Kombinacja norweska - www.kombinacjanorweska.dbv.pl
 
Menu
STRONA GŁÓWNA
WYWIADY
GALERIA
STATYSTYKI
ARCHIWUM ANKIET
LINKI
KATEGORIE NEWSÓW
SZUKAJ
TERMINARZ
SKŁADY DRUŻYN
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
KADRY NARODOWE
HISTORIA
PŚ LIVE
KLASYFIKACJA
TERMINARZ
WSPÓŁPRACA
REKLAMA
TYPER
FORUM
REDAKCJA
ZIMA 2012/2013
ARCHIWUM
ZASADY
Statystyki
Rafał Snoch
Facebook
Wyniki typera
1. Emil 131
2. Admin 113,5
3. Urbus 97,5
4. PiW 86
5. borek99 68
6. Tomek 37
7. Menson 31
8. tomno491 27,5
9. jedrek 27
10. Daerdin 25,5
PEŁNA KLASYFIKACJA
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Aktualności
Łączymy się z www.skipol.pl!      |      Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zostaniecie też na skipolu!      |      Wszystkie nasze stałe rubryki znajdziecie na zupełnie nowej stronie skipol      |      Do zobaczenia!
Polskie podium w Lauscha!
PolskaSamuel Guy wygrał rywalizację w kolejnych zawodach z cyklu Alen Cup. Jednak nas bardziej interesują zawodnicy na kolejnych stopniach podium. Zajęli je Paweł Słowiok i Adam Cieślar. Cała trójka zdominowała dzisiejszą rywalizację i kolejny zawodnik stracił do Francuza ponad minutę.

Po skokach wyniki prezentowały się rewelacyjnie. Prowadził Paweł Słowiok który skoczył 99,5 metra. Tuż za nim znajdował się Adam Cieślar który wylądował tylko pół metra bliżej i tracił do kolegi z reprezentacji tylko 4 sekundy. Kolejni zawodnicy mieli już dużo większe straty. Marjan Jelenko został sklasyfikowany na trzecim miejscu po skokach ale wylądował 3,5 metra bliżej od Słowioka i tracił do Polaka 38 sekund. Czwarty po skokach Samuel Guy tracił do Pawła 44 sekundy. Trochę poniżej swoich umiejętności na skoczni spisał się Andrzej Gąsienica. Skok na odległość 81,5 metra pozwolił mu zająć 18 lokatę.

Raku dnia 28 luty 2010 11:30 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 661 Czytań · Drukuj

Konkurs skoków rozegrany awansem! Obiecujący skok Pochwały
Puchar KontynentalnyWczoraj w Harrachovie został rozegrany drugi konkurs skoków do kombinacji i już dziś zawodnicy wyrusza na trasę według jego rezultatów. Bieg rozpocznie się o 10. Triumfatorem skoków okazał się David Viry. Francuz skoczył 92,5 metra.i jego przewaga nad drugim Klemetsenem wynosi 10 sekund. Norweg wylądował metr bliżej i dostał dodatkowo gorsze noty za styl. Trzeci po skokach jest Austriak Johannes Weiss który także pokonał punkt konstrukcyjny i skoczył 90,5 metra.

Największymi kandydatami do triumfu są Kelmetsen i Druml. Wydaje się jednak że Martin i Storlien będą mogli skutecznie włączyć się do tej rywalizacji. Nie można zapominać o Pinelu który pewnie znów będzie szalał na trasie biegowej. Jego starta to tylko i aż 1:40 także na pewno nie stoi na straconej pozycji. Bieg będzie z pewnością pasjonujący.

Znów honor Polaków obronił tylko Tomasz Pochwała...

Raku dnia 28 luty 2010 01:56 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 560 Czytań · Drukuj

Druml wygrywa po raz kolejny, Polacy słabo
Puchar KontynentalnyReprezentant Austrii Tomaz Druml wygrał kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. W ostatnich pięciu zawodach w których startował wygrywał cztery raz i raz był trzeci. Dominuje on wiec w "2 lidze" i praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Konkurs skoków ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe został przeniesiony do Harrachova a zawodnicy ścigali się na trasach w Jakuszycach.

