Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Katastrofa! Michalczuk i Klimko na czele polskiej kadry…
PZN Image and video hosting by TinyPi

Wszyscy oczekiwaliśmy zmian, ale to o czym informuje dziś portal narty24.net przerazi na pewno nawet największych optymistów. W przyszłym sezonie za kadrę polskich kombinatorów odpowiedzialni będą Jan Klimko i Jakub Michalczuk.

Dokonania Jakuba Michalczuka znamy. Siostrzeniec Apoloniusza Tajnera w nagrodę za dobry sezon został zdegradowany na stanowisko asystenta. Z pewnością będzie to mniej stresująca posada. Jan Klimko z pozoru wydaje się wzmocnieniem. Słowacki kombinator, który swego czasu odnotowywał niezłe wyniki będzie od teraz głową kadry. Niestety potencjalne dobre wieści, to tylko pozory. 51-letni Klimko do tej pory zajmował się męską kadrą w biegach i wyniki prowadzonej przez niego drużyny były katastrofalne, a w tym sezonie osiągnęły niemalże apogeum katastrofy. Być może w biegach nie mamy wielkiego potencjału, ale to że najlepszy w tym sezonie był rekreacyjnie biegający Maciej Kreczmer z pewnością dobrze o kadrze nie świadczy. W ciemno zakładam, że szczytem marzeń Michałka nie jest walka z Australijczykami podczas TDS, a właśnie tak to wyglądało w tym roku.

Co więcej portal narty24.net informuje także, że zgodnie z przypuszczeniami, z kadry usunięto wszystkich seniorów, a więc Pochwałę, Wantuloka i Zaryckiego. Bardzo pięknie odwdzięczono się Pochwale, który od kilku lat był zdecydowanie najlepszym polskim dwuboistą. Czyżby szykowano sobie nowe króliki doświadczalne w postaci juniorów? Na potwierdzenie tych informacji musimy poczekać do środowej konferencji, ale nie wydaje się aby do tego czasu coś się zmieniło.

Na ten moment możemy złożyć tylko najszczersze wyrazy współczucia dla wszystkich zawodników. Problem polega na tym, że nie wiadomo, którym bardziej współczuć. Tym, którzy zostali z kadry wyrzuceni, czy też tym, którzy jednak w niej pozostali…

Źródło: narty24.net

Raku dnia 23 kwiecień 2012 17:19 · 19 Komentarzy · 2428 Czytań · Drukuj

Komentarze
Emil dnia 23 kwiecień 2012 17:32
Brzmi to bardzo źle. A ciekawe czy jak się to potwierdzi to kto obejmie kadrę biegaczy?
M_B dnia 23 kwiecień 2012 18:01
Cóż tu mówić ... to aż żal komentować...
OjciecMarek dnia 23 kwiecień 2012 18:24
Wieeelki sukces Apoloniusza Tajnera! Rodzina obroniona!
jan_w dnia 23 kwiecień 2012 18:41
Tak hipotetycznie: ciekawe czy istniałaby formalna możliwość zarejestrowania Polskiego Związku Kombinacji Norweskiej i zarejestrowania go w FIS-ie? Oczywiście mam na myśli wyłącznie aspekty prawne, bo wiadomo, że mafia FIS-owska z PZN-owską dobrze żyje i z "życiowego" punktu widzenia nic by takiego nie wyszło. Ale tak założmy, że byłbym Larry'm Ellisonem albo Billem Gatesem i chciał zainwestować w ten sport w Polsce, to co, nie byłoby takiej możliwości? Ktoś się zna na ew. regulaminach/statutach?
Emil dnia 23 kwiecień 2012 19:00
Teoretycznie chyba byłoby możliwe zarejestrowanie Polskiego Związku Narciarstwa Klasycznego tak jak jest osobny Polski Związek Snowboardu. Co do Polskiego Związku Kombinacji Norweskiej nie wiem czy można ją oddzielić od innych dyscyplin klasycznego narciarstwa. Ja gdybym był tylko zwyczajnie jak na polskie warunki bogaty stworzyłbym alternatywną kadrę. Z fachowcami, z najlepszymi możliwymi warunkami, nawet bym chłopakom stypendia zafundował by się odważyli odejść z właściwej kadry. Jakby tak zgromadzić wszystkich najlepszych, co jeszcze by osiągnęli poziom solidnego punktowania PŚ co by Tajner zrobił smiley
Alina88 dnia 23 kwiecień 2012 19:07
W myśl nowej ustawy o sporcie krajowe związki muszą odpowiadać międzynarodowym federacjom, czyli nie może być tak, że jest osobno narciarstwo klasyczne, a osobno alpejskie czy snowboard, a tym bardziej osobno skoki i osobno kombinacja norweska, bo w FIS jest wszystko razem. Z tego też powodu snowboard będzie musiał być dołączony do PZN (zresztą już teraz sprawy snowboardu w FIS są częściowo załatwiane przez PZN). Na dostosowanie się do zmian jest pewien okres czasu.

Będąc Billem Gatesem dałoby się pewno jednak przekupić pół parlamentu oraz ministra i zmienić ustawę smiley
jan_w dnia 23 kwiecień 2012 19:14
Pod tym względem jednak kolarstwo jest lepsze. Tworzy się drużynę, rejestruje ją w UCI i ma się gdzieś krajowe związki. No ale zupełnie inna specyfika.
zur555 dnia 23 kwiecień 2012 19:55
Proponuje wszystkim zawodnikom rezygnacje z kadry i trenowanie w klubie. Jak przeczytałem nagłówek aż źle się poczułem mimo, że jestem tylko kibicem kombinacji. Ciekaw jestem co teraz czują Gąsienica, Slowiok, Cieślar i Pochwala.

