Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
PK w Hoeydalsmo: Jelenko wreszcie zwycięski, klęska Norwegów
Image and video hosting by TinyPi

Marjan Jelenko wygrał dzisiejsze zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskim Hoeydalsmo. Słoweniec prowadził już po skokach i w biegu utrzymał przewagę. Drugie miejsce zajął atakujący z 21. pozycji po skokach Geoffroy Lafarge, który zanotował najlepszy czas biegu. Trzecie miejsce zajął ósmy po skokach Niemiec Michael Duenkel. Zawody zakończyły się klęską gospodarzy zawodów - najlepszy z nich był dopiero trzynasty. Liderem PK pozostał Mark Schlott. Polacy nie startowali.

Słoweniec Marjan Jelenko prowadził po skokach do kombinacji w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Hoeydalsmo. Na skoczni (K-85, HS-94) zawodnik z Velenje skoczył 94,5 metra i miał wyraźną, 20-sekundową przewagę nad drugim w klasyfikacji, Finem Eetu Vaehaesoeyrinki (90,0m). Trzecie miejsce zajmował Niemiec Johannes Wasel, który skoczył 89 metrów i miał 38 sekund straty do lidera. Wczorajszy zwycięzca, Sepp Schneider był 38. po skoku na 80,5 metra i miał 2 minuty i 10 sekund straty.

Najlepszym Norwegiem po skokach był Sindre Une Soetvik (87,0m, +0:48) i zajmował czwarte miejsce. Z Finów nie tylko Vaehaesoeyrinki spisał się dobrze, ponieważ piąty był Jim Haertull po skoku na 87,5 metra i miał 54 sekundy straty. Drugi z Norwegów, Espen Andersen był szósty z odległością 86 metrów i minutą straty do lidera. Tuż za nim znajdował się drugi z Niemców, Wolfgang Boesl (86,0m, +1:04). Minutę i dziesięć sekund za liderem znajdował się trzeci z Niemców, Michael Duenkel po skoku na 85,5m, który zajmował tą pozycję ex-eaquo z dwoma Austriakami (Johannes Weiss, Michael Brander) i Ukraińcem (Vitaliy Kalinitchenko). Szósty w dniu wczorajszym Marco Pichlmayer po skoku był na miejscu szesnastym (85,5m, +1:16), tuż za nim znajdował się trzeci wczoraj Carlos Kammerlander (84,0m, +1:24). Lider Pucharu Kontynentalnego, Niemiec Mark Schlott był 35. po skoku na 80 metrów i miał wystartować ze stratą 2 minut i 4 sekund do prowadzącego Jelenki.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Image and video hosting by TinyPiW biegu Marjan Jelenko utrzymał prowadzenie i po raz drugi w tym sezonie wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego. Drugie miejsce po finiszu z czteroosobowej grupy zajął Geoffroy Lafarge (z najlepszym czasem biegu). Trzecie miejsce wywalczył Michael Duenkel, a miejscami tuż za podium musieli zadowolić się Harald Lemmerer i Marco Pichlmayer. Dobry start zanotował Jim Haertull, który w biegu spadł tylko o jedno miejsce i ukończył bieg na szóstej pozycji. Trzeci po skokach Johannes Wasel spadł na miejsce siódme, a na trasie biegu wyprzedził drugiego po skokach, Fina Eetu Vaehaesoeyrinki, który zgarnął ósmą lokatę. Czołową dziesiątkę zamknęli Carlos Kammerlander i Andreas Guenter. Bieg zakończył się dużą porażką gospodarzy - najlepszy z nich zajął 13. miejsce, a był to czwarty po skokach Sindre Ure Soetvik. Liderem Pucharu Kontynentalnego pozostał Mark Schlott, który był dziś piętnasty, jednak Marjan Jelenko znacznie zniwelował stratę do Niemca i wynosi ona teraz 71 punktów. Polacy do Norwegii w ogóle nie pojechali - jedni startują w zawodach krajowych, inni w zawodach z cyklu Alpen Cup.