Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!

Dobiegł końca 2. plebiscyt portalu www.kombinacjanorweska.dbv.pl podsumowujący sezon 2011/2012. Nominowaliśmy zawodników, trenerów, miejscowości i wydarzenia w trzynastu kategoriach oraz dodaliśmy jedną kategorię poza plebiscytem. Oddaliście w sumie aż 1126 głosów na kategorie plebiscytowe i 82 głosy poza plebiscytem. Najwięcej nominacji, bo aż trzy otrzymał Akito Watabe.

Image and video hosting by TinyPiW kategorii NAJLEPSZY ZAWODNIK oddano 87 głosów. Triumfował nienominowany w ubiegłym roku drugi zawodnik PŚ 2011/2012 - Akito Watabe, który uzyskał 51% głosów. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator plebiscytu i tegoroczny zwycięzca Pucharu Świata, Jason Lamy Chappuis z 34% głosów. Trzecie miejsce zajęli ex-eaquo czwarty w ubiegłym roku i trzeci zawodnik tego sezonu Mikko Kokslien i nienominowany w ubiegłym roku Alessandro Pittin. Każdy z nich uzyskał po 7% głosów. Piąte miejsce przypadło Bernhardowi Gruberowi, który otrzymał tylko jeden głos.

W kategorii OBJAWIENIE SEZONU oddano 87 głosów. Zwyciężył pierwszy lider Pucharu Świata 2011/2012 Magnus Krog (41%), który nieznacznie pokonał zwycięzcę ostatnich zawodów sezonu Bryana Fletcher (38%). Trzecie miejsce zajął rodak zwycięzcy, Joergen Graabak (10%), który w tym sezonie stanął dwukrotnie na podium. Poza podium znaleźli się Fabian Riessle (7%) i Yoshito Watabe (5%).

Image and video hosting by TinyPiNa NAJLEPSZEGO JUNIORA SEZONU oddano 87 głosów. Triumfatorem został Manuel Faisst, który uzyskał 44% głosów. Drugie miejsce z 30% głosów uzyskał mistrz świata juniorów w Gundersenie Mattia Runggaldier, a trzecie Fin Ilkka Herola, który otrzymał 10% głosów. Mistrz Świata Juniorów w sprincie, Norweg Oeystein Granbu Lien zajął czwarte miejsce, a stawkę zamknął Espen Andersen – 7%.

NAJLEPSZĄ DRUŻYNĘ SEZONU wybrano 89 głosami. Triumf odniosła czwarta w ubiegłym roku i zwycięska w tego sezonowym Pucharze Narodów reprezentacja Norwegii (57%) przed zwycięzcami z ubiegłego roku Austriakami (15%) i broniącymi pozycję z ubiegłego roku Francuzami (13%). Poza podium znaleźli się Niemcy (9%) i Amerykanie (7%).

W kategorii NAJLEPSZY POLSKI ZAWODNIK oddano 102 głosy. Jeśli chodzi o klasyfikację końcową, niewiele zmieniło się w stosunku do ubiegłego roku, właściwie tylko zwycięzca ze zdobywcą drugiego miejsca. W tym roku triumfował Adam Cieślar (54%). Drugie miejsce zajął Tomasz Pochwała (23%) a trzecie Stanisław Biela (10%). Stawkę uzupełnili Andrzej Gąsienica (8%) i Paweł Słowiok (6%).

Image and video hosting by TinyPiNajwięcej głosów, bo 110 oddano w kategorii NAJLEPSZY POZAKADROWICZ ,która w tym roku debiutowała. Rzutem na taśmę po zaciętej rywalizacji triumfował Wojciech Marusarz (34%), który pokonał zawodnika z Lubawki, Krystiana Gryczuka (28%). Trzecie miejsce zajął Damian Urbaś (15%). Stawkę zamknęli Łukasz Podżorski i Jakub Przybyła (po 12%).

W kategorii NAJLEPSZY SKOCZEK oddano 85 głosów. Zwyciężyli ex-aequo Tino Edelmann i Akito Watabe (32%). Trzecie miejsce zajął Haavard Klemetsen (19%). Czwarte miejsce zajął Wilhelm Denifl (9%), a po raz kolejny ostatnią lokatę zajął Bernhard Gruber (8%).

NAJLEPSZEGO BIEGACZA sezonu wybrano liczbą 87 głosów. Zdecydowanie triumfował drugi w ubiegłym roku Mikko Kokslien (60%) przed Alessandro Pittinem (22%) i Jasonem Lamy Chappuisem (9%). Czwarte miejsce uzyskał Akito Watabe (6%), a piąte trzeci w ubiegłym roku Magnus Moan (2%).

Image and video hosting by TinyPiNa NAJLEPSZEGO WETERANA sezonu oddano 83 głosy. Zwycięzcą został drugi w ubiegłym roku, a dziesiąty w PŚ 2011/2012 Haavard Klemetsen (31%) po zaciętej walce z dwudziestym zawodnikiem Pucharu Świata, Amerykaninem Billem Demongiem (24%) i jedenastym zawodnikiem sezonu, Wilhelmem Deniflem (24%), który w ubiegłym roku zajął piąte miejsce. Czwarte miejsce zajął trzeci w poprzednim sezonie, Mario Stecher (11%) a piąte Tomas Slavik (9%).

W „Złotej Malinie” naszego plebiscytu, czyli kategorii na ROZCZAROWANIE SZEONU oddano 82 głosy. Wyraźnie „triumfował” trzynasty zawodnik sezonu, Niemiec Johannes Rydzek (52%) przed 28. w Pucharze Świata Johnny Spillanem (30%). Trzecie miejsce ex-auequ zajęli David Kreiner i Lukas Runggaldier (7%). Stawkę zamknął Lukas Klapfer (3%).

W debiutującej w tym roku kategorii na NAJLEPSZY WEEKEND SEZONU triumfował długi weekend w Chaux-Neuve (36%). Drugie miejsce zajęły zawody PŚ w Oslo (24%), a trzecie miejsce długi weekend w Val di Fiemme (19%). Stawkę uzupełniły zawody w Seefeld (12%) i Lahti (10%).

Image and video hosting by TinyPiW kategorii na NAJLEPSZEGO TRENERA sezonu oddano 77 głosów. Zwyciężył czwarty w ubiegłym roku trener Norwegów (49%), Kristian Hammer. Drugie miejsce zajął trzeci w ubiegłym roku trener Francuzów, Etienne Gouy (22%), a trzecie ex-eaquo trener Włochów Fabian Ebenhoch (10%) i drugi w ubiegłym roku trener Austriaków Bard Joergen Elden. Piąte miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca, trener Niemców, Hermann Weinbuch (8%).

Ostatnią plebiscytową kategorią jest również debiutująca kategoria WTOPA SEZONU. Oddano 86 głosów. Najwięcej Waszych głosów zebrał BRAK DYSMISJI TRENERA MICHALCZUKA – 51%. Drugie miejsce zajęło ODWOŁANIE PŚ W ZAKOPANEM – 40%, a trzecie FINAŁOWE ZAWODY W OSLO – 6%. Dwa kolejne miejsca zajęły SKOKI DO PENALTY RACE WE WŁOSZECH – 2% i KWALIFIKACJE DO ZAWODÓW – I PERIOD – 1%.

Kategorią pozaplebiscytową, również debiutującą były nominacje na ULUBIONEGO FIŃSKIEGO ZAWODNIKA. Wygrał Anssi Koivuranta (40%) przed Hannu Manninenem (35%) i Samppą Lajunenem (13%). Czwarte miejsce zajął Janne Ryynaenen (8%) a piąte Jaakko Tallus (4%).

Autorzy: Admin&Jedrek

Raku dnia 27 marzec 2012 13:52 · 4 Komentarzy · 593 Czytań · Drukuj