OOM: Adam Cieślar i Stanisław Biela najlepsi w pierwszym konkursie
Dodane przez Raku dnia 01 luty 2012 22:16

Adam Cieślar wśród juniorów A i Stanisław Biela w grupie juniorów B wywalczyli pierwsze złote medale w kombinacji norweskiej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawodnicy rywalizowali na skoczni w Szczyrku (HS 106) i na trasach biegowych w Szczyrku Górnym.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Do konkursu kombinacji zaliczono pierwszy skok z konkursu indywidualnego w skokach narciarskich, a bieg rozgrywano na 5 km (junior A) i 3,75 km (junior B). Wśród starszych zawodników nie było żadnych niespodzianek i pewnie zwyciężył prowadzący po skokach Adam Cieślar. Drugie miejsce zajął Andrzej Gąsienica, a trzecie najszybszy na trasie Paweł Słowiok. Pierwsza trójka zmieściła się w 25 sekundach. Czwarte miejsce z ponad minutową stratą zajął Szczepan Kupczak.

W młodszej grupie zwyciężył Stanisław Biela, który dzięki najszybszemu biegowi zdołał awansować z trzeciej pozycji po skokach. Drugie miejsce zajął prowadzący po pierwszej części dwuboju Damian Urbaś, a trzecie Jakub Przybyła. Tuż za podium znalazł się Krystian Gryczuk, który nie zdołał dopędzić Przybyły.

Tym samym kadrowicze udowodnili, ze na ten moment nie mają konkurencji w kraju, ale trudno nie zauważyć, że warunki do przygotowań mają diametralnie inne niż zawodnicy w klubach. Warto jeszcze zaznaczyć, że 11 miejsce wśród juniorów B zajął Michał Pytel, który kilkanaście dni temu startował w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Dziś zanotował ostatni czas biegu. Ciężko sobie wyobrazić w jaki sposób wybierano zawodników na ta imprezę, ale osoba odpowiedzialna za tą nominację powinna się wstydzić.