Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
AC w Hinterzarten: Sensacyjny triumfator, Cieślar tuż za podium
Image and video hosting by TinyPi

15-letni Bernhard Flaschberger zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu Alpejskiego w Hinterzarten. Jest to zdecydowanie największy sukces w karierze młodego Austriaka. Drugie miejsce po świetnym biegu zajął Mattia Runggaldier, a trzecie Franz-Josef Rehrl. Adam Cieślar nie zdołał przesunąć się na podium i skończył rywalizację na piątym miejscu.

Po skokach do kombinacji prowadził Tobias Haug. Niemiec skoczył 103,5 metra i na trasę miał ruszyć niemal jednocześnie z drugim Patrickiem Hammannem (105,5m) oraz trzecim Bernhardem Flaschebergerem (104m). Najlepszy z Polaków Adam Cieślar był piąty (102m, +0:24). To właśnie prowadzący Niemiec i Polak wydawali się być głównymi kandydatami do zwycięstwa. Groźni mogli być także świetnie biegający Mattia Runggaldier (97m, +1:12), Franz-Josef Rehrl (96m, +1:18) oraz Samuel Costa (95m, +1:22). Z pozostałych reprezentantów Polski dobrze spisał się także Stanisław Biela, który był klasyfikowany na 13. miejscu (96m, +1:18). Fatalne skoki oddali Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. Pierwszy z nich był klasyfikowany na 38. miejscu, a drugi osiemnaście lokat niżej. W zawodach nie startował Andrzej Gąsienica, który ostatnio miał problemy ze zdrowiem i najwyraźniej dostał w ten weekend wolne.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Rywalizacja na trasie biegu potoczyła się dosyć nieoczekiwanie. Zwyciężył 15-letni Flaschenberg, dla którego jest to ogromny sukces. Wyprzedził on drugiego Runggaldiera aż o 14 sekund, także jego wygrana nie było ani przez chwilę zagrożona. Trzecie miejsce zajął Franz-Josef Rehl, który podobnie jak Włoch bardzo dobrze pobiegł. Czwartą lokatę zajął Mario Seidl, a piątą Adam Cieślar. Polak niestety nie zdołał awansować do pierwszej trójki. Pozostali reprezentanci Polski spisali się fatalnie. Stanisław Biela spadł na 34. miejsce i nie zdołał wywalczyć punktów Pucharu Alpejskiego. Paweł Słowiok został sklasyfikowany na 41 miejscu z prawie pięciominutową stratą do zwycięzcy. Szczepan Kupczak nie ukończył biegu.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Paweł Słowiok obronił koszulkę lidera Pucharu Alpejskiego. Jego najgroźniejsi rywale Schuller i Maierhofer także spisali się bardzo słabo i dopisali do swojego kontra odpowiedni cztery i dwa punkty.