Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Apoloniusz Tajner: „Czas Pochwały powoli się kończy”
Image and video hosting by TinyPi

Apoloniusz Tajner nie zwalnia tempa. Złotousty prezes Polskiego Związku Narciarskiego dalej prezentuje wysoką formę. Jego teksty i tłumaczenia z wywiadu na wywiad są coraz bardziej komiczne. Dziś dowiedzieliśmy się, że prezes nie czuje się winny za odwołanie Pucharu Świata w Zakopanem, a także, że jego zdaniem Tomasz Pochwała jest skończony. Trzeba przyznać, że prezes ma fantazję.

Apoloniusz Tajner rozpoczął wywiad dla Onet.pl od mocnego uderzenia. „Nasze doświadczenia, w tym moje, bo pracuję w sporcie już ponad 50 lat, są takie, że w większości talenty, które wcześnie wybuchają, potem nagle się zatrzymują. Przeskakują ich wówczas ci, którzy byli słabsi, ale spokojnie się przygotowali i nie było na ich drodze tej bariery, która wyniknęła z jakiegoś przeciążenia w okresie wcześniejszym” - tłumaczy prezes, który najwyraźniej uważa, że im słabszy junior, tym większe ma szanse na sukces w przyszłości. Śmiała hipoteza.

Przejdźmy jednak do zagadnień związanych z kombinacją, bo i ten temat nie mógł zostać pominięty. „Ten sport w Polsce umarł i my dopiero w tej chwili go wskrzeszamy. Jest tu wielu utalentowanych, młodych chłopców, ale na moment kiedy zaczną odnosić sukcesy w Pucharze Świata trzeba jeszcze poczekać parę lat. To są utalentowani chłopcy, ale potrzeba im jeszcze trochę czasu” - zapowiada prezes. My czekamy i czekamy, a prezes zapowiada i zapowiada. Najwyraźniej zatrzymał się w czasie. Szkoda, że nie wpadł na pomysł, że poza czasem przydałby się też trener.

Image and video hosting by TinyPiPrezes po raz kolejny nie ukrywa, że jego zdaniem Tomasz Pochwała jest skończony. Jest to na pewno bardzo budująca postawa i z pewnością swoimi słowami uskrzydla on naszego kadrowicza. „Tomek musiał tylko poprawić bieg. Tymczasem element ten rzeczywiście udoskonalił, ale jednocześnie zaczął dużo słabiej skakać. Dlatego jego czas niestety powoli się już kończy” - kończy dumny z siebie prezes.

Na Eurosport.pl możemy zaś przeczytać o przyczynach odwołania Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Prezes wreszcie pośrednio przyznał, że poszło o pieniądze na transmisje, a trasy były tylko wygodną wymówką. „Poszło i o finanse i o trasę. Tak wyszło, że komitet organizacyjny, a potem my jako związek znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że musieliśmy przekazać informację o odwołaniu do FIS. Okazało się, że nikt nie chce pokazywać tych zawodów. Wartość transmisji podwoiłaby koszty konkursu. Nagle okazało się, że trzeba na to zapłacić. Nie byliśmy na to przygotowani. Dotychczas telewizja w ramach misji nam to wszystko realizowała. Nagle zostaliśmy postawieni w takiej sytuacji i dlatego mam czyste sumienie. Na razie jesteśmy zdania, że o Puchary Świata kobiet w skokach i mężczyzn w kombinacji norweskiej nie będziemy występować. Chyba, że rozwiążemy problemy z pieniędzmi” - tłumaczy prezes, który najwyraźniej urodził się kilka miesięcy temu i zapomniał o polskich realiach. Dusza stratega nie pozwoliła mu przewidzieć, że zainteresowanie kombinacją norweską będzie dosyć marne i że wyprodukowanie sygnału może być największym i kosztownym problemem. Estończycy sobie zdali z tego sprawę i odwołali Puchar Świata już w maju, nie narażając się na kompromitację.

Źródło: informacja własna&Onet.pl&Eurosport.pl

Raku dnia 23 styczeń 2012 19:40 · 12 Komentarzy · 971 Czytań · Drukuj

Komentarze
bohdan dnia 23 styczeń 2012 21:13
Bardzo sobie cenię waszą bezkompromisowość i dziennikarski nonkonformizm. To dobrze, że zwracacie uwagę na patologie toczące polskie narciarstwo. Ale akurat w tym przypadku Pan Prezes ma chyba rację. Kombinacja w Polsce umarła i nie jest to żadną tajemnicą. Obecni zawodnicy, z ww T.Pochwałą nie są powodem do dumy. Sami zresztą o tym piszecie. Nowych, a tym bardziej lepszych obecnie na horyzoncie nie widać. Zmiana trenera wydaje się rzeczą nieuniknioną. Tyle tylko, czy z aktualnej kadry da się cokolwiek jeszcze wycisnąć? Jeśli nie ma potencjału ludzkiego... i trener z Norwegii czy Austrii nie pomoże, chociaż spróbować warto....
Raku dnia 23 styczeń 2012 21:25
Dzięki za miłe słowa Bogdanie, ale nie przesadzaj z tą krytyczną oceną naszych zawodników. Pochwała jednak zanim trafił do kadry, to na luzie punktował w PK, a to już było coś jak na polskie warunki. Jego aktualna forma nie odpowiada jego umiejętnościom. Pucharu Świata nie wygra, ale może regularnie punktować i budować limit. Juniorzy już wielokrotnie udowodnili swoją klasę na MŚJ i EYOFie, także ich talent w ogóle nie podlega dyskusji. Z dobrym zagranicznym szkoleniowcem są to na pewno zawodnicy na dobrą drużynę. Czy na 10 PŚ, to wyjdzie w praniu, ale na 30 na pewno.
jedrek dnia 23 styczeń 2012 21:33
Oczywiście mój komentarz miał być do tego newsa, tylko zaliczyłem gafę. Przenoszę go więc tutaj:

Prezes w dobrej formie.

W szczególności ostatnio zaprezentował ją w duecie z Kurzajem, kiedy "pozdrowili" Wojtka Fortunę za wypowiedź o trenerskich umiejętnościach pana Kruczka. Ale widać, po Zakopanem prezes nie zwalnia tempa.
Kapustnik dnia 23 styczeń 2012 21:48
Jedno trzeba dodać - TVP transmituje jakies mistrzostwa Polski w skoach a miedzynarodowa impreze zlewaja. Przez dluuuuugie lata nasz medalowy dorobek na IO to w 50% kombinacja i powinnismy byli te konkurencje pielegnowac. Troche marketingu a znalezliby sie sponsorzy a moze i pojawili sie kibice...
moan456 dnia 23 styczeń 2012 21:53
Pierwsze skończy się Michalczuk z Tajnerem, a później Tomasz Pochwała. Jak widzę co oni wygadują, to nie wiem co mają spólnego ze sportem. Tajner się chwali doświadczeniem , gdy by nie Mikeska to by nikt go nie znał, bo on nic nie zrobił dla Małysza tylko jego współpracownicy i poprzedni trener. Był jeszcze trenerem KN przy Ustupskim , też ciula zrobił dla niego bo on trenował w klubie z Franciszkiem Groniem Gąsienicą . Więc pod sumując moją wypowiedz jest gówno wart smiley
Emil dnia 23 styczeń 2012 22:01
Kiedy patrze na to zdjęcie Tajnera to mi się sama morda śmieje smiley Genialne zdjęcie i pasuje do poruszanych przez was tematów smiley Tajner z Kurzajem to było żenujące widowisko. Rozważam by następne konkursy oglądać na Eurosporcie mimo zacinającego się streama. Dziś wyszło na jaw że TVP olała rodzinę Adama i chciała zrobić na gali mistrzów sportu "Tajner show" czyli nachalna promocja skoków i przede wszystkim Stocha bo zainteresowanie znacznie spadło. Co do naszych kombinatorów. Jestem pewien że z tej grupy jaką mamy jest choć jeden zawodnik na miarę czołowej "10" PŚ i może nawet pojedynczych miejsc na podium. Ja rozumiem że trenerem może być fizjoterapeuta w końcu Robert Mateja nie ma nawet takiego wykształcenia (i wielu uznanych trenerów zagranicznych również) ale na Boga potrzebne jest jakieś doświadczenie w pracy. A Michalczuk takiego nie ma, nie miał swojego "mistrza" tak jak Mateja Lepistoe i mamy co mamy czyli regres. A nauka na własnych błędach bez pomocy i korekty fachowca to żadna nauka.
jan_w dnia 23 styczeń 2012 22:11
Szkoda tu cokolwiek komentować. Tajner chyba stara się prześcignąć swojego poprzednika, Włodarczyka, w kwestii idiotycznych pomysłów i wypowiedzi.
jedrek dnia 23 styczeń 2012 22:41
Spokojnie, jeszcze jakaś mała korupcja w związku się trafi i Polo nawet prześcignie Włodarczyka.
Paranoja dnia 23 styczeń 2012 22:47
Tuż po mistrzostwach w Oslo Tajner w podobnym tonie zaatakował Pochwałę i wychwalał pod niebiosa sztab kombinacji. Cytuję: "Oni są bardzo spokojnie i fajnie prowadzeni przez Zbyszka Kaczmarczyka i Jakuba Michalczuka. To naprawdę fajny zespół do pracy, w którym jest dobra atmosfera. Tomek Pochwała jest kombinatorem z odzysku i trudno oczekiwać, że będzie osiągał jakieś wielkie wyniki. Wprawdzie poprawia z roku na rok bieg, to jednak słabiej skacze. To na pewno nie jest nasza przyszłość."

Tajner jak widać jest stały w uczuciach i mój komentarz pozostaje nader aktualny, więc pozwolę go sobie wkleić:

Jak można powiedzieć tyle głupot w jednej wypowiedzi, panie prezesie?!? Pan się nie znasz, to się pan nie wypowiadaj. Wieści z obozu kombinacji docierają do pana chyba tylko przy rodzinnej kolacji z ziomkiem Michalczukiem (bo w analizy aktualnych wyników nie uwierzę).

Zawodnicy są tak spokojnie prowadzeni przez Kaczmarczyka i Michalczuka, że gdyby emeryci z domu spokojnej starości założyli kadrę kombinacji, to by szybko zamęczyli podczas biegu naszych kadrowiczów. Atmosfera może i jest znakomita, ale dopiero jak Michalczuk pojedzie sobie do domu po treningu (o ile w ogóle są jakieś treningi, jak nie to "trenuj sobie sam zawodniku"smiley.

A po takim podsumowaniu Pochwała na pewno będzie miał motywację do treningów. Przyszłości to przede wszystkim nie mają trenerzy kadrowi, a nie zawodnicy. Za rok wyrzucisz pan z kadry Pochwałę, Zaryckiego i Wantuloka, bo będą za starzy i nie rokujący a (na pewno nie z własnej winy są w tak beznadziejnej formie). Za dwa lata polecą Cieślar, Słowiok i Kupczak, bo przecież trzeba zrobić miejsce dla utalentowanych 13-latków (którzy w tym momencie przestaną oczywiście robić postępy).

A jak Michalczukowi się znudzi zabawa w trenerowanie, to rozwiążesz pan kadrę, co? Ach nie, zapomniałam, że w obwodzie masz jeszcze Tonia, godnego następcę Michalczuka.
Raku dnia 23 styczeń 2012 22:48
Jakby się chciano dogadać z jakąkolwiek TV, to by to zrobiono. Owszem, w przypadku KN nie jest to łatwe zadanie, ale dla chcącego nic trudnego. Zresztą jeśli nikt nie spytał się TVP o tą sprawę w marcu czy kwietniu, to o czym my w ogóle mówimy. Amatorka. Nie wierze, żeby ktoś nagle rzucił cenę zaporową, choć w wykonaniu "publicznej i misyjnej" wszystko jest możliwe.

A Michalczuk ma przecież swojego mistrza i jestem nim osoba na powyższym zdjęciu smiley Pojawia się teraz pytanie natury moralnej - czy nepotyzm na tle korupcji, to coś o wiele lepszego? Dla mnie to jedno i to samo, czyli rozdawanie cudzych pieniędzy.
Daerdin dnia 23 styczeń 2012 22:54
Ciekaw jestem, dlaczego czytając tak fatalne wieści mam banana na ustach? Ach tak, to przez dopiski redaktora smiley
Daerdin dnia 23 styczeń 2012 22:57
No i tak jak już ktoś dopisał - sama fotka naszego kochanego prezesa rozśmiesza...

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl