EYOWF Liberec: Austriacy wygrywają, Polacy na piątym miejscu
Dodane przez Raku dnia 17 luty 2011 20:09
Dziś na Europejskim Festiwalu Młodzieży został rozegrany drugi i ostatni konkurs w kombinacji norweskiej. Dwanaście reprezentacji wystartowało w sprincie drużynowym i w skład każdej z drużyn wchodziło dwóch zawodników. Najlepszy okazał się duet Austriacki. Srebrny medal wywalczyli sobie Niemcy a na trzecim miejscu finiszowali Finowie. Dobrze spisali się reprezentanci Polski, którzy zajęli piąte miejsce.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]
Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Po skokach prowadzili Austriacy. Tuż za nimi znajdowali się duet Fiński. Była to głównie zasługa Heroli, który wylądował na 97 metrze. Na trzecim miejscu byli sklasyfikowani kolejni faworyci czyli Niemcy. Polacy zajmowali czwarte miejsce ale nieco zawiódł Jakub Przybyła, który skoczył zaledwie 88,5 metra a to właśnie pierwsza część dwuboju jest jego atutem.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

O 15 zawodnicy ruszyli na trasę. Każdy z dwóch kombinatorów musiał czterokrotnie przebiec 1150 metrów. W biegu najlepsi okazali się Austriacy, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogli by utworzyć dwie drużyny pretendujące do pierwszego miejsca. 23 sekundy za triumfatorami na mecie zameldowali się Niemcy a na trzecim miejscu finiszowali Finowie, którzy stracili ponad minutę. Naszych reprezentantów wyprzedzili Rosjanie i Polacy musieli zadowolić się piątym miejscem.