Watabe o ponad pięć minut szybszy i 25 miejsc lepszy od Lamy Chappuisa!
Dodane przez Raku dnia 31 marzec 2012 10:33

Po zakończeniu sezonu przyszła pora na porcję statystyk od Rafała Snocha. Tym razem prezentujemy Wam Snochranking, ranking wynikowy Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego i ranking łączony. Będzie także ciekawe porównanie Akito Watabe z Jasonem Lamy Chappuisem

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]


Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Po zakończeniu sezonu przyszła pora na porcję statystyk od Rafała Snocha. Tym razem prezentujemy Wam Snochranking, ranking wynikowy Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego i ranking łączony. Będzie także ciekawe porównanie Akito Watabe z Jasonem Lamy Chappuisem

W Snochrankingu po sezonie 2011/2012 prowadzi Jason Lamy Chappuis, przed Akito Watabe i Ericiem Frenzelem. Najlepszy i jedyny z Polaków - Adam Cieślar zajmuje 59 miejsce. Sklasyfikowany 127 zawodników.

SNOCHRANKING 2011/2012

W rankingu wynikowym najlepszy okazał się Akito Watabe, który wyprzedził Jasona Lamy Chappuisa i Mikko Koksliena. Minimalnie gorszy od Norwega okazał się Tino Edelmann. Skokowo najlepszy był Tino Edelmann, który minimalnie wyprzedził Haavarda Klemetsena. Biegowo na czele stawki znaleźli się Mikko Kokslien i Magnus Moan. W rankingu ogólnym i biegowym sklasyfikowany 60 zawodników, a w skokowym 62.

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PŚ)
NAJLEPSZY SKOCZEK (PŚ)
NAJLEPSZY BIEGACZ (PŚ)

Najlepszymi zawodnikami PK okazali się Ci, którzy często w zawodach drugiej ligi się nie pojawiali. Zwyciężył Taylor Fletcher, przed Timem Hugiem i Ole Martinem Storlienem. Czwarte miejsce zwycięzca całego cyklu - Marjan Jelenko. Jedyny klasyfikowany Polak, Tomasz Pochwała, zajął 40 miejsce. W rankingu skokowym rywali znokautował Marjan Jelenko. Tomasz Pochwała zajął 22 miejsce., a Andrzej Zarycki został sklasyfikowany na ostatnim miejscu z kolosalną startą do przedostatniego. W biegu zdecydowanie wygrał Taylor fletcher, a Tomasz Pochwała zajął 45. miejsce.

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PK)
NAJLEPSZY SKOCZEK (PK)
NAJLEPSZY BIEGACZ (PK)

W rankingu łączonym w poszczególnych kategoriach wygrali oczywiście Akito Watabe, Tino Edelmann i Mikko Kokslien. Jedyny sklasyfikowany Polak, Tomasz Pochwała, zajął w rankingu ogólnym 85 miejsce. Skokowo Pochwała zajął 59. miejsce, a Zarycki 114. Biegowo Pochwała był 91.

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PŚ+PK)
NAJLEPSZY SKOCZEK (PŚ+PK)
NAJLEPSZY BIEGACZ (PŚ+PK)

Image and video hosting by TinyPi Prezentujemy także graficzne porównanie rankingu ogólnego, skokowego i biegowego pomiędzy Jasonem Lamy Chappuisem, a Akito Watabe. Ranking wynikowy pokazał, że na przestrzeni całego sezonu Akito Watabe był szybszy od Lamy Chappuisa o ponad pięć minut! Watabe ma też o wiele mniejszą sumę miejsc w poszególnych konkursach (140 do 165) i jedyna kategoria w której Japończyk przegrywa, to punkty Pucharu Świata.

PORÓWNANIE MIEJSC, PUNKTÓW I CZASU

RANKING OGÓLNY
RANKING SKOKOWY
RANKING BIEGOWY