LGP w Soczi: Wygrana Bernharda Grubera
Dodane przez Urbus dnia 21 lipiec 2012 11:47

Austriak Bernhard Gruber zwyciężył w pierwszych w tym sezonie zawodach Letniej Grand Prix w rosyjskim Soczi. Drugie miejsce wywalczył Todd Lodwick, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Akito Watabe.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Austriak Bernhard Gruber zwyciężył w pierwszych w tym sezonie zawodach Letniej Grand Prix rozegranych w rosyjskim Soczi. Drugie miejsce wywalczył Todd Lodwick, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Akito Watabe.

Po serii skoków na pierwszym miejscu znajdował się Bernhard Gruber, który wylądował na 131. metrze. Miał on jednak niewielką przewagę nad dwójką Japończyków - Akito Watabe i Hideakim Nagaim, którzy tracili do lidera odpowiednio 7 i 11 sekund. Czwartą pozycję, ze stratą 19 sekund, zajmował rodak Grubera Wilhelm Denifl, a piątą lokatę wywalczył kolejny z Austriaków - Christoph Bieler. Czołową szóstkę przed biegiem zamykał Amerykanin Bryan Fletcher.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Kibice na trasie byli świadkami niespodziewanych rozstrzygnięć. Pierwszy na mecie zameldował się najlepszy na skoczni Bernhard Gruber, wyprzedzając o ponad 4 sekundy Todda Lodwicka. 36-letni Amerykanin miał zdecydowanie najlepszy czas biegu. Nieoczekiwanie dopiero trzecie miejsce ze stratą aż 34 sekund zajął Akito Watabe. Mimo, że zawodnicy są obecnie w okresie przygotowawczym, to takie zakończenie, patrząc przez pryzmat ubiegłego sezonu, należy uznać za sporą niespodziankę. Walkę o czwartą pozycję rozegrali między sobą Bieler, Minato i Dvorak. Ostatecznie zwycięski wyszedł z niej Austriak, pokonując piątego dziś Japończyka i Czecha, który znalazł się na szóstym miejscu. Siódmy przybiegł Bill Demong, który podobnie jak jego starszy kolega z kadry, bardzo dobrze zaprezentował się w drugiej części zawodów. Kolejne miejsca zajęli Mario Stecher, Tomaz Druml oraz Tomas Slavik.