Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
PŚ w Klingenthal: Lamy Chappuis zwycięża, życiowy sukces Slavika!
Image and video hosting by TinyPi

Jason Lamy Chappuis okazał się najlepszy w niedzielny zawodach Pucharu Świata w Klingenthal. Francuz dzięki dzisiejszemu zwycięstwu umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej. Na drugiej pozycji uplasował się Bernhard Gruber, który po raz trzeci z rzędu znalazł się na podium zawodów Pucharu Świata. Ogromną niespodziankę sprawił Tomas Slavik, dla którego najniższy stopień podium to najlepsza lokata w karierze.

Z powodu złych warunków pogodowych nie udało się rozegrać konkursu skoków, który był zaplanowany na godzinę 10:00. Zawodnicy startowali więc zgodnie z wynikami sobotniej rundy prowizorycznej. Niestety miało to ogromne znaczenie w walce o zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Jason Lamy Chappuis na trasę wyruszył jako jedenasty, ale jego strata - 0:42 - wydawała się możliwa do zniwelowania. Inaczej było w przypadku Akito Watabe, który zajmował 28. pozycję, tracąc do lidera 1:50. Stawce przewodził Haavard Klemetsen, który uzyskał 132,5 metra. Nieoczekiwanie, dalej poszybował Tomas Slavik, ale Czech miał korzystniejszy wiatr i w konsekwencji wybiegł 2 sekundy za Norwegiem. Kolejne pozycje, również z niewielkimi stratami, zajmowali Bernhard Gruber, Francois Braud oraz Wilhelm Denifl. Wczoraj na skoczni nie poszło trzeciemu w klasyfikacji generalnej Mikko Kokslienowi, który, plasując się na 36. pozycji, zanotował stratę 2:18. Wydawało się więc, że podobnie jak wczoraj nie włączy się on do walki o podium.

Trzeba także dodać, że warunki w czasie rundy prowizorycznej były bardzo loteryjne - różnica między najmniejszą a największą siłą wiatru wyniosła ponad 3 m/s. Tym bardziej więc można żałować, że w taki właśnie sposób może rozstrzygnąć się walka o najcenniejsze w tym sezonie trofeum.

WYNIKI RUNDY PROWIZORYCZNEJ

Image and video hosting by TinyPiJuż na samym początku biegu do ataku ruszył Jason Lamy Chappuis, który z każdym metrem niwelował swoją stratę do rywali. Dystans do czołowej piątki, którą stanowili Braud, Denifl, Klemetsen, Slavik oraz Gruber odrabiał również Jan Schmid. Po kilku kilometrach dołączyli oni do prowadzącej grupy. Znacząco zbliżył się również Eric Frenzel. Norweg, który w tym sezonie odniósł jedno zwycięstwo w zawodach PŚ, niespodziewanie osłabł i został wyprzedzony nawet przez biegnącego kilka sekund za liderem Frenzela. Jednocześnie podział nastąpił także w stawce prowadzących - Lamy Chappuis, Gruber i nieoczekiwanie Slavik zostawili w tyle Braud i Denifla. Mniej utytułowany z Francuzów nie dawał jednak za wygraną i z całych sił starał się dogonić rywali. Na około kilometr przed metą decydujący atak wykonał lider Pucharu Świata, który z łatwością oderwał się od rywali i samotnie zameldował się na finiszu. Bój o drugie miejsce stoczyli między sobą Gruber, Slavik i Braud. Ostatecznie najszybszy z nich okazał się Austriak. Wielki sukces odniósł za to Slavik, który wyprzedzając Braud o przeszło sekundę odnotował największy sukces w swoich dotychczasowych startach. Na piątej pozycji uplasował się Eric Frenzel, który zdołał pokonać szóstego Wilhelma Denifla. Siódme miejsce przypadło w udziale Janowi Schmidowi, który w ostatniej części biegu osłabł na tyle, że na metę wpadł zaledwie parę sekund przed ósmym Klemetsenem i dziewiątym Kato. Dziesiątą lokatę, po dobrej postawie na trasie biegu, udało się wywalczyć Billowi Demongowi. Z 28. na 19. miejsce awansował Akito Watabe (3. czas biegu). Mimo to reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni poniósł znaczące straty w klasyfikacji generalnej. Cztery pozycje niżej od Japończyka rywalizację ukończył Mikko Kokslien.


Lp. Zawodnik Kraj Skok Bieg Czas / Strata
1 Jason LAMY CHAPPUIS 107.9 (11.) 24:03.4 (2.) 24:45.4
2 Bernhard GRUBER 116.3 (3.) 24:52.4 (20.) +15.0
3 Tomas SLAVIK 117.9 (2.) 24:59.4 (22.) +16.0
4 Francois BRAUD 114.6 (4.) 24:47.8 (17.) +17.4
5 Eric FRENZEL 106.6 (13.) 24:24.5 (10.) +26.1
6 Wilhelm DENIFL 113.7 (5.) 24:53.2 (21.) +26.8
7 Jan SCHMID 105.1 (16.) 24:40.6 (14.) +48.2
8 Haavard KLEMETSEN 118.4 (1.) 25:35.1 (30.) +49.7
9 Taihei KATO 105.6 (15.) 24:46.0 (16.) +51.6
10 Bill DEMONG 97.4 (20.) 24:19.1 (5.) +57.7

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Jason Lamy Chappuis znacząco powiększył swoją przewagę nad Akito Watabe i jest coraz bliżej zdobycia trzeciej w swojej karierze Kryształowej Kuli. Jego przewaga nad Japończykiem wynosi w tej chwili aż 238 punktów. Na trzecim miejscu sezon powinien skończyć Mikko Kokslien, ponieważ znajdującego śię bezpośrednio za nim Alessandro Pittina nie ujrzymy już więcej na zawodach w tym sezonie.

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

Urbus dnia 19 luty 2012 10:08 · 12 Komentarzy · 736 Czytań · Drukuj

Komentarze
Daerdin dnia 19 luty 2012 10:16
Chappuis prawdopodobnie zjednoczy siły z Frenzelem i będą łykali kolejnych rywali. Przed nimi słabi biegacze, więc pewnie będą wysoko.
Urbus dnia 19 luty 2012 10:23
Lepiej, żeby tego nie robił, bo ostatnimi czasy Frenzel biega dość słabo. Bardziej wskazywałbym tutaj na Schmida, ale wszystko wyjdzie w praniu.
Raku dnia 19 luty 2012 10:25
Frenzel to wczoraj pobiegł jeśli nie tragicznie to bardzo słabo. W biegu go skasowali Strolien i Kljelbotn! Jedynymi rywalami dla Chappuisa są chyba Braud, Gruber i ewentualnie Denifl i Schmid. Zobaczymy czy Slavik wykorzysta szansę. Ale jak dla mnie to Chappuis może się wieść na plecach Frenzla - Watabe będzie zadowolony smiley
Daerdin dnia 19 luty 2012 10:56
Jeśli zobaczy, że Frenzel biegnie słabo, to go "porzuci" smiley Akurat Chappuis jest dobrym taktykiem, bo dzięki temu potrafi wygrywać z mocniejszymi od siebie.

Jednak jakby nie patrząc, zrobił w tym sezonie postęp w biegu, jednak kosztem skoków.
jan_w dnia 19 luty 2012 13:31
No i pozamiatane. Oczywiście Denifl znowu nie dał rady. Ale, ale - SLAVIK! smiley
Raku dnia 19 luty 2012 13:32
BRAWO SLAVIK smiley Wykorzystał życiową szansę i pokazał, że można ograć wielkich! Spuchli Schmid, Frenzel, Denifl i Braud, a Slavik na podium! Szacun dla Czecha, bo to prawie nasz smiley Kryształowa Kula już niestety ma swojego właściciela, bo nikt Lamy Chappuisa nie dogoni.

PS. Brawo dla Pana Błachuta, że powiedział prawdę o sytuacji polskiej kombinacji. Może dotrze to do szerszej publiczności.
jan_w dnia 19 luty 2012 14:25
No ja niestety już poza krajem, więc oglądałem na Eurosporcie z komentarzem niemieckim. Możesz zacytować, co redaktor powiedział?
Daerdin dnia 19 luty 2012 15:14
Dobrze, że to nagrałem bo Chappuis wyrasta na jednego z najlepszych biegaczy w stawce.
Reyon dnia 19 luty 2012 15:48
No i niech ktoś powie, ze Jason się wozi za rywalami....
Raku dnia 19 luty 2012 15:51
Zacytować nie mogę, ale w skrócie powiedział to co piszemy od miesięcy. Mówił, że Polacy spisują się fatalnie i wyniki ostatniego Pucharu Kontynentalnego są tragiczne. Mówił, że czas już na jakieś zmiany, bo Polacy zamiast się rozwijać to się cofają, no i też była mowa o tym, że Prezes Apoloniusz dalej będzie się zasłaniać Kowalczyk i Stochem, a zaplecza jak nie było tak nie ma. Całkiem długo się na ten temat rozwodził. Ogólnie powiedział rzeczy oczywiste i może większe grono osób to wreszcie pojmie.

Jeszcze ładnie powiedział o Chappuisie: "najlepszy tramwajarz wśród kombinatorów" co ma być dosyć jasną przenośnią smiley Błachut ogólnie wyrobił się na jednego z lepszych komentatorów w Eurosporcie.

@Reyon
A Jason oczywiście w tym sezonie wozi się za rywalami smiley Bardzo często pracował na jego rzecz Watabe, który później nie miał nic do powiedzenia na finiszu. Często też podczepiał się pod Austriaków (ostatni Penalty Race czy wczorajszy bieg) albo Niemców. Jeden bieg nie zmienia całościowej oceny.

Kokslien i Lamy Chappuis dziś biegli w innej lidze, więc niech będzie że Francuzowi się ta KK należy, ale i tak szkoda Watabe smiley
Reyon dnia 19 luty 2012 21:48
Ja się odniosłem do dzisiejszego biegu. Ale tak jak mówiłem wcześniej "każdy orze jak może" skoro dają mu się wozić to czemu ma z tego nie skorzystać skoro ma dobry finisz? ;]
Daerdin dnia 20 luty 2012 08:56
Ja generalnie jestem ciekawy, czy Chappuis zmienia specjalność, czy to świetne bieganie w tym sezonie jest spowodowane słabszym skakaniem i on od dawna potrafił tak biegać, tylko z racji przewagi po skokach dotychczas tego nie robił.

Jego czasy z tego sezonu powoli pozwalają mianować go praktycznie na "szybkobiegacza". W Penalty Race miał najlepszy czas, wczoraj 2, a w sobotę 5, 7. czas w Lillehammer. Oprócz tego sporo biegów w 15. Takich czasów nie notował jeszcze chyba nigdy, ale to może wynika ze słabego skakania.

Jednak mnie imponuje Watabe. Potrafi zmiażdżyć na skoczni, oraz być w trójce biegu.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl