Lotos Cup: Urbaś, Podżroski, Jarząbek i Haberny niepokonani!
Dodane przez Raku dnia 22 luty 2012 22:22

Dziś w Szczyrku rozegrano trzeci, a zarazem ostatni konkurs kombinacji norweskiej w ramach cyklu Lotos Cup. Po raz trzeci swoje kategorie zdominowali Ci sami zawodnicy, a więc: Damian Urbaś, Łukasz Podżroski, Dawid Jarząbek i Dawid Haberny. Nie pozostawili oni rywalom żadnych złudzeń i pewne zwyciężyli w swoich rocznikach w klasyfikacji generalnej.

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]

Rozszerzona zawartość newsa

W Szczyrku nie odbyły się zawody w kategorii A z powodu zbyt małej liczby zgłoszonych zawodników.

Wyniki:

Junior B (1994 -1995)

1. Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre/ZSMS) – czas biegu 14 min 57,2 sek

Junior C (1996 -1997)

1. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – czas biegu: 7 min 31,7 sek

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR E)

W konkursie skoków w kategorii open wystartował także jeden z kadrowiczów – Mateusz Wantulok, ale zajął dopiero 10. miejsce. Trzy lokaty niżej został sklasyfikowany Michał Pyclik, a zwyciężył Jan Ziobro.

PEŁNE WYNIKI SKOKÓW (OPEN)

Klasyfikacja generalna po 3 z 3 konkursów:

Junior A (1992 -1993)

1. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane/ZSMS) – 180 pkt.
1. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) – 180 pkt.
3. Jan Zięba (TS Wisła Zakopane/ZSMS) – 120 pkt.
4. Piotr Lassak (LKS Poroniec/ZSMS) – 100 pkt.

1. Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre/ZSMS) – 300 pkt.
2. Krystian Gryczuk (LUKS-Ski Lubawka) – 205 pkt.
3. Jakub Przybyła (WKS Zakopane/ZSMS) – 170 pkt.
4. Kacper Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 150 pkt.
5. Jan Łowisz (AZS Zakopane/ZSMS) – 126 pkt.
6. Krystian Karpiel (TS Wisła Zakopane/ZSMS) – 111 pkt.

1. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 300 pkt.
2. Piotr Byrski (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) – 210 pkt.
3. Krzysztof Dziadoń (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) – 180 pkt.
3. Daniel Mąka (LKS Poroniec/ZSMS) – 180 pkt.
5. Igor Smorul (Zagórskie TS Zakucie) – 130 pkt.
6. Paweł Gut (LKS Poroniec/ZSMS) – 121 pkt.

1. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 300 pkt.
2. Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) - 210 pkt.
3. Krystian Pacholarz (UKS Kłodne/ZSMS) – 200 pkt.
4. Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane) – 150 pkt.
5. Jakub Jurosz (KS Wisła Ustronianka) – 135 pkt.
6. Paweł Wąsek (KS Wisła Ustronianka) – 117 pkt.

1. Dawid Haberny (KS Chochołów) – 300 pkt.
2. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) – 220 pkt.
3. Maciej Zborowski (KS Chochołów) – 190 pkt.
4. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra) – 150 pkt.
5. Jakub Szczepaniak (LKS Poroniec) – 136 pkt.
6. Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka) - 121 pkt.

Trzech pierwszych zawodników w klasyfikacji generalnej w kategorii B i C dostanie roczne stypendium ufundowane przez Grupę LOTOS S.A.

Damian Urbaś, który zdominował najbardziej prestiżową kategorię B ocenił także dla portalu PZN.pl swój start w Pucharze Kontynentalnym w Kranju. „Była szansa na punkty w zawodach indywidualnych w Kranju, ponieważ oddałem całkiem dobry skok. No ale co zrobić, nastąpiła dyskwalifikacja za nieprawidłowy kombinezon. W drużynówce trochę się spaliłem w konkursie, ale jechałem też z niższej belki niż Zarycki czy Wantulok. Chciałem jak najlepiej dla drużyny, dla Polski. Zgromadziłem jednak dużo nowych doświadczeń. Przykładowo w Pucharze Kontynentalnym zawodnicy pokonują pierwsze kółko najszybciej, a później słabną. Jak się dużo straci na początku, to potem nie da się ich dogonić. Natomiast w Polsce zaczyna się wolniej, a przyspiesza na dalszych okrążeniach. Trzeba będzie wypróbować tę taktykę w zawodach krajowych, żeby nauczyć się tak biegać jak cały świat. Poza tym juniorzy B z innych krajów regularnie startują na 10 kilometrów, a my ciągle biegamy po 5 km” - skomentował młody reprezentant Polski.