Eric Frenzel Mistrzem Niemiec, start dwóch Polaków poza konkursem
Dodane przez jedrek dnia 07 październik 2012 16:34

Eric Frenzel został Mistrzem Niemiec w kombinacji norweskiej. W rozegranych w dniu dzisiejszym w Klingenthal zawodach pokonał Johannesa Rydzeka i Tino Edelmanna. Poza konkursem wystartowało dwóch Polaków - Tomasz Pochwała uzyskał 13. wynik, a Andrzej Zarycki 29. (zawody ukończyło 31. zawodników).

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Po konkursie skoków prowadził Eric Frenzel z przewagą 56 sekund nad Johannesem Rydzekiem i 1 minuty i 24 sekund nad Bjoernem Kircheisenem. Tomasz Pochwała zajmował 17. miejsce (+2:35), a Andrzej Zarycki był 32. (+4:28).

W biegu na nietypowym dystansie dwunastu kilometrów, Eric Frenzel mimo bardzo dużej przewagi po skokach został dogoniony przez Johannesa Rydzeka i pokonał go dopiero na finiszu. Trzecie miejsce zajął siódmy po skokach, Tino Edelmann, który na metę dobiegł 1 minutę i 12,9 sekundy po zwycięzcy. Tuż za Edelmannem do mety dobiegli Bjoern Kircheisen i Manuel Faisst. Pierwszą szóstkę zamknął Janis Morweiser. Tomasz Pochwała ukończył zawody na 13. pozycji, a Andrzej Zarycki na miejscu 23. (miejsca obydwu Polaków nieoficjalne). Obydwaj Polacy wystąpili w barwach klubu-gospodarza Mistrzostw Niemiec - VSC Klingenthal. Wartym uwagi jest również start Christiana Beetza, który zakończył karierę po ubiegłym sezonie. 28-latek zajął 23. miejsce.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (SENIORZY)

Wśród juniorów najlepszym zawodnikiem był Manuel Faisst, który o ponad minutę pokonał Dominika Schwaara i Stephana Baetza.