Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
PK w Klingenthal: Bezkonkurencyjny Fletcher, Polacy na szarym końcu

Taylor Fletcher wygrał niedzielne zawodach Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Amerykanin świetnie zaprezentował się na skoczni, a w biegu nie dał szans rywalom i odniósł pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajął zwycięzca skoków Tomas Slavik, natomiast na najniższym stopniu podium dość niespodziewanie stanął Hideaki Nagai. Polacy zajęli odległe miejsca.

Tomas Slavik prowadził po skokach do kombinacji w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Czech skoczył 141,5 metra i wyraźnie pokonał Marjana Jelenko, który po raz drugi w tym sezonie znalazł pogromcę. Słoweniec wylądował 5 metrów bliżej i przed biegiem tracił 18 sekund. Trzecie miejsce z półminutową stratą zajmowali Dominik Dier (133,5m) i Hideaki Nagai (132,5m). Na siódmej pozycji znalazł się Taylor Fletcher, który oddał świetny skok - poszybował na 133 metr, ale miał problemy przy lądowaniu i tracił przed biegiem 45 sekund.

Polacy po raz kolejny spisali się bardzo słabo. Najlepszy z naszych zawodników Mateusz Wantulok był dopiero 39. (+1:54, 120,5m). Tomasz Pochwała 47. (+2:15, 117m), a Andrzej Zarycki 59. (+4:03, 101m). Trzeba zaznaczyć, że te wyniki to nie jest wypadek przy pracy, bo w serii próbnej było jeszcze gorzej. Pochwała był 41., Wantulok 50., a Zarycki 63.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Na trasie biegu, tak jak można było się spodziewać szybko swoje straty odrobił Taylor Fletcher, a następnie rozstrzygnął sprawę wygranej na swoją korzyść. Amerykanin na mecie zameldował się o ponad 23 sekudny szybciej od drugiego Tomasa Slavika. Duży sukces odniósł Japończyk Hideaki Nagai. Kombinator z Kraju Kwitnącej Wiśni, który w tym sezonie wznowił swoje starty po kilkuletniej przerwie, spisał się świetnie i zajął trzecie miejsce, wyprzedzając na finiszu Seppi Hurschlera oraz Dominika Diera. Szwajcar zanotował najlepszy czas biegu. Szóstą lokatę zajął wicelider po konkursie skoków i jednocześnie wicelider klasyfikacji generalnej PK, Marjan Jelenko. Za nim, na siódmej pozycji uplasował się Thomas Egger Riedmueller. Kilka sekund później bieg ukończyła trójka bardzo dobrych biegaczy - Hug, Schlott i Pichlmayer. Cała trójka dość słabo zaprezentowała się na skoczni i mimo dobrego biegu nie była ona w stanie powalczyć o najwyższe lokaty.

Niestety, jeszcze gorzej niż wczoraj spisali się reprezentanci Polski. Już po konkursie skoków nie można było się spodziewać niczego dobrego, a w biegu Polacy potwierdzili swoją fatalną dyspozycję. Tomasz Pochwała, któremu w sobotę udało się wywalczyć 2 punkty, w dniu dzisiejszym zajął dopiero 40. lokatę, a do znajdującego się na ostatniej punktowanej pozycji Pasichnyka stracił aż 50 sekund. Dziesięć lokat niżej uplasował się Mateusz Wantulok, a Andrzej Zarycki zajął 60. miejsce, wyprzedzając trzech sklasyfikowanych zawodników.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Istotną zmianę zanotowaliśmy w "generalce". Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu na drugie miejsce przesunął się Taylor Fletcher, spychając Marjana Jelenkę na trzecią lokatę. Z pewnością zagrożony może się czuć Mark Schlott, gdyż zarówno Amerykanin jak i Słoweniec stopniowo odrabiają do niego straty, tracąc w tej chwili odpowiednio 18 i 25 punktów.