Janne Ryynaenen najlepszy w Finlandii [PEŁNE WYNIKI]
Dodane przez Tomek dnia 28 marzec 2011 20:11

Janne Ryynaenen został Mistrzem Finlandii w kombinacji norweskiej. 23-letni zawodnik z Rovaniemi w ubiegłym sezonie spisywał się zdecydowanie najlepiej z całej kadry, więc jego zdecydowane zwycięstwo nie jest niespodzianką. Z bardzo dużą stratą do Ryynaenena, na 2. miejscu zawody ukończył Joni Karjalainen, natomiast trzeci był Ville Tuppurainen. W Mistrzostwach Finlandii w Kuopio (HS 127) nie wystartował Hannu Manninen.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Ryynaenen zdecydowanie prowadził już po skokach. Wylądował na 124 metrze i miał prawie półtorej minuty przewagi nad plasującym się na drugim miejscu 15-letnim Herolą (109m). Tuppurainen poszybował na 107 metr i po skokach zajmował trzecią lokatę. Karjalainen nie doleciał do setnego metra (98,5m) i przebijał z siódmej pozycji po pierwszej części dwuboju (starta 2:33). Rynnaenen nie musiał się forsować w biegu, a i tak powiększył swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Drugie miejsce po fantastycznym biegu (najlepszy czas), ale z ogromną startą wywalczył Karjalainen. Miejsce na najniższym stopniu podium zdołał obronić Tuppurainen. Czwartą lokatę zajął Vaehaesoeyrinki, a na piątym miejscu został sklasyfikowany Leinonen. Pierwszą szóstkę uzupełnił młodziutki Herola, który na pewno był bardzo zadowolony ze swojego występu. Dopiero na siódmym miejscu został sklasyfikowanym Jim Haertul, który startował na Mistrzostwach Świata.

„To było dobre ćwiczenie. Szkoda że Hannu nie startował, bo na pewno walka o złoto byłaby ciekawsza. Cieszę się, że tak zakończyłem ten dobry i stabilny sezon. Zawsze miło powiesić złoty medal na szyi” - skomentował Ryynanen. Karjalaninen także był zadowolony, bo zrealizował swoje założenia: „Osobistym celem był medal i udało się go zdobyć”. Bardzo szczęśliwy był Tuppurainen: „Mam trudny okres za sobą. Jestem bardzo zadowolony z brązowego medalu”.