Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
PK w Predazzo: Skuteczny pościg Lafarge'a, udany występ Cieślara
Image and video hosting by TinyPi

Geoffrey Lafarge wygrał sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w Predazzo. Francuz zdołał przedrzeć się na czoło z niskiej, bo 36. lokaty po skokach. Drugie miejsce zajął Ole Martin Storlien, a podium uzupełnił Tobias Kammerlander. Z dobrej strony pokazał się Adam Cieślar, który zajął 13. miejsce. Pozostałym Polakom nie udało się zdobyć punktów.

Po skokach prowadził Dominik Dier. Sensacyjne drugie miejsce zajmował świetnie biegający Samuel Costa, a trzeci był Wolfgang Boesl. Najlepszy z Polaków, Adam Cieślar, plasował się na 11. miejscu. Prowadzący Dier poszybował na 130 metr i miał nad Costą (127,5m) 11 sekund przewagi. Trzeci Boesl skoczył co prawda 129 metrów, ale złe noty za styl spowodowały, że tracił 12 sekund. Czwarte miejsce zajmował złoty medalista MŚJ w sprincie, a więc Oeystein Granbu Lien (+0:17, 127,5m). Dopiero szósty był lider całego cyklu Marjan Jelenko (+0:23, 128,5m). Fatalnie spisał się Armin Bauer, który był 45. (+2:32, 108m). Swojej próby nie ustał Tim Hug (+1:09, 129,5m) i Szwajcar zajmował dopiero 19. miejsce. Polacy spisali się przeciętnie. Niezły skok oddał Adam Cieślar, który był 11. Polak poszybował na 125 metr i tracił 32 sekundy do lidera. Dużo słabiej spisali się pozostali nasi zawodnicy. Tomasz Pochwała był 26. (+1:24, 118m), a Andrzej Gąsienica 37. (+1:57, 113,5m).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Image and video hosting by TinyPi Na trasie biegu dużej sztuki dokonał Geoffrey Lafarge. Francuski kombinator po świetnym biegu awansował z 36. miejsca na najwyższy stopień podium. Niewiele gorzej pobiegł Ole Martin Storlien, który po skokach również znajdował się w czwartej dziesiątce. Norweg uplasował się na drugiej pozycji, a walkę o triumf przegrał na finiszu, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,7 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Tobias Kammerlander, wyprzedzając lidera po skokach, Dominika Diera. Piąty był kolejny z Austriaków - Sepp Schneider. Szóste miejsce przypadło w udziale Samuelowi Guy, natomiast siódme Wolfgangowi Boeslowi. Kolejne miejsca zajęli Włosi - Armin Bauer, który uzyskał trzeci czas biegu oraz Mattia Runggaldier, który również dobrze spisał się na trasie. Czołową dziesiątkę zamknął reprezentant Norwegi Truls Soenstehagen Johansen.

Jako trzynasty bieg ukończył najlepszy z Polaków - Adam Cieślar. Udany występ Cieślara to wynik dobrego skoku (11. miejsce) i przyzwoitego występu na trasie (21. czas). Nadal w słabej formie znajduje się Tomasz Pochwała, który uplasował się dopiero na 34. pozycji. Najstarszy z naszych reprezentantów nie utrzymał punktowanego miejsca, które zajmował po pierwszej części rywalizacji. Andrzej Gąsienica zajął miejsce pod koniec stawki, wyprzedzając jedynie trzech sklasyfikowanych zawodników.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Lafarge objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Marjan Jelenko, będący dotychczas na pierwszym miejscu, dziś był dopiero 22. Na trzecim miejscu, za Francuzem i Słoweńcem jest Mark Schlott, który jednak nie startował zarówno w Kranju jak i sobotnich zawodach we Włoszech.