YOG w Insbrucku: Tomas Portyk zwycięża, Pytel zasłabł na trasie!
Dodane przez Raku dnia 15 styczeń 2012 10:42

Tomas Portyk zwyciężył w indywidualnym konkursie na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Insbrucku. Czech był tutaj zdecydowanie największym faworytem i nie zawiódł swoich kibiców. Na finiszu pokonał drugiego z faworytów Ilkkę Herolę. Trzecie miejsce zajął kompletnie nieznany Japończyk Go Yamamoto. Michał Pytel zasłabł na trasie i nie ukończył biegu.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Po skokach prowadził Tom Lubitz. Kombinatorzy rywalizowali na małej skoczni w Seefeld (HS 75). Niemiec poszybował na 78 metr i był zdecydowanym liderem. Drugie miejsce zajmował Go Yamamoto (75,5m, +0:20), a trzecie Norweg Riiber (75m, +0:25). Michał Pytel był dziesiąty. Polak skoczył 72,5 metra i przed biegiem tracił minutę i siedem sekund. Trudno było liczyć na jakiś znaczy awans w biegu, bo mocniejszą stroną Polaka są skoki.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu tempo dyktowali Herola oraz Portyk, którzy skoki zakończyli na odpowiednio czwartym i piątym miejscu. Między sobą rozstrzygnęli walkę o złoty medal. Na finiszowej prostej lepszy okazał się Czech. Reprezentant Finlandii stracił do niego niecałe trzy sekundy. Trzecie miejsce zajął Go Yamamoto, a dopiero czwarte prowadzący po skokach Lubitz. Michał Pytel nie ukończył rywalizacji. Na pierwszym pomiarze czasu (2,5km) spadł o dwie pozycje, a na kolejnym się już nie pojawił, bo zasłabł na trasie.

„Michał zasłabł na trasie. Przewrócił się i nie mógł kontynuować biegu. Nie wiem tak naprawdę co się stało. Może ten mróz go tak przycisnął, bo już na pierwszym okrążeniu widziałem, że bardzo się męczy” - powiedział szkoleniowiec Sławomir Hankus dla Onet.pl.