Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
AC w Hinterzarten: Austriacy znokautowali rywali, Polacy poza dziesiątką
Image and video hosting by TinyPi

Młodzi Austriacy nie zwalniają tempa. Po wczorajszym dobrym występie, dziś po raz kolejny znokautowali rywali. Zajęli cztery pierwsze miejsca i wypracowali sobie olbrzymią przewagę. Zwyciężył prowadzący po skokach Mario Seidl, drugie miejsce zajął Philipp Orter, a trzecie Franz-Josef Rehrl. Pierwsza trójka zmieściła się w sześciu sekundach. Polacy spisali się nieco lepiej niż wczoraj, ale wyniki jasno pokazują, że zrobili w tym sezonie krok w tył.

Austriacy zdominowali rywalizację już na skoczni i niesamowicie odlecieli rywalom. Prowadził Mario Seidl, który skoczył aż 109,5 metra. Niewiele ustępował mu Fabian Steindl, który wylądował dwa metry bliżej i tracił 14 sekund. Trzeci po skokach Franz-Josef Rehlr skoczył 105,5 metra i miał nieco ponad pół minuty starty. Polacy spisali się nieco lepiej niż wczoraj. Paweł Słowiok był 6. (101m, +1:10), Adam Cieślar 17. (96m, +1:58), Stanisław Biela 21. (94,5m, +2:14), a Szczepan Kupczak 25. (93m, +2:24). Cieślar i Biela skoczyli trochę słabiej, ale całościowo wyglądało to już przyzwoicie. Poza Austriakami w dziesiątce znajdowali się też dwaj włoscy szybkobiegacze Costa (100,5m, +1:14) oraz Runggaldier (100m, +1:18).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu nie było wielkich niespodzianek. Czterech Austriaków prowadzących po skokach skończyło zawody na czterech pierwszych miejscach. Wygrał Seidl, przed Orterem i Rehlem. Pierwsza trójka zmieściła się w sześciu sekundach. Czwarty Steindl nie utrzymał tempa kolegów i stracił już 40 sekund. Piąte miejsce zajął Runggaldier. Włoch pobiegł świetnie, ale napięciokilometrowej trasie nie mógł więcej zrobić. Szóste miejsce zajął Arlt, a siódme Costa. Paweł Słowiok pobiegł nieco lepiej niż wczoraj, ale spadł o sześć lokat i stracił do zwycięzcy minutę i czterdzieści sekund. Cieślar poprawił się o jedna pozycje w biegu i skończył na 16. pozycji. Biela po przyzwoitym biegu utrzymał punktowane miejsce i finiszował jako 27., a Szczepan Kupczak po fatalnym biegu spadł na 33 miejsce.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Szczęśliwie dla Slowioka się złożyło, że Schuller i Maierhofer, czyli jego główni rywale w klasyfikacji generalnej Alpen Cup także są kompletnie bez formy i mimo bardzo słabego weekendu powiększył nad nimi przewagę w klasyfikacji generalnej. Polak ma 388 punktów, czyli o 17 więcej niż Schuller i 44 więcej od Maierhofera. Bardzo mocno zbliżają się Austriacy oraz Runggaldier i Costa.