo będzie kiedyś ukarany. Finiszował jakby biegł na 400 przez płotki smiley Za to "wypad" Lamiego robi wrażenie. Brakło milimetrów.
Szamot dnia 15 styczeń 2012 09:09
@Daerdin
Bardzo dobrze to ująłeś. Kiedyś pasjonujące były zmagania dobrych skoczków i słabszych biegaczy (np. Koivuranta, Zauner, Takahashi) i próby ich dogonienia na trasie przez znakomitych biegaczy. Teraz nam to zabrano.
jan_w dnia 15 styczeń 2012 09:55
Zgadzam się z Szamotem i Daerdinem. Obecnie skoki mają coraz mniejsze znaczenie - rozgrywa się je po łebkach, byle tylko odbębnić serię. I nawet fakt kwalifikacji tutaj niewiele zmienia. W obecnym systemie taki Jaakko Tallus w życiu nie zdobyłby srebrnego medalu, tak jak miał tę możliwość na IO w SLC. Jeśli chcemy mieć takie emocje w biegach, to można po prostu powrócić do startu masowego i częściej go rozgrywać.
I nie ma się co dziwić, że tak wielu zawodników rezygnuje z kombinacji na rzecz skoków.
Daerdin dnia 15 styczeń 2012 10:43
Kurde, naprawdę minimalna różnica na finiszu smiley
Kapustnik dnia 15 styczeń 2012 12:24
A właściwie to czemu zrezygnowali ze startu masowego? Byłoby ciekawiej i bardziej różnorodnie z gundersenem, penalty rece i startem masowym na przemian.
jan_w dnia 16 styczeń 2012 08:18
@Daerdin: bo przyszedł Pan Walter Gofer i stwierdził, że będzie reformował i 'uatrakcyjniał' kombinację. Doprowadził do tego, że zawodnicy zrobili protest na Holmenkollen a on sam uciekł z kombinacji jak niepyszny.
Raku dnia 16 styczeń 2012 11:08
Bo dwie serie skoków czy bieg masowy się "nie sprzedają". Problem polega na tym, że jedna seria skoków też się nie sprzedaje co widać dobitnie po ramówce Eurosportu. Jeśli biegacze mogą biec 30 lub 50km w jednej grupie, to nawet nie ma co tego porównywać do biegu kombinatorów. No ale tak jak pisałem, nie ma tu co liczyć na jakiekolwiek zmiany. Prędzej można się spodziewać jakieś próby wprowadzenia sprintu.
jan_w dnia 16 styczeń 2012 21:38
W kombinacji to póki co chyba nic się nie sprzedaje. Fakt faktem, że dwie serie, zwł. że skakali wszyscy po 2 razy, bywały długie i męczące. Ale naprawdę nie rozumiem rezygnacji ze startu masowego. Choć fakt faktem, że nie wszędzie da(ło) sie go rozgrywać, bo potrzebne były odpowiednie trasy, jeśli o szerokość chodzi. Choć z drugiej strony, skoro Zakopane dawało radę go organizować... ;-)

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl