Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Paweł Słowiok zwycięża w Roznovie, dominacja Polaków [PEŁNE WYNIKI]
Image and video hosting by TinyPi

Wczorajszego dnia w czeskiej miejscowości Roznov został rozegrany bieg ze startu wspólnego na 6 kilometrów w systemie uphill - można rzec, powrót do przeszłości z domieszką nowości. Dziś natomiast zimowi dwuboiści rywalizowali w dwóch próbach na skoczni. Najlepszy w tym dwuboju okazał się Paweł Słowiok.

W biegu triumfował Paweł Słowiok, drugie miejsce zajął Szczepan Kupczak, zaś trzeci zameldował się Mateusz Wantulok. Na kolejnych miejscach uplasowali się Andrzej Gąsienica oraz Krystian Gryczuk. Do biegu przystąpiło 22 zawodników.

W konkursie skoków najdalej w obydwu próbach poszybował Krystian Gryczuk z Luks Ski Lubawka, ale o nieco ponad dwa punkty wyższą notę na skoczni uzyskał Andrzej Gąsienica. Decyzja ta wzbudziła pewne kontrowersje. W całym dwuboju zwyciężył Paweł Słowiok przed Szczepanem Kupczakiem oraz Mateuszem Wantulokiem. Tuż za podium znaleźli się Andrzej Gąsienica oraz Krystian Gryczuk. Wszyscy obronili swoje lokaty po wczorajszym biegu.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Warto dodać iż Krystian Gryczuk wystąpił również w konkursie skoków narciarskich, gdzie zajął trzecie miejsce w kategorii senior. Wyprzedzili go jedynie Cestmir Kozisek oraz zwycięzca Jiri Mazoch.

Piotr Walkowiak dnia 24 sierpień 2012 20:26 · 14 Komentarzy · 923 Czytań · Drukuj

Komentarze
Emil dnia 24 sierpień 2012 20:50
To jacyś Czesi w ogóle tam startowali? A tymczasem Pochwała na LGP się wybiera. Szkoda że sam nie np z Wantulokiem. Norwegowie znowu odpuszczają.
Raku dnia 25 sierpień 2012 20:17
Z Czechów jak widzisz najwyżej był Gryczuksmiley Było nie było startował tu drugi czeski garnitur.
menda dnia 25 sierpień 2012 21:35
Doszły mnie takie informacje że gwiazda przez panstwa robiona mam na mysli Gryczuka, startowł w nie przepisowym kombinezonie ( w zeszło rocznym kroju , materile i przede wszystkim o 6 centymetrów za szerokim rozmiarze ) . Nie ma sie co podniecać jego rezultatami osiaganymi na skoczni, ponieważ jesli przyjdzie mu skakać w nowym kobinezonie napewno bedzie mił problemy uzyskaniu bardzo dobrego skoku.
Raku dnia 25 sierpień 2012 21:57
Dziękujemy serdecznie za informacje. Są one bardzo cenne.smiley Gryczuk nie jest na ten moment żadna gwiazdą, aczkolwiek jak na pozakadrowicza z dosyć mało kombinacyjnego rejonu radzi sobie bardzo dobrze i tak się składa że żyje w dobrych relacjach z naszym redaktorem i Piotr formułuje takie relacje, a nie inne. Moim zdaniem są względnie obiektywne i na pewno nie ma tam przesadnego lobbowania. Ja jej co najwyżej lekko koryguje, ale pozostawiam w tonie w jakim zostały napisane.

Warto też się zastanowić co miałby na celu "robienie gwiazdy" na niszowym portalu? Awans do kadry niekoniecznie wiązałby się ze sportowym awansem przy takim a nie innym podejściu PZNu do tego sportu.

No i na koniec warto dodać, że Gryczuk startował w tym samym kombinezonie w którym przeszedł kontrolę na Pucharze Szanownego Prezesa, a jak wiadomo zdyskwalifikowano tam nawet kadrowiczów.

Po co komu taka zawiść w świecie kombinacji? Może lepiej położyć nacisk na jakieś poważniejsze tematy - np. co zrobić żeby za 2-3 lata kombinacja w Polsce nie upadła, bo tej zimy może się okazać że skutecznie do tego zmierzamy.
menda dnia 25 sierpień 2012 22:01
tak tylko ze te kombinezony trzeba skracac prawie co trening a na Gryczuku wygladał jak worek bo od pucharu prezesa mineło troszke czasu
Raku dnia 25 sierpień 2012 22:07
W takim wypadku najlepiej będzie jutro z samymi zainteresowanymi porozmawiać na Pucharze Prezesa i przedstawić im swoje wątpliwości dotyczące nieprzepisowego stroju. O ile gwiazda nie będzie oblegana przez zbyt wielki tłum faneksmiley
moan456 dnia 25 sierpień 2012 22:10
Adminie jeśli piszesz takie informacje jakie przekazuje ci pan Piotr to bez wątpienia broni on swojego ulubieńca , po za tym w zeszłym roku wygrywał on na pucharze jesieni z kadrowiczami , jednak gdy nadeszła zima zapadł się pod ziemie . Przegrywał z Przybyłą , który mało co trenował . To jestem bardzo ciekawy jaki on ma plan ? być najlepszy w leci a w zimie oglądać trelewizję lub udzielać się na forum kombinacji norweskiej ? . Troszke mnie dziwie wasze podejście , ponieważ od razu byście chcieli aby nasi chłopcy deklasowali wszystki a tak sie nieda . Spróbujcie troszkę sami potrenować to zobaczycie . A o zawodach piszcie takich , na których jesteście a nie z dalekich informacji np . od gryczuka czy piotra lub nawet wiesława dygonia . pozdrawaim i życzę miłej nocy . dobranoc
smiley
moan456 dnia 25 sierpień 2012 22:10
chłopaków ? bo innych chyba nie bedzie widać smiley
Raku dnia 25 sierpień 2012 22:27
Trochę nieobiektywnie to przedstawiłeś, bo Gryczuk pomimo słabszej zimy niż lata i tak zrobił DUŻY postęp w porównaniu do zimy 10/11. Poza tym letnie crosowe starty też nie są obiektywną wykładnią, bo chociażby na wrześniowych MP już Gryczukowi tak dobrze nie poszło mimo, że był to letni start i wedle tej teorii powinien brylować. Dodatkowo w generalce Lotosa wyprzedził Przybyłę, a na MP przegrał raptem o kilkanaście sekund.

Poza tym nie wiem czy pamiętasz, ale nasi kadrowicze chociażby rok temu brylowali w letnim Alpen Cup, a później w zimie raczej do tych wyników się nie zbliżali. Ówczesny trener stwierdził że szczyt formy będzie na MŚJ i PŚ w Zakopanem, a wyniki dosyć mocno to weryfikują. Dlaczego więc pytać Gryczuka jaki ma plan, skoro plan zawodników centralnie prowadzonych też lekko mówiąc się nie sprawdził. Planowano też nie jechać do Kuusamo i poćwiczyć w Lille, a skończyło się to odpadnięciem w Q.

Ja nie wiedzę żadnych przeciwwskazań, żeby Cieślar czy Słowiok byli lepsi od Faissta czy Jelenki. Nikt od nich nie wymaga rywalizacji z Watabe, ale chyba każdy widzi że nie zmierza to w dobrym kierunku. Możemy się licytować "Gryczukami", a na LGP startują już nawet Estończycy czy Ukraińcy i wcale nie idzie im tak tragicznie.

Z założenia jesteśmy hobbystycznym portalem i każdy ma swoje życie/prace/naukę i ciężko się urywać na lokalne zawody. Jak już wypadł fajna lokalizacja w Libercu podczas LGP, to musieli ją wywalić z kalendarza. Po prostu akurat się udało zebrać parę osób, które na prawdę interesują się kombinacja i portal jakoś działa, ale jak tylko 1-2 osoby odpadną, to pewnie przestanie funkcjonować.

Tak czy siak szanuje Twoje zdanie, a sam wywołany do tablicy Piotr zapewne się jeszcze w tym temacie wypowie. Dobranoc.
Piotr Walkowiak dnia 25 sierpień 2012 22:52
Hmm tak czytam te komentarze, wątpliwości i jakieś niepotrzebne ironie, wiec i ja się wypowiem.

Po pierwsze: Jakoś nie uważam przekazywanie faktów za bronienie zawodnika i jeśli dobrze przypominam sobie to raz broniłem w artykule Hannu Maninnena i pisałem to otwarcie smiley

Po drugie nikt nie wymaga na siłę aby ktoś deklasował rywali chociażby w PŚ, ponieważ najpierw polska kombinacja musi się rozwijać w naszym kraju i na dobre się w nim zakorzenić.

Po trzecie ten serwis informuję nie tylko o zawodach z ramienia PŚ czy FISu, więc jeśli szukasz takowych newsów, zaglądaj na inne strony smiley Hmm czyli na każde zawody PŚ mamy jeździć...troszkę będzie ciężko, a jeśli mielibyśmy tak robić to następna informacja byłaby zamieszczona z Liberca bądź Lahti.

Po czwarte jestem jednym z redaktorów tego serwisu, który interesuje się narciarstwem klasycznym na bieżąco i raczej nie jestem "daleki".

Po piąte jakiś prywatnych wywodów co do zawodników nie winno się wylewać na forach, nie lepiej zamienić zdanie na żywo i sobie wszystko wyjaśnić, cóż najwidoczniej teraz taka panuje moda.

Na koniec wszem i wobec rozjaśnię iż mieszkam nieopodal Krystiana i staram się przekazywać informacje z obozu Lubawki, dotyczą one kombinacji, a ten serwis poświęcony jest tej dyscyplinie sportowej. Jeśli mieszkałbym pod Tatrami to pewnie byłbym na bieżąco z innymi drużynami. Jeśli chodzi o formę Gryczuka, to Admin wyraźnie już przedstawił wszystkie punkty. Pozdrawiam.
Alina88 dnia 26 sierpień 2012 00:08
Może warto byłoby przyjrzeć się dokładniej wynikom z całej zimy Krystiana i okolicznościom, w jakich rywalizował zanim się go zaatakuje? Początek zimy miał całkiem udany, był dużo lepszy od Kuby Przybyły i niewiele słabszy od Urbasia. Co do końcówki sezonu nie ma co się kłócić - tu Przybyła złapał wiatr w żagle, ale jeśli chodzi o środek zimy, to Krystiana spotykały różne pechowe sytuacje począwszy od grypy, poprzez problemy ze smarami, na kilku upadkach w jednym biegu kończąc.

Nie byłam w Czechach, więc się nie mogę powiedzieć, że na 100% startował w dobrym kombinezonie, jednak obserwując go przez całą zimę i tego lata muszę zdecydowanie podkreślić, że mało który zawodnik tak restrykcyjnie przestrzega przepisy jak Krystian - np. zawsze dopięty kombinezon w trakcie skoku. W Pucharze Prezesa PZN kombinezon był bez zarzutu, a Krystian do tego stopnia szanował nowy strój, że na górę skoczni wjeżdżał w dresie i przebierał się tuż przed skokiem, żeby nie zniszczyć kombinezonu smiley

Co do Pochwały w LGP to żadna niespodzianka, od dawna wiadomo było, że pojedzie właśnie do Oberwiesenthal, ponieważ jego ojciec został powołany na sędziego w tych zawodach.
menda dnia 26 sierpień 2012 08:09
Gryczuk i niewiele słabszy od urbasia?. Zawsze dostawał od Urbasia minute w czasie biegu a strata na mecie niekiedy była nawet pod 3 min. Popatrz sobie na wyniki np z AC ile miejsc można stracic w 3 min. A po za tym z urbasia nie robiliscie zadnej gwiazdy a był duzo lepszy jak Gryczuk jak i w skokach tak i w biegu. Widac wszystko na tej waszej tablicy rankingu polaków tam widac przepaśc miedzy Urbasiem a gryczukiem nawet Przybyły nie wyprzedził a niby gwiazda. Przegrywał nawet z Marusarzem w skokach a dobrze wiemy ze ma troche nadwagi i cieszko skakac z taka dupą ale za to go podziwiam.
kicker dnia 26 sierpień 2012 08:33
Marusarz potrafi skakać i nie raz to pokazywał a co do gryczuka to on też dobrze skacze a to że skakał w ''starym'' kombinezonie to troche mu pomogło ale pozostali zawodnicy nie powinni sie tym przejmować to nic że przegrali nie sprawiedliwie to nie weryfikuje forymy zwodników więc wynik gryczuka na skoczni nie powinien sie liczyć
Raku dnia 26 sierpień 2012 11:34
@ menda
A popatrz sobie na zimowy Puchar Wisły z zeszłego rokusmiley Co do robienia z Urbasia gwiazdy, to przeczytaj mój komentarz choćby w marcowym plebiscycie: "Najlepszy pozakadrowicz - Krystian Gryczuk. Niby był gorszy od Urbasia, ale jednak "egzotyczne" pochodzenie daje mu pewien handicap." To że Urbaś powinien mieć pewny awans do kadry po poprzednim sezonie, to oczywistość natomiast jeśli do kadry awansowało aż czterech nowych zawodników, to ich wybór nie jest taką oczywistością jak sugerujesz. No ale nie ma się o co spierać, bo patrząc na wyniki choćby Wantuloka, Pochwały i nowych kadrowiczów - awans do kadry nie jest jakimś wielkim sportowym awansem. Można zwiedzić trochę Europy. W skokach Biegun już zrobił gigantyczny postęp, a w kombinacji to wszystko idzie jak po grudzie.

@Alina88
Sądziłem, że Jan Klimko desygnuje dwóch zawodników, bo w ostatnim konkursie na pewno żaden Polak nie wystartuje, więc zostają dwa konkursy indywidualne w dwóch różnych miejscowościach. Tylko w ten sposób można by stwierdzić gdzie się stoi w lecie. Co prawda nie ma to dużego znaczenia w kontekście zimy, ale w kombinacji jednak najlepsi w lecie drastycznej obniżki formy nie mają.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl