Krótko o pewnym estońskim kombinatorze norweskim.
Dodane przez jedrek dnia 28 styczeń 2011 18:58
To będzie krótka informacja o pewnym zawodniku. Zawodniku z Estonii. Urodzonym w 1991 roku. Aktualnie startującym na Mistrzostwach Świata Juniorów. Zdobył już dwa medale na tej imprezie. Nazywa się Kaarel Nurmsalu.

Jeszcze wczoraj Kaarel Nurmsalu cieszył się z brązowego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w kombinacji norweskiej. Brązowy medal wygrał o 18,1 sekundy z Ole Christianem Wendelem. Jeśli jednak można się było tego medalu spodziewać, to jednak to co stało się dzisiaj trudno było przewidzieć. Już po pierwszej serii pachniało niespodzianką. Nurmsalu skoczył 93,5m i z notą 121,5 punktu był 3. Jednak dużo większym zaskoczeniem było to że tą pozycję obronił.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa"]
Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Jeszcze wczoraj Kaarel Nurmsalu cieszył się z brązowego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w kombinacji norweskiej. Brązowy medal wygrał o 18,1 sekundy z Ole Christianem Wendelem. Jeśli jednak można się było tego medalu spodziewać, to jednak to co stało się dzisiaj trudno było przewidzieć. Już po pierwszej serii pachniało niespodzianką. Nurmsalu skoczył 93,5m i z notą 121,5 punktu był 3. Jednak dużo większym zaskoczeniem było to że tą pozycję obronił. Estończyk skoczył 96,0m i z notą 249 punktów obronił 3. miejsce i zdobył swój drugi medal na tych mistrzostwach, w drugiej konkurencji. Wyprzedzili go tylko: niebywały talent, cudowne dziecko z Bułgarii - Vladimir Zografski, i Austriak Stefan Kraft. Szykuje się dla Estończyka wielki dylemat, czy skupić się na skokach czy walczyć z przeciwnościami losu i poprawiać umiejętności biegowe. Nie on jeden tak zaczynał, można by tu przypomnieć Sampę Lajunena który w początkach swojej kariery panował w konkursach skoków w kombinacji a na trasie tracił ogromne ilości czasu po czym na zakończenie kariery chyba nawet lepiej biegał niż skakał. Choć takiego fenomenu jakim jest Nurmsalu w kombinacji norweskiej nie było dawno.

Estończykowi życzę powodzenia i udanego wyboru dyscypliny bo może być o nim głośno w jednej z nich.