Teraz jestem w takim stanie ze zastanawiam się czy nie pojechać w środę do Krakowa i w prosto oczy Michalczukowi powiedzieć co o nim myśli 99% kibiców, zawodników i innych osób związanych z kombinacją.smiley Postarajmy się wszystko zrobić żeby w internecie było głośno o tym ze Tajner ma w dupie kombinacje, ze trenerem polskich kombinatorów jest jego rodzina.

Znajac tupet Tajnera trenerem biegów zostanie Wisniewski...smiley
Teraz czuje to samo co czułem kiedy się dowiedziałem ze Małysz najprawdopodobniej kończy karierę...
PiW dnia 23 kwiecień 2012 21:53
Czy kombinacja norweska w Polsce osiągnęła apogeum absurdu? Dlaczego pojawiają się pytania czy bardziej współczuć tym, co zostali z kadry wyrzuceni, czy tym którzy w niej zostali? Quo vadis PZN i tłusty wąsaty Apoloniuszu T? CO WY KURWA ODPIERDALACIE?
Emil dnia 23 kwiecień 2012 21:56
http://narty24.net/?p=549 co to kurwa jakiś monthy python? A Pochwała dobrze powiedział i dla mnie to jakiś totalny absurd że zawodnik po roku trenowania biegów ma lepszy poziom niż po czterech latach.
Raku dnia 23 kwiecień 2012 22:21
A apropo Małysza, to może się narażę, ale wypada spytać co on na to. Został sztucznym "doradzaczem" ds. kombinacji i skoków, więc musi mieć jakieś zdanie na ten temat. Czy jeszcze w Polsce komuś zależy na kombinacji? Wydaje się, że nie bardzo... Jak Małysz się odetnie od sprawy, to straci u mnie szacunek. Jako sportowiec będzie wielki, ale pozasportowo pozostanie niesmak.

Powiem szczerze, że głupie żarty mówiące o tym, że Michalczuk przejdzie do biegów, a Cempa do KN i będziemy mieli zmianę, wcale nie okazały się takie głupie... Nie doceniłem PZNu.
moan456 dnia 23 kwiecień 2012 22:29
To co się dzieje , to coś nie prawdopodobnego. Zawodnicy , którzy chcą coś osiągnąć i starają się, ponownie zostali rzuceni w błoto. Jakub Michalczuk jeśli był by człowiekiem z honorem nie zgodził by się zostać asystentem, zobaczmy na Bogdana Wentę umiał się podać do dymisji, zrozumiał że już nic nie da drużynie. Patrząc w realia tego sztabu, będzie ciężko coś osiągnąć w przyszłym sezonie zawodnikom. Stanisław Biela widzę przeszedł na skoki bo nie ma go w kadrze lub całkowicie zrezygnował z uprawiania sportu . Nie dziwię się mu, sam bym tak postąpił , jak bym miał trenować z Anty trenerem Jakubem Michalczukiem. smiley
jan_w dnia 23 kwiecień 2012 22:34
No i Tajner może też powiedzieć: "Chcieliście trenera z zagranicy, to macie" smiley
Raku dnia 23 kwiecień 2012 22:37
W sumie racja - Michalczuk stracił posadę głównego szkoleniowca, zastąpił go doświadczony zagraniczny fachowiec mający wyniki w przeszłości - żyć nie umierać. Tylko czemu to taka żałoba w komentarzach? smiley

PS. Zapraszam do nowej ankiety.
pup dnia 24 kwiecień 2012 12:53
To już jest po prostu żenada. Macie trenera z zagranicy proszę hahahaha
To już jest absurd jak trener, który sprowadził biegi panów na samo dno (Kreczmer który biega dla przyjemności nokautował podopiecznych Klimki) Czyli kto za Pochwałę,Zaryckiego,Wantuloka.Nowe króliki doświadczalne? Urbaś,Marusarz,Gryczuk lub Michał Podżorski.
Talar dnia 24 kwiecień 2012 17:21
Ja chyba niepotrzebnie czytam artykuły Konrada, czasami jest wygodniej żyć w obłudzie smiley Artykuł napisany ostro i dosadnie, ale bez owijania w bawełnę.. no bo jak można myśleć, skoro trenerzy Klimko i Michalczuk, którzy odnotowują katastrofalne wyniki, nawet nie mają zaufania u swoich podopiecznych mogą znowu dostać najzdolniejszych chłopaków w kraju w swoje ręce .? Klimko przeszedł do kombinacji, bo biegacze mieli go juz dość, Michalczuk pozbył się z kadry tych, którzy już za długo z nim pracowali...no ale są zmiany

Czy na prawdę nie stać nas na kogoś nowego, który chociaż dałby iskrę nadziei na sam początek .?
Klimko i Michalczuk jeśli nadal mają motywację do pracy, to jestem pełen podziwu, ale po prostu kiepscy z nich trenerzy..
Talar dnia 24 kwiecień 2012 17:34
Za to w biegach pojawi się nam chyba ktoś nowy.. były trener Petry Majdić .? smiley
Raku dnia 24 kwiecień 2012 17:37
@Talar
Największe ochłapy zbiera oczywiście kombinacjasmiley Jeszcze mogliby relegować Cempe do kadry kombinacji i mielibyśmy dream team, czyli wielką trójcę budzącą postrach wśród własnych zawodników...
oddany kibic 123 dnia 24 kwiecień 2012 21:31
W pełni zgadzam się z Ojcem Markiem Apoloniusz Tajner obronił rodziny ale teraz trzeba się zastanowić czy to opłaci się zawodnikom. Jak chcą żeby narciarze mieli dobre wyniki to nie mogą załatwiać wszystkiego "PO ZNAJOMOŚCI". Takie zachowanie jest karygodne nic więcej o tej sytuacji nie można powiedzieć.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl