Pochwała zwycięża mimo podpórki, niesamowity bieg Gryczuka! [WYNIKI]
Dodane przez Raku dnia 24 sierpień 2011 15:20

Reprezentant Polski Tomasz Pochwała zwyciężył w sobotnich zawodach kombinatorów w czeskim Libercu. Zawodnicy rywalizowali na dużym obiekcie (HS 134), a następnie mieli do pokonania 10 kilometrów. Polak wyprzedził nie byle kogo, bo 10 sekund po nim finiszował Miroslav Dworak, a prawie pół minuty po Polaku przybiegł Tomas Slavik.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Reprezentant Polski Tomasz Pochwała zwyciężył w sobotnich zawodach kombinatorów w czeskim Libercu. Zawodnicy rywalizowali na dużym obiekcie (HS 134), a następnie mieli do pokonania 10 kilometrów. Polak wyprzedził nie byle kogo, bo 10 sekund po nim finiszował Miroslav Dworak, a prawie pół minuty po Polaku przybiegł Tomas Slavik. Wystartowała cała czeska czołówka poza Churavym i pojawili się też juniorzy z USA, którzy przebywali w tym czasie na zgrupowaniu Bardzo dobrze spisał się Krystian Gryczuk, który zajął 7 miejsce.

Image and video hosting by TinyPiPo skokach prowadził Tomas Portyk, który poszybował na 124 metr. Pochwała skoczył, aż 11 metrów dalej, ale podparł swój skok i tracił przed biegiem do 15-letniego Czecha 4 sekundy. Na trzecim miejscu z taką samą stratą plasował się Tomas Slavik. Kolejne miejsce z nieco większą startą zajmował Dvorak. W biegu Polak nie dał rywalom szans i pewnie zwyciężył, mimo dużej straty punktów na skoczni. Nie zdołał go dopędzić Miroslav Dvorak, a Tomas Slavik nie wytrzymał tempa Pochwały i przybiegł na trzecim miejscu z prawie pół minutową stratą. Na 7 miejscu rywalizacje zakończył Krystian Gryczuk. Polak pobiegł fantastycznie i uzyskał najlepszy czas biegu. W tej specjalności wyprzedził drugiego Lyncha o niemal minutę, a Pochwałę o 1:17. Tak szybki bieg wydaje się wręcz nieprawdopodobny, ale faworyci przez dużą część dystansu się szachowali i wykorzystał to młody reprezentant Polski. Na 20 miejscu uplasował się Jakub Przybyła, a 16 był słowacki rodzynek Robert Kartik.

Wyniki:
1.POCHWAŁA Tomasz POL 25:54.2 (2 po skokach/5 czas biegu)

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (Liberec HS134)

Tydzień wcześniej zawodnicy rywalizowali w Roznovie na skoczni K70. Obsada faworytów była jednak wówczas nieco słabsza, bo nie startowali Pochwała i Dvorak. Zwyciężył Vodsedalek, drugie miejsce zajął Ukrainiec Pasichnyk, a trzecie najszybszy na trasie Michael Ward. Najlepszym z Polaków okazał się Wojciech Marusarz, który zajął 9 miejsce.

Wyniki:
1. VODSEDALEK Ales CZE 239.7pkt (2 po biegu/1 w skokach)