Po skokach prowadził Dominik Dier. Skoczył on 94 metry. Drugi Tomas Kjelbotn wylądował tylko pół metra bliżej i tracił do Austriaka cztery sekundy. Mieli oni spora przewagę nad kolejnymi zawodnikami gdyż trzeci po skokach Johannes Weiss tracił do lidera 26 sekund. Nieźle na skoczni spisali się dobrzy biegacze. Druml skoczył 88,5 metra i tracił jak na niego tylko 50 sekund do prowadzącego. Florian Pinel wylądował na 84 metrze co wydawało się dobrą odległością, gdyż Francuz praktycznie w każdych zawodach ma najlepszy czas biegowy. Na pewno starta 1:28 pozwalała my myśleć o podium. Polacy na skoczni spisali się przeciętnie....
Raku dnia 27 luty 2010 20:22 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 615 Czytań · Drukuj

Zawody przeniesione do Harrachowa?
Puchar KontynentalnyPrawdopodobnie zawody Pucharu Kontynentalnego które miały odbyć się w Karpaczu zostaną przeniesione do położonego nieopodal czeskiego Harrachova. Zawodnicy będą musieli pokonać ok. 40 kilometrów także nie będzie to bardzo dyskomfortowa sytuacja. Organizatorzy nie radzą sobie z przygotowaniem skoczni a oczywiście lepiej przenieść zawody niż zafundować kombinatorom wypaczoną rywalizację. Konkurs skoków odbędzie się najprawdopodobniej o 11 na najmniejszej skoczni w Harrachovie o punkcie konstrukcyjnym K90. Trasa biegu też ulegnie zmianie. Zawodnicy prawdopodobnie będą ścigać się w Jakuszycach.

Nasuwa się w tym momencie pytanie dlaczego jedni potrafią przygotować obiekt a inni nie? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi...

Miejmy nadzieję że jednak zawody dojdą do skutkuRaku dnia 27 luty 2010 01:20 · Czytaj więcej · 13 Komentarzy · 665 Czytań · Drukuj

Ogromne problemy organizatorów
Puchar KontynentalnyDziś miały odbyć się 3 serie treningowe przed weekendowymi zawodami Pucharu Kontynentalnego w Karpaczu. Nie udało się jednak przeprowadzić nawet jednej serii w całości. Pierwsza seria treningowa została przerwana i odwołana po skoku 33 zawodnika. Kombinatorzy mieli ogromne problemy z przekroczeniem 60 metrów. Głównym problemem były rozpływające się tory najazdowa. Wiosenna temperatura spowodowała że organizatorzy nie mogli należycie przygotować najazdu. Jednak nie tylko temperatura przeszkadzała zawodnikom. Wiatr w porywach wzmagał się nawet do 3 m/s.

Wyniki treningu niewiele nam pokazują ale trzeba zaznaczyć że wygrał go Michał Pyclik po skoku na 74 metr. Drugi był Szczepan Kupczak. Wylądował on na 73 metrze. Trzeci był również Polak Mateusz Wantulok. Skoczył on 70,5 metra.


Raku dnia 26 luty 2010 13:10 · Czytaj więcej · 5 Komentarzy · 552 Czytań · Drukuj

PK w Karpaczu: Znamy listę startową! Kontrowersyjne plany potwierdzone!
Puchar KontynentalnyZnamy już zawodników, którzy wystartują w Pucharze Kontynentalnym w Karpaczu. Do weekendowych zawodów zostało zgłoszonych 46 kombinatorów. Obsada jest więc minimalnie słabsza niż na ostatnich zawadach z cyklu PK. Najbardziej znanymi zawodnikami są z pewnością Austriacy Druml, Kreiner i Klapfer. Do zawodów zostało zgłoszono ośmiu Polaków: Michała Pyclika, Andrzeja Szlembarskiego, Piotra Szczepaniaka-Krupowskiego, Szczepana Kupczaka, Mateusza Wantuloka, Marcina Mąkę, Andrzeja Zaryckiego i lidera naszej reprezentacji Tomasza Pochwałę. Co ciekawe juniorzy którzy prezentowali lepszą formę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wyjeżdżają na "zawody trzeciej ligi" do Lauscha gdzie odbędzie się Alpen Cup. Jest to dosyć dziwna polityka naszych trenerów. Wydawało by się że lepsi zawodnicy powinni startować w drugoligowych zawodach a słabsi w trzecioligowych a jednak jest na odwrót. Ciekawe, cóż to za chytry plan skłonił trenerów do takiej decyzji. Poza tym że Paweł Słowiok może walczyć o podium AC, to ciężko znaleźć jakiś argument tłumaczący tą decyzję. Czyżby bano się pewnej konfrontacji? Nie nam to oceniać. Mamy nadzieję że nasi zawodnicy powalczą o dobre lokaty zarówno w Polsce jak i w Niemczech gdzie będzie rozgrywany Alepen Cup. Trzymamy kciuki za wszystkich.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na zawody do Karpacza!

Raku dnia 26 luty 2010 01:12 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 774 Czytań · Drukuj

Amerykańskie podium! Niedosyt pozostaje….
IO Vancouver 2010Na początku relacji z zawodów trzeba zacząć od tego w jak nierównych warunkach rozgrywały się skoki. Wiatr wahał się od 1,34 m/s w plecy do 0,94 m/s pod narty. Na skoczni taka zmiana warunków wytwarza ogromne różnice... Organizatorzy jednak zdecydowali się opóźnić zawody o godzinę i nie przełożyli konkursu na dzień następnym. Zdaniem wielu zawodników, była to decyzja błędna. Dlatego po tym konkursie pozostaje pewien niesmak.

Po skokach sytuacja wydawała się dosyć klarowana. O złoto mieli walczyć drugi po skokach Spillane i szósty Demong. Nie mieli oni równych sobie biegaczy wśród czołówki po pierwszej konkurencji. Demong szybko odrobił straty do Spiallene i wspólnie rzucili się w pościg za prowadzącym po skokach Gruberem. Austriak biegł bardzo wolno. Mogło się wydawać że to nie jest jego dzień, jednak...
Raku dnia 26 luty 2010 00:08 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 777 Czytań · Drukuj

Gruber liderem po skokach
IO Vancouver 2010Bernhard Gruber prowadzi po skokach. 34 sekundy po Austriaku wyruszyn Johny Spillane, który razem z szóstym po rywalizacji na skoczni Billem Demongiem wyrastają na głównych faworytów do medali.Liczyć powinni się także 10 Stecher,12 Kircheisen i 15 Manninen.Trzeci na trasę wyruszy Janne Ryynaenen, czwarty Christoph Bieler, a piąty Francois Braud.

Fatalne warunki mieli najlepsi zawodnicy tegorocznego PŚ.Jason Lamy Chappuis, Tino Edelmann, Eric Frenzel, czy też zwykle trochę słabiej spisujący się w skokach Gottwald i Moan-wszyscy mają grubo ponad dwie minuty starty do Grubera i prawdopodbnie nie zdobędą medalu w dzisiejszym konkursie.


Urbus2 dnia 25 luty 2010 21:47 · Czytaj więcej · 6 Komentarzy · 761 Czytań · Drukuj

Już dziś poznamy ostatnich medalistów w kombinacji norweskiej!
IO Vancouver 2010Do dzisiejszego konkursu indywidualnego zgłoszony zostało 46 zawodników. Nie jest to jednak zaskoczeniem gdyż taki jest limit startowy. Tegoroczne igrzyska już zakończyli Lauri Asikainen, Michael Hollenstein, Brett Camerota, Daito Tahakashi , Jonathan Felisaz, Johannes Rydzek, Dawid Kreiner i Jan Schmid. Zaskoczeniem może być nieobecność Schmida który w konkursie drużynowym mimo mniej udanego skoku, na trasie biegu spisał się bardzo dobrze. Johannes Rydzek też może czuć się pokrzywdzony tą decyzja, gdyż w drużynówce na pewno nie zawiódł. Oddał niezły skok i dobrze pobiegł. Trenerzy jednak po treningach zdecydowali się iż wystartuje Hettich. Dzisiejsze zawody z trybun będzie oglądał Camerota. Trener reprezentantów USA liczy zapewne na udany skok Fletchera który na trasie biegowej spisuje się rewelacyjnie. Jednak jego skoki pozostawiają wiele do życzenia, o czym mogliśmy się przekonać w konkursie drużynowym w skokach narciarskich gdzie został dokooptowany aby uzupełnić drużynę. Nie doleciał jednak do 90 metra.

Raku dnia 25 luty 2010 12:34 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 653 Czytań · Drukuj

Kontrowersyjne plany startowe polskiej reprezentacji!
PolskaKadra A w kombinacji norweskiej kończy już reprezentacyjne zgrupowanie w Wiśle. Nie trenują oni w Karpaczu, gdzie już w ten weekend odbędzie się PK, gdyż skocznia w powiecie jeleniogórskim nie jest jeszcze przygotowana. Obiekt w Wiśle jest oczywiście bardzo dobrze przygotowana gdyż w ten weekend odbędzie się tu PK w skokach... Juniorzy ze Słowikiem i Cieślarem na czele najprawdopodobniej wystartują w Alpen Cup w Lausche gdzie Słowiok będzie walczył o podium klasyfikacji generalnej a Cieślar o miejsce w 10 generalki, natomiast pozostała część kadry A uda się na sobotnie i niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w Karpaczu. Po tych konkursach trenerzy zadecydują, kto razem z Pochwałą, Słowiokiem i Cieślarem pojedzie zawody PŚ do Osolo (13-14 marca), gdzie zostanie rozegrany konkurs drużynowy, poprzedzony jednym konkursem indywidualnym. Tydzień wcześniej wybrani kadrowicze wystartują w Pucharze Kontynentalnym norweskim Hoeydalsmo. Powodem tej decyzji jest zapewne fakt że w każdym konkursie będzie mogło wystartować czterech polaków. W Lahti w zawodach PŚ mogłaby brać udział tylko dwójka. Gdy w dany weekend odbywają się zawody drużynowe to w konkursie indywidualnym poprzedzającym rywalizację drużynową może wystartować co najmniej czterech reprezentantów danego kraju, bez względu na limity startowe.
Raku dnia 24 luty 2010 16:36 · Czytaj więcej · 5 Komentarzy · 1198 Czytań · Drukuj

Austriacy obronili tytuł, Demong znów nie dał rady!
IO Vancouver 2010Mistrzowie olimpijscy z Turynu obronili tytuł. W Vancouver przez większość biegu walczyli z Amerykanami i na końcowych metrach Stecher nie dał szans Demongowi. Na trzecim miejscu zawody skończyli Niemcy. Na podium więc obyło się więc bez niespodzianek. Wielu fachowców zapewne typowało taką trójkę przed zawodami, wydawało się jednak że Amerykanie mieli więcej atutów aby powalczyć o złoto. Nie udało się , ale srebro w drużynie jest historycznym wydarzeniem gdyż po raz drugi kraj spoza Europy zdobył medal. Pierwsza takiej sztuki dokonała Japonia która dziś została sklasyfikowana na szóstym miejscu.

Raku dnia 24 luty 2010 14:12 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 841 Czytań · Drukuj

Strona 88 z 91 << < 85 86 87 88 89 90 91 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 861
Najnowszy Użytkownik: fyjcdfzvxr
Klasyfikacje
LGP PK AC
Następne zawody
24/11 Lillehammer
25/11 Lillehammer
01/12 Kuusamo
01/12 Kuusamo
08/12 Erzurum
Ostatnie zawody
MC Liberec 30.09
1 K.Gryczuk 24:31.2
2 M.Dvorak +1:07.4
3 D.Urbaś +1:46.4
4 A.Vodsedalek +2:29.7
5 P.Słowiok +3:27.3
PEŁNE WYNIKI
Ankieta
Ranking Polaków
1. T.Pochwała 24
2. S.Kupczak 15
3. M.Wantulok 12
4. P.Słowiok 9
5. A.Cieślar 7
6. A.Gąsienica 5
7. M.Pyclik 4
8. M.Podżorski 3
8. W.Marusarz 3
10. K.Gryczuk 2
PEŁNY RANKING
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Richarduter
13/08/2017
[url=http://www.lyoncentr
e.fr/585-nike-flyknit-chu
kka-on-feet.html]Nike Flyknit Chukka On Feet[/url] You will see that you just don't must accept a dreary grin if you possess the know-wa


Richarduter
10/08/2017
fjovdna http://www.aroundthecorne
r.fr/835-nike-ninja-homme
-2015.php http://www.travail-intern
et.fr/nike-sb-trainerendo
r-blanche-962.html http://www.home-avenue.fr
/dior-sneak


ThomasEr
31/07/2017
zlojqqd http://www.ilcastellodifu
lignano.it/scarpe-tipo-va
lentino-441.php http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-con-zeppa
-706.htm http://www.progettocarett
acaretta.it/281


Richarduter
31/07/2017
xoaxcup http://www.intercircoli.i
t/scarpe-armani-per-ragaz
zo-666.htm http://www.pixelgenic.it/
saucony-uomo-2016-nere-74
5.html http://www.cosebuonedicam
pagna.it/ray-ban-wayfa


MerlinJoime
26/07/2017
[url=https://www.isabella
brancolini.it/images/orig
inals/4584-gazelle-adidas
-pinterest.jpg]Gazelle Adidas Pinterest[/url] After reading these guidelines, you could start to know what it r


Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl