Mario Stecher Mistrzem Austrii, były skoczek dalej "kombinuje"
Dodane przez Raku dnia 06 październik 2012 21:40

Mario Stecher został dziś mistrzem kraju w kombinacji norweskiej. Zawodnicy wczoraj rywalizowali na skoczni w Bischofshofen, a dziś na trasach biegowych w Villach. Drugie miejsce zajął Bernhard Gruber, a trzecie prowadzący po skokach Mario Seidl.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Mario Seidl w pierwszej części dwuboju poszybował na 139 metr. Pół metra bliżej skoczył drugi po skokach Bernhard Gruber, który tracił 21 skuend. Trzeci był Christoph Bieler (+0:35, 132,5m).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu zdecydowanie najlepszy czas na trasie uzyskał Mario Stecher i dzięki temu wywalczył tytuł letniego Mistrza Austrii. Drugie miejsce zajął zwycięzca LGP, czyli Bernhard Gruber. Na trzecim stopniu podium stanął zajął Mario Seidl. Pierwsze trójka zmieściła się w dziesięciu sekundach. Kolejne lokaty zajęli Tobias Kammerlander, Christoph Bieler i Tomaz Druml. Najlepszym juniorem okazał się Thomas Joebstl, który zajął 9. lokatę. Na 23. miejscu został sklasyfikowany 27-letni Matija Druml, który do 2007 roku był skoczkiem narciarskim. W 2009 roku miał krótki epizod kombinacyjny na Uniwersjadzie i to były jego ostatnie oficjalne starty. Poza tym sporadycznie pojawiał się w krajowych zawodach i prezentował podobny poziom do dzisiejszego.