Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Wielka trójca poprowadzi kombinatorów, Biela i seniorzy poza kadrą!
Image and video hosting by TinyPi

Redaktor naczelny naszego portalu - Konrad Rakowski, który obecny był na konferencji Polskiego Związku Narciarskiego poznał już skład kadry kombinatorów na sezon 2012/2013. W drużynie brakło miejsca dla seniorów - Pochwały, Zaryckiego i Wantuloka. Nie ma także Stanisława Bieli, który zrezygnował z uprawiania kombinacji norweskiej.

Potwierdziły się wcześniejsze informacji i trenerem głównym został mianowany Jan Klimko. Jego asystentami będą Jakub Michalczuk i Piotr Śliwka. W sztabie szkoleniowym znajdują się także Daniel Hankus (fizjoterapeuta), Adam Cielej (trener) i Robert Orłowski (wspomaganie). Trudno oprzeć się wrażeniu, że kadra kombinatorów przeradza się w coraz większy kabaret. W sztabie znajduje się: człowiek, który kompletnie nie radził sobie z naszymi młodymi skoczkami (Adam Celej), człowiek, który sprowadził męskie biegi do poziomu parteru (Jan Klimko) oraz człowiek, który przez pięć lat wyrzucił (ewentualnie sami mieli dość) wszystkich zawodników z którymi zaczynał pracę w sezonie 2007/2008 (Jakub Michalczuk). Oczywiście nie można wykluczać, że kadra zacznie robić postępy, ale jest to wystawianie po raz kolejny naszych utalentowanych juniorów na ogromną próbę licząc że ziarno trafi się także ślepej kurze.

Skład kadry jest też mocno zaskakujący. Zgodnie z przewidywaniami skasowano seniorów. Eksperymenty na żywym ciele się nie powiodły i postanowiono przetestować młodszych. W kadrze znaleźli się pewniacy: Cieślar, Słowiok, Gąsienica i Kupczak. Poza nimi dołączyli: Przybyła, Urbaś, M.Podżorski i Marusarz. Dziwnym trafem brakło miejsca dla Krystiana Gruczka, który trenując poza wielkimi ośrodkami najwyraźniej nie miał "odpowiedniej siły przebicia". Stanisław Biela najwyraźniej doszedł do wniosku że z tej mąki chleba nie będzie i położy pełen nacisk na skoki narciarskie.

Konferencja przebiegała w sielankowej atmosferze. Postronny obserwator mógłby odnieść wrażenie, że Polska jest potęgą w sportach zimowych.

Skład kadry A:
Adam Cieślar
Paweł Słowiok
Andrzej Gąsienica
Damian Urbaś
Michał Podzorski
Jakub Przybyła
Wojciech Marusarz
Szczepan Kupczak

Trener: Jan Klimko
Asystent I: Jakub Michalczuk
Asystent II: Piotr Śliwka
Fizjoterapeuta: Daniel Hankus
Trener: Adam Celej
Wspomaganie: Robert Orłowski

Autor: Piotr Walkowiak&Admin

Piotr Walkowiak dnia 25 kwiecień 2012 12:59 · 29 Komentarzy · 1549 Czytań · Drukuj

Komentarze
pup dnia 25 kwiecień 2012 13:11
Witamy w kadrze nowe "króliki doświadczalne" Podżorskiego, Przybyłę,Marusarza i Urbasia. Mam nadzieje (z całym szacunkiem do chłopaków) Pochwała,Wantulok i Zarycki i inni pozakadrowicze skopią tyłki kadrze Klimki i Michalczuka.
Palacz Zwlok dnia 25 kwiecień 2012 13:14
A więc informacja jest prawdziwa. Wujaszek Tajner broni siostrzeńca, pozostaje tylko wykopać dziurę pod trumnę i grób polskiej kombinacji norweskiej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym, amen.
bigmac34 dnia 25 kwiecień 2012 13:22
I bardzo dobrze. Sporcik ? Wróćcie się do podstawówki na WF i poganiajcie sobie za piłeczką za darmo, a nie za pieniądze ciężko pracujących Tajnerów i nie oczekujcie, że działacze będą Wam dawać pieniądze za pajacowanie na nartach. Przecież rodzine trzeba utrzymać, mieć na jakieś fajne wakacje, chałupe postawić. A sport? Biznes is biznes :]
zur555 dnia 25 kwiecień 2012 13:50
Brawo Tajner i spółka. Widać ze o składzie kadry kierowały tylko własne interesy. Nie ma Łukasz Podzorskiego ale jest jego mniej utalentowany brat.
pup dnia 25 kwiecień 2012 14:40
Jeśli chodzi o Michała Podżorskiego jest w FIS....Not Active. Z drugiej strony taki Gryczuk nie ma nawet Fis kodu
Alina88 dnia 25 kwiecień 2012 15:11
Michał Podżorski nie jest nawet kuzynem Łukasza. Co do Krystiana Gryczuka - fajnie by było, gdyby był w kadrze, ale patrząc obiektywnie na ten sezon, to lepszy był Przybyła.
Emil dnia 25 kwiecień 2012 15:19
FIS Code można załatwić bardzo szybko. To chyba nawet kilka godzin. Podobnie z uaktywnieniem statusu.
pup dnia 25 kwiecień 2012 15:20
Alina- Wiesz co z Stanisławem Bielą?
Emil- to była tylko taka ciekawostka
Alina88 dnia 25 kwiecień 2012 17:18
Tak, został skoczkiem i liczy na powołanie do młodzieżówki za rok, a w kombinację pobawi się w tym sezonie tylko od czasu do czasu.
Palacz Zwlok dnia 25 kwiecień 2012 17:28
Trudno się dziwić, że się na to zdecydował. Faktycznie jego skoki były znacznie lepsze niż biegi, a mając perspektywę "specjalistycznego" treningu a'la Michalczuk - wybrał dobrze.
pup dnia 25 kwiecień 2012 17:38
aha to thx
zur555 dnia 25 kwiecień 2012 17:46
@Alina88
A są teraz z Pochwałą, Zaryckim i Wantulokem, mają jakoś pomoc czy wszystko z swojej kieszonki będą opłacać?
Alina88 dnia 25 kwiecień 2012 18:18
Nie są zostawieni na lodzie, mają mieć wsparcie takie jak rok temu miał Śliż i Bachleda (z tym, że nie wiem czy wszyscy czy tylko Pochwała smiley). Aha, no i nawet mają trenera - Celeja smiley
Raku dnia 25 kwiecień 2012 18:55
Z tego co mówił szanowny Apoloniusz, to w kadrach jest 56 zawodników i zawodniczek, a 10 ma mieć jakieś wsparcie. Zapewne w tym gronie są też Wantulok, Zarycki i Pochwała, ale pewności nie mam.

Ogólnie ta cała konferencja, to wielka propaganda z piewcą sukcesu i prowadzącym Krzoską na czelę (notabene jeden z bardziej nieobiektywnych dziennikarzy w TVP Kraków). Tajner powiedział o kombinacji DWA ZDANIA. Że są zmiany i że będzie nowy trener, niegdyś wybitny kombinator Jan Klimko. Nie było ani słowa więcej. Oczywiście publicznie pytania nie można było zadać, no chyba, że ominęła mnie ta część programu. W zasadzie była to jedna wielka propaganda sukcesu. Zdaniem prowadzących był to fantastyczny rok dla PZNu i same ręce składają się do oklasków. Nie wiem jakim cudem ludzie to kupują.
bs4777 dnia 25 kwiecień 2012 19:08
Nie rozumiem dlaczego poniektóre osoby oceniają tutaj zawodników, skoro nawet nie mają pojęcia kim tak naprawdę są. Michał Podżorski mniej utalentowanym bratem Łukasza Podżorskiego ? Michał Podżorski nie ma brata. Pozdrawiam.
Raku dnia 25 kwiecień 2012 19:22
@bs4717
Nie uważasz, że kwestia pokrewieństwa to dosyć marginalna sprawa? Oczywiście jak się nie wie, to po prostu lepiej nie pisać, ale to czy tak ważne w ocenie formy sportowej? Z Runggaldierów też długo robiono braci.

Co do kadry, to na pewno skład jest mocno zaskakujący. A czy Przbyła był lepszy? Ja osobiście mam inne zdanie, ale każdy ma prawo do swojej oceny. To Gryczuk dziś zgarnął czek 12x400smiley
bs4777 dnia 25 kwiecień 2012 19:29
@Admin
Oczywiście, że tak. I uważam tak samo, jak się nie wie, lepiej nie pisać. Jest zaskakujący, miejmy nadzieję, że ten skład wyjdzie na dobre. Osobiście liczę na tych chłopaków smiley
zur555 dnia 25 kwiecień 2012 19:29
@bs4717
Gdzieś czytałem ze Michał Podżorski jest bratem Łukasza.
Nic nie mam do Michała, ale on już nie jest najmłodszym zawodnikiem, a wyników zbyt dobrych nie ma. Łukasz jest 3 lata młodszy i potencjał ma chyba większy.

Optymalny skald kadry to byłby według mnie taki:
Kadra A:
-Cieślar;
-Slowiok;
-Gąsiencia;
-Pochwała;
-Zarycki;
-Wantulok;
kadra b:
-Urbaś
-Przybyła
-Gryczuk;
-Ł.Podzorski
-Marusarz
a 6 ktoś z trójki: Budz, M.Podzorski, Kupczak.
Raku dnia 25 kwiecień 2012 19:36
Jeśli gdybamy to ja bym zrobił takie kadry:
A: Pochwała, Zarycki, Słowiok, Cieślar, Gąsienica, Kupczak i warunkowo Wantulok (powiedzmy miałby rok na zaprezentowanie poziomu pierwszej 20 PK).
juniorska: Biela, Urbaś, Gryczuk, Przybyła, Marusarz, M.Podżorski, Ł.Podżorski

Ale z takimi trenerami to:
A: Tajner, Siderek
juniorska: Mikuła
bs4777 dnia 25 kwiecień 2012 19:37
@zur555
Chyba mała pomyłka smiley
Oczywiście możesz tak uważać. Ja jak na razie jestem ciekawy, jak spisze się aktualny skład smiley Trzymam kciuki.
zur555 dnia 25 kwiecień 2012 19:45
@bs4777
Teraz już wiem ze to nie rodzina. Po prostu gdzieś przeczytałem te błędną informacje (najprawdopodobniej na skijumping- w komentarzach) i mi zostało to w głowie. Tym bardziej ze Podżorski to nie tak popularne nazwisko jak Gąsienica w Zakopanem.

Trzymam kciuki żeby Michał mnie zaskoczył pozytywne i startował na poziomie pozwalającym myśleć o punktowaniu przynajmniej w Pucharze Kontynentalnym.
bs4777 dnia 25 kwiecień 2012 20:28
@zur555
Rozumiem smiley
Ja również trzymam za tych chłopaków kciuki, oby nas pozytywnie zaskoczyli smiley
Alina88 dnia 25 kwiecień 2012 21:01
@Admin
No jakże mi przykro, pierwszy raz w życiu poszedłeś na konferencję i czego się spodziewałeś? Że prezes przyjdzie w worku pokutnym i będzie się biczować? smiley Jakbyś sobie organizował konferencję i za nią płacił, to byś nie robił wszystkiego tak, żeby wyszło na to, że masz same zalety? To chyba oczywiste.

Jak byłeś nieusatysfakconowany, to trzeba było po prostu podejść do prezesa i zadać mu pytania smiley

Mój ranking juniora B robiony metodą Snocha (poprawiony) wykazał, że Przybyła był lepszy w całym sezonie (owszem, na początku był słabszy od Gryczuka, a potem Gryczuk miał często pecha albo był chory, ale to nie zmienia faktu, że Przybyła obiektywnie był lepszy - zwłaszcza w drugiej części sezonu skakał znacznie dalej, a też potrafił nie gorzej niż Gryczuk biegać). Ba, ranking OPEN uwzględniający tylko końcówkę sezonu pokazał, że Przybyła był wtedy lepszy też od Urbasia. Podobne zresztą mam obserwacje z zawodów, a byłam na wszystkich poza 1 konkursem.
Raku dnia 25 kwiecień 2012 21:18
@Alina88
Nie zjadłem nawet jednego ciasteczka fundowanego przez PZN, nie mówiąc już o żadnej kawie, więc mam nadzieje, że nie nadwyrężyłem budżetu.smiley Problem polega na tym, że to nie miało nic wspólnego z konferencją. To był bardziej jakiś spektakl teatralny połączony z prezentacjami multimedialnymi, aniżeli konferencja. Z pewnością Prezes by mi odpowiedział... Wokół niego same klepiące się po plecach szychy, plus eksperci od wszystkiego z TVP, którzy już chyba tak zabalowali, że zapomnieli odebrać swojej nagrody od PZNusmiley Ja za naczelnym tucznikiem się uganiać nie zamierzam - liczyłem na PUBLICZNĄ odpowiedź na kilka pytań. Nie to nie. Może jeszcze kiedyś będzie normalna KONFERENCJA PRASOWA (def. spotkanie, na którym znana osoba odpowiada na pytania dziennikarzy), to się wybiorę, ale jeśli znów będzie o 12, to jest to mało dogodna godzina dla kogokolwiek. Do 14:00 żadnej konferencji nie było, później nie było już mnie.

Ja się trzymam swojej subiektywnej wersji - Urbaś i Gryczuk powinni mieć pewne miejsce w kadrze. Mogłoby być np. 9 zawodników. Co to za różnica - przecież tu i tak chodzi tylko o sprzęt i zgrupowania, bo z trenerów to pewnie by niektórzy zrezygnowali.
Alina88 dnia 25 kwiecień 2012 21:25
A żałuj, czekoladowe ciasto na deser było obłędne smiley
Ach, bo trzeba było zapytać jak wygląda takie podsumowanie sezonu, to nigdy nie jest tak, że tylko siedzą i odpowiadają na pytania. Ale np. na otwarciu sezonu można było zadawać pytania z sali.

Ale ja nie mówię, że Gryczuk nie zasługuje na kadrę, bo zasługuje. Ale kto był lepszy w sezonie - jednak Przybyła.
Raku dnia 25 kwiecień 2012 21:32
Ok następnym razem wezmę nawet na wynossmiley Za rok,dwa już nie będzie kadry kombinacji, więc jeszcze parę konferencji może się uda zaliczyćsmiley
moan456 dnia 25 kwiecień 2012 21:39
Przybyła był lepszy ale chyba w piciu Wódki smiley
Tyski dnia 25 kwiecień 2012 21:56
hahaha smiley możliwe. W każdym razie ten układ jest do bani... kto zna sie choć trochę to widzi to od razu <ŻAL> a pozatym relacje między zawodnikami a kubą będą coraz gorsze co nie przyniesie najlepszych efektów ... smiley
Alina88 dnia 25 kwiecień 2012 21:56
http://speedy.sh/jbF6M/Ranking-poprawiona-wersja.pdf <--- poprawiony ranking OPEN i junior B - sezon 2011/2012

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl