Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Drugi plebiscyt portalu www.kombinacjanorweska.dbv.pl [ANKIETY]
www.kombinacjanorweska.dbv.pl

Zapraszamy wszystkich kibiców kombinacji norweskiej do udziału w drugim plebiscycie organizowanym przez nasz portal. Jest to swojego rodzaju podsumowanie sezonu 2011/2012, gdzie możecie Państwo wybrać między innymi: zawodnika, objawienie, juniora, drużynę, rozczarowanie, skoczka, biegacza oraz trenera mijającego sezonu. W każdej kategorii mają Państwo do wyboru pięć opcji. Głosować można do 25 marca (niedziela) do godz. 20:00. Zapraszamy do głosowania!
Ankieta dotycząca Finów nawiązuje do dyskusji, która rozwinęła się pod felietonem Piotra Walkowiaka i jest to sonda "poza kategorią" dorzucona jako ciekawostka.

Autorzy: Jedrek & Rafał Snoch
Opracowanie: Admin

jedrek dnia 16 marzec 2012 23:04 · 21 Komentarzy · 2052 Czytań · Drukuj

Komentarze
Szamot dnia 16 marzec 2012 23:21
Ja nieco z innej beczki :-)

1) W dziale "Puchar Kontynentalny" należałoby uaktualnić klasyfikacje.

2) Na stronie głównej po prawej stronie należałoby uaktualnić klasyfikacje PŚ i PK w okienku "klasyfikacje".

3) W dziale Puchar Świata / Historia należy dodać pierwszą trójkę z bieżącego sezonu.

4) W dziale Statystyki / Puchar Świata / Sezon 2011/2012 plik "Najwięcej zwycięstw w biegu" przedstawia najwięcej zwycięstw w PŚ ogólnie.

5) W dziale Statystyki / Puchar Świata / Sezon 2011/2012 plik "Najwięcej zwycięstw w Pucharze Świata" przedstawia najwięcej zwycięstw w biegu. Tak przy okazji moglibyście tu zamieścić skorygowany plik z ogólnymi zwycięstwami, o którym kiedyś pisał PiW, chciałbym jeszcze raz sprawdzić z moimi statystykami?

6) W dziale Statystyki / Mistrzostwa Świata / w pliku "Medaliści Mistrzostw Świata" jest wszystko ok :-) Mam pytanie, zestawienie to nie uwzględnia Medalistów Igrzysk Olimpijskich, którym kiedyś też kiedyś jednocześnie przyznawano tytułu medalistów Mistrzostw Świata (np. Groń-Gąsienica, Fortuna). I tu moje pytania: od których do których igrzysk tak się działo? Czy oprócz medali Igrzysk przyznawano drugie medale Mistrzostw Świata? czy te tytuły Mistrzów Świata należy na równi traktować z medalami "normalnych" Mistrzostw Świata tzn. czy właśnie w takim zestawieniu jak Wasze powinny być uwzględniane?
Raku dnia 17 marzec 2012 12:06
Rafał Snoch wysłał już wszystkie poprawki do swoich statystyk i jak będę na swoim sprzęcie, to wszystko to powrzucam. Jeśli chodzi o resztę (pkt 1,2 i 3) to mam nadzieje, że do tego czasu ktoś się tym zajmiesmiley
Sinister dnia 17 marzec 2012 19:02
O co chodzi z opcją "kwalifikacje do zawodów - II period"? Śledzę kombinację tak średnio i zupełnie nie wiem o co chodzi - w czym wtopa?
Raku dnia 17 marzec 2012 19:16
Literówka autora plebiscytu lub nieoficjalne potraktowanie LGP jako pierwszy period. W pośpiechu niepotrzebnie przepisałem przy tworzeniu ankiet. Chodzi rzecz jasna o pierwszy zimowy period, kiedy jedne kwalifikacje obowiązywały na dwa konkursy. Już jest sporo głosów więc nie będę edytował ankiety, ale wiadomo o co chodzi - nieoficjalnie drugi period sezonu, a oficjalnie pierwszy period, bo LGP straciło na ważności i to już teraz w zasadzie zawody pokazowesmiley
PiW dnia 17 marzec 2012 19:47
@Szamot
Decyzję o nie włączaniu konkursów wpisanych na stronie FIS jako OWG+WSC do tabeli medalistów Mistrzostw Świata podjąłem arbitralnie. Niebawem na stronie pojawi się zestawienie medalistów Igrzysk Olimpijskich oraz łączona klasyfikacja medalowa IO+MŚ. Jeśli natomiast widzisz jakiś argument aby konkursy OWG+WSC wliczać do klasyfikacji MŚ, to napisz proszęsmiley
Daerdin dnia 17 marzec 2012 22:59
Dziwnie to wygląda, że Chappuis znajduje się w ankiecie na najlepszego biegacza sezonu, a nie skoczka smiley
Raku dnia 18 marzec 2012 11:34
Jeszcze chciałbym dodać, że jakby ktoś miał jakieś ciekawe propozycję na nową kategorię, to śmiało może pisać, a być może pojawi się w przyszłorocznym plebiscycie o ile strona tyle czasu jeszcze ptrzetrwasmiley. Już w tym przybyło trochę kategorii, żeby każdy mógł się w jakiejś wykazaćsmiley Swoje głosy uargumentuje jak będę miał dłuższą chwilę, ale na pewno tak wysokie prowadzenie Watabe, to spore zaskoczenie. Mniejszym zaskoczeniem będzie po opublikowaniu kolejnych ciekawych statystyk Rafałasmiley
Szamot dnia 19 marzec 2012 09:44
@PiW
By się do tego ustosunkować musiałbym znać odpowiedzi na pytania, które zawarłem w punkcie 6 mojego poprzedniego komentarza (dalej oczywiście na nie oczekuje smiley.
Abstrahując jednak od tego wydaje mi się, że albo ten plik z tymi wynikami MŚ, który jest obecnie powinien zostać plus drugi plik z medalistami IO z zaznaczeniem, którym medalistom przyznano zarazem tytuły MŚ. Druga możliwość to do obecnego pliku dopisać medalistów MŚ z Igrzysk Olimpijskich i drugi plik z medalistami IO. Ta pierwsza możliwość wydaje się rozsądniejsza.
Raku dnia 19 marzec 2012 15:52
@Szamot
Wszystkie Twoje punkty zostały już zaktualizowane, także możesz porównać swoje statystyki, ze statystykami Rafała Snocha.

