Brak zawarto¶ci dla tego panelu
Aktualno¶ci
Ł±czymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byli¶cie z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
PK w Kuopio: Triumf Morweisera, Jelenko zwycięzc± całego cyklu

Janis Morweiser wygrał niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w Kuopio. Niemiec na finiszu pokonał swojego rodaka, Wolfganga Boesla. Trzeci± pozycję zaj±ł Francuz Samuel Guy. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej padło za to łupem Marjana Jelenki.

Po skokach stawce przewodził Jelenko, który uzyskał 125,5 metra i dzięki temu prowadził o 7 sekund przed Carlosem Kammerlanderem i o 20 sekund przed Go Yamamoto. Czwart± lokatę wywalczył Austriak Mario Seidl, który do lidera tracił już ponad pół minuty. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Dominik Dier i Jim Haertull, a w szerokiej czołówce znaleĽli się również Samuel Guy i Wolfgang Boesl. Niecał± minutę do odrobienia mieli także dziewi±ty Tim Hug oraz dziesi±ty Janis Morweiser. 22. lokatę zaj±ł dotychczasowy lider Pucharu Kontynentalnego, Geoffrey Lafarge.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Image and video hosting by TinyPiNa trasie kwestię zwycięstwa na swoj± korzy¶ć rozstrzygn±ł Morweiser, który zdołał przebić się na 1. z 10. miejsca. Niemiec na finiszu okazał się lepszy od swojego kolegi z reprezentacji, Wolfganga Boesla. Niespełna 9 sekund za wspomnian± dwójk± na mecie pojawił się Samuel Guy, który uplasował się na 3. pozycji. Lokata tuż za podium przypadła w udziale Timowi Hugowi, a na pi±tej pozycji uplasował się Carlos Kammerlander. Szóty był najlepszy z gospodarzy, Jim Haertull, wyprzedzaj±c o 10 sekund Marjana Jelenkę. Słoweniec dzięki dzisiejszemu dobremu występowi rzutem na ta¶mę wyprzedził Geoffrey'a Lafarge'a w klasyfikacji generalnej i wygrał cały cykl Pucharu Kontynentalnego. Francuzowi nie wiodło się dzi¶ w biegu ( miał 15. czas) i zameldował się na mecie dopiero jako 17. W przeciwieństwie do niego, miejsca w czołowej dziesi±tce udało się zaj±ć Go Yamamoto, Nicolasowi Martin, a także Seppowi Schneiderowi. Po raz kolejny ¶wietnie w biegu spisali się Włosi - Armin Bauer oraz Mattia Runggaldier, ale w poł±czeniu z ich słabymi skokami pozwoliło im to uplasować się tylko na odpowiednio 16. i 21. pozycji.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Obok pierwszego Jelenki i Geoffrey'a Lafarge'a, który znalazł się na drugim miejscu, do czołowej trójki klasyfikacji generalnej udało "załapać się" również Markowi Schlottowi, który dokonał tego mimo, że nie brał udziału w ostatnich sze¶ćiu konkursach. Jeszcze dłużej, bo aż w ósmiu ostatnich zawodach nie ogl±dali¶my Taylora Fletchera, który skończył ten sezon na czwartym miejscu. Pi±te miejsce wywalczył Samuel Guy, a szóste Truls Soenstehagen Johansen.