Pochwała znów najlepszy
Dodane przez Raku dnia 06 marzec 2011 19:50

Wczoraj zawodnicy po jednym skoku na ¦redniej Krokwi mieli do pokonania 10 kilometrow± trasę, a dzi¶ krajowi kombinatorzy walczyli o kolejne mistrzostwo TZNu, tym razem w sprincie. O 9:30 rozegrano konkurs skoków na Wielkiej Krokwi, a o 12:40 rozpocz±ł się bieg na pięć kilometrów. Tomasz Pochwała po raz kolejny nie pozostawił rywalom złudzeń i pewnie zwyciężył. Drugie miejsce zaj±ł Andrzej G±sienica, a na trzecim stopniu podium stan±ł Mateusz Wantulok. Na kolejnych miejscach znaleĽli się: Piotr Szczepniak Krupowski, Andrzej Zarycki i Stanisław Biela.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalsz± czę¶ć newsa]

Rozszerzona zawarto¶ć newsa
Image and video hosting by TinyPi

Po skokach prowadził Wociech G±sienica-Kotelnicki. Zawodnik klubu TS Wisła Zakopane miał 39 sekund przewagi nad Szczepaniakiem-Krupowskim. Trzecie miejsce okupowałem Andrzej G±sienica, ale tracił on przed biegiem aż 58 sekund. Kolejne dwa miejsca zajęli najstarsi zawodnicy w stawce czyli Tomasz Pochwała i Mateusz Wantulok. Mieli oni prawie półtoraminutow± stratę. Znów słabo spisali się Andrzej Zarycki (+2:11) i Michał Pyclik (+2:15).

W biegu fatalnie zaprezentował się G±sienica-Kotelnicki. Na pięciu kilometrach przegrał on z Zaryckim o ponad trzy minuty i ostatecznie spadł na 9 miejsce. Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Pochwała. Drugie miejsce zaj±ł Andrzej G±sienica, który finiszował 14 sekund po zwycięzcy. Trzeci± lokatę wywalczył sobie Matuesz Wantulok. Czwarte miejsce zaj±ł Szczepaniak-Krupowski, a tuż za nim na metę wpadł Andrzej Zarycki. Reprezentant klubu LKS Poroniec uzyskał najlepszy czas na trasie ale pozwoliło mu to o przesunięcie się tylko o pięć lokat. Szóste miejsce z ponad minutow± strat± zaj±ł Stansiałw Biela.