Mitja Oranic Mistrzem Słowenii
Dodane przez jedrek dnia 06 październik 2012 22:15
Mitja Oranic został mistrzem Słowenii w kombinacji norweskiej. W rozegranych w dniu dzisiejszym w Kranju zawodach 26-latek (trzeci po skokach) o 15 sekund pokonał Joze Kamenika i o 35 sekund Matica Plaznika. Dopiero czwarte miejsce zajął prowadzący po skokach Gasper Berlot.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobacyć dalszą część newsa]
Rozszerzona zawartość newsa

Po skokach prowadził Gasper Berlot (106m) z 10-sekundową przewagą nad Joze Kamenikiem (105m) i 24 sekundami zysku nad Mitją Oranicem (103m) i Maticem Plaznikiem (107m). Dopiero siódme miejsce ze stratą minuty i czterech sekund zajmował Marjan Jelenko po zakończonym upadkiem skoku na odległość 110 metrów.

W biegu prowadzący po skokach Berlot wystartował bardzo słabo i spadł na czwarte miejsce ze stratą 1 minuty i 26 sekund. Krajowym mistrzem został trzeci po skokach Mitja Oranic z piętnastosekundową przewagą nad Joze Kamenikiem i 35 sekundami przewagi nad Maticem Plaznikiem. Piąte miejsce zajął Jelenko, który w biegu zyskał dwie pozycje.

W kategorii juniorów zwyciężył Lukas Oblak przed Mitją Drinovecem i Luka Pintaricem.