Petter Kukkonen przedłuża umowę z Estończykami
Dodane przez Raku dnia 23 maj 2011 13:27

W piątek Estoński Związek Narciarski podpisał nowy kontrakt z Petterem Kekkonenem. Fiński szkoleniowiec do Igrzysk w Soczi będzie odpowiedzialny nie tylko za kombinacje, ale także za skoki narciarskie w Estonii. Oznacza to, że Kukkonen będzie mógł bezproblemowo kontynuować współpracę z Kaarelem Nurmsalu, który przeniósł się do skoków.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]


Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

W piątek Estoński Związek Narciarski podpisał nowy kontrakt z Petterem Kekkonenem. Fiński szkoleniowiec do Igrzysk w Soczi będzie odpowiedzialny nie tylko za kombinacje, ale także za skoki narciarskie w Estonii. Oznacza to, że Kukkonen będzie mógł bezproblemowo kontynuować współpracę z Kaarelem Nurmsalu, który przeniósł się do skoków. Początkowo zakładano, że Nurmsalu mimo zmiany specjalności w dalszym ciągu będzie trenował z kombinatorami, aby nie rozstawać się ze swoim szkoleniowcem. Teraz nie będzie już takiej potrzeby.

Fiński trener będzie więc odpowiedzialny za rozwój obu dyscyplin, ale głównym celem jest praca ze skoczkami. Kadrą kombinatorów zajmie się były trener skoczków - Tambet Pikkor.

Tymczasem najbardziej znany zawodnik z obu kadr zdecydował się na podjęcie pracy. Nurmsalu wyjaśnił, że nie wie kiedy dostanie stypendium, po zakończeniu umowy dotyczącej kombinacji norweskiej i musiał zdecydować się na jakiś zarobek.

Źródło: informacja własna&delfi sport