A jeśli chodzi o plebiscyt:
Zawodnik sezonu - zdecydowanie Akito Watabe
Objawienie sezonu - chyba jednak Fabian Riessle był dla mnie największym zaskoczeniem.
Najlepszy junior - Manuel Faisst, ale wielkiej konkurencji nie miał. Runggaldier to bardziej biegaczsmiley
Najlepsza drużyna sezonu - Norwegia, która znokautowała faworyzowanych Niemców
Najlepszy polski zawodnik - Adam Cieślar
Najlepszy pozakadrowicz - Krystian Gryczuk. Niby był gorszy od Urbasia, ale jednak "egzotyczne" pochodzenie daje mu pewien handicap.
Najlepszy skoczek sezonu - Tino Edelmann
Najlepszy biegacz sezonu - Alessandro Pittin
Najlepszy weteran sezonu - Wilhelm Denifl. Pierwsze podia Klemetsena i Denifla w takim wieku, to na pewno niebywałe osiągnięcie.
Rozczarowanie sezonu - Johannes Rydzek. Wypalił się Niemiec w lecie i zimy nie zawojowałsmiley
Najlepszy weekend sezonu - Chaux-Neuve. Ciekawe i w miarę bezproblemowo rozegrane konkursy.
Najlepszy trener sezonu - Bard Joergen Elden. Po odejściu Gottwalda i kontuzji Stechera godnie zastąpili ich Denifl i Gruber, których Norweg nauczył biegać.
Wtopa sezonu -odwołanie PŚ w Zakopanem
Ulubiony fiński kombinator - Hannu Manninensmiley
Szamot dnia 19 marzec 2012 18:59
@PiW, Admin
Dzięki, przejrzałem tak na szybko teraz, i tak...
1) Lajunen - 20 zwycięstw nie 21 (w sezonie 99/00 - 8 nie 9), podobno autor zestawienia jest fanem Finów,
2) Lodwick - 6 zwycięstw nie 7 (w sezonie 00/01 - 1 nie 2),
3) Hammer - 4 zwycięstwa nie 3 (w sezonie 00/01 - 3 nie 2).

Proszę o sprawdzenie. Jeśli to się pomyliłem to zwracam honor.
Szamot dnia 19 marzec 2012 19:43
Co do tego zestawienia, to doszukałem się tego poprzednio u Was zamieszczonego i te 3 nazwiska miały wtedy taką ilość zwycięstw co teraz ja podaję. Wnioskuję, że autor sporządzał je na nowo sezon po sezonie. Mam w takim razie pytanie, czym się posiłkowano przy sporządzaniu teraz tego zestawienia, stroną Fis, wikipedią? Ja sprawdziłem te nazwiska na stronie fis-u i mnie się zgadza. I jeszcze mam pytanie takie, dlaczego większość zestawień nazywana jest po angielsku?

I jeszcze kończąc, muszę docenić trud autora, który przedstawia statystyki na różne sposoby (najlepszy biegacz itp.). Czy powstają one poprzez własną analizę wyników czy są też brane z innych stron?
PiW dnia 19 marzec 2012 19:53
Jak zwykle czujnysmiley Lodwick z Hammerem to taki błąd, że jednemu przypisałem omyłkowo zwycięstwo drugiegosmiley A co do Lajunena, to nie mam nic na swoje usprawiedliwieniesmiley Dzięki Szamot.
PiW dnia 19 marzec 2012 20:06
Język angielski jest oficjalnym językiem FIS i daje mi to możliwość w zamieszczania tych plików również na innych stronach - jeśli takowe zechcą ze mną współpracowaćsmiley Nigdy w życiu nie podjąłbym się skopiowania czyjegoś dzieła. Moje wypociny są wynikiem własnych przemyśleń i analiz.

Dzieła, z których jestem najbardziej dumny, to ranking wszechczasów PŚ, Snochranking oraz Ranking Wynikowy - szczególnie ten uzupełniony o Puchar Kontynentalny.

Jestem wielkim fanem kombinacji norweskiej oraz mam duże zamiłowanie do statystyki, więc podobnie jak Lamy Chappuis, Watabe czy Kokslien, którzy próbują najlepiej jak to możliwe połączyć skoki z biegiem, tak ja próbuję połączyć statystykę z kombinacją i przekazać kibicom fakty w sposób liczbowysmiley

Niektóre moje rankingi (jak ten wynikowy) są dość skomplikowane, ale pamiętam też o "zwykłych" zestawieniach zwycięzców PŚ, MŚ czy IO. Wiem, że takowe są dostępne na różnych stronach, ale ja zawsze tworzę je od podstaw.

Co do źródeł to głównie trzy:
- www.fis-ski.com
- www.nk-online.de
- www.de.wikipedia.org

Niestety brak umiejętności informatycznych sprawia, że sporządzanie rankingów w excelu zajmuje mi dość dużo czasu... Może znajdzie się ktoś, kto potrafi lub zna kogoś, kto mógłby napisać program zbierający dane i przeliczające je na poszczególne rankingi?smiley
Szamot dnia 20 marzec 2012 14:33
Przejrzałem całe zestawienie i stwierdzam, że oprócz trzech powyższych niezgodności wszystko już mam tak samo.

Moja wiedza nie wykracza poza podstawowe komendy na excelu. smiley
PiW dnia 20 marzec 2012 19:46
@Szamot
Cieszę się, że w końcu nasze wersje się zgadzają smiley
Czy prowadzisz jakieś ciekawe statystyki, które nie pojawiły się na naszej stronie? Może chciałbyś się jakimiś podzielić? Opublikować?
Szamot dnia 20 marzec 2012 21:30
@PiW
Kombinacją interesuje się nie bardziej niż biegami, skokami czy biathlonem, ot po prostu zwykły kibic. Ta strona mnie zmobilizowała by zrobić sobie jakieś statystyki by w komentarzach nie wyjść na zupełnego laika. Mam takie statystyki:
1) Te zwycięstwa w zawodach w PŚ w podobnej formie jak na stronie,
2) Miejsca punktowane Polaków w zawodach PŚ (ale głowy nie dam, że jest kompletna, ale na pewno można powiedzieć, że jest prawie kompletna smiley ),
3) Lokaty Polaków na Igrzyskach Olimpijskich,
4) Loakty Polaków na Mistrzostwach Świata (to niestety nie jest kompletne).

Chciałem, też zrobić zestawienie medalistów MP, ale niestety jest to nierealne (nawet samych Mistrzów nie jestem w stanie sprawdzić). Już o letnich nie mówiąc.
Także nic nadzwyczajnego. W każdym razie jakby "Strona" była czymś zainteresowana to nie ma sprawy.
PiW dnia 20 marzec 2012 23:06
@Szamot
To może wspólnymi siłami skompletujemy punkty 2 do 4?
Szamot dnia 21 marzec 2012 09:17
@PiW
W porządku, to może zaczniemy od punktu 2. W najbliższym czasie prześlę na maila podanego w dziale "redakcja" moje zestawienie i liczę na ustosunkowanie się do niego. smiley

Tak przy okazji, przejrzałem statystyki związane w medalistami Igrzysk Olimpijskich i mam 2 uwagi: imię Wehlinga to Ulrich, nie Ullrich; w 1988 roku Levandi reprezentował Związek Radziecki, a nie Estonię.
Raku dnia 21 marzec 2012 09:43
Jakby Wam się udało skompletować punkty 2,3,4 to na pewno byłby to godny opublikowania materiał. smiley
PiW dnia 21 marzec 2012 15:34
@Szamot
Czeski błąd z Wehlingiem. Swego czasu złapałem się, że Hammer napisałem jako HAMMMERsmiley A Levandiego trochę z pośpiechu podciągnąłem pod Estonię, bo w barwach tego państwa kończył karierę. Błędy poprawięsmiley
Raku dnia 23 marzec 2012 17:34
Do końca głosowania zostały jeszcze dwa dni, a o wygraną walczą jeszcze: Krog i Fletcher (objawienie sezonu), Gryczuk i Marusarz (najlepszy pozakadrowicz), Edelmann i Watabe (najlepszy skoczek), Klemetsen, Denifl i Demong (najlepszy weteran), brak dymisji trenera Michalczuk i odwołanie PŚ w Zakopanem (wtopa sezonu) oraz Koivuranta i Manninen (ulubiony Fin). Zachęcam do głosowaniasmiley

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl