Kibice popierają organizatorów Alpen Cup!
Dodane przez Raku dnia 12 lipiec 2012 12:17

Sensacyjnym wynikiem zakończyła się ankieta na naszym portalu dotycząca wykluczenia Polski z Pucharu Alpejskiego. Okazało się, że duża część kibiców popiera tą decyzję!

[Kliknij "Czytaj więcej" aby zobaczyć dalszą część newsa]


Rozszerzona zawartość newsa
Image and video hosting by TinyPi

Sensacyjnym wynikiem zakończyła się ankieta na naszym portalu dotycząca wykluczenia Polski z Pucharu Alpejskiego. Okazało się, że duża część kibiców popiera tą decyzję!

Aż 40% z naszych czytelników uważa, że to dobra decyzja, bo nie jesteśmy krajem alpejskim. Zdaniem 31% to zła decyzja, ale nie będzie ona jakaś bardzo krzywdząca, bo i tak nie dawaliśmy szansy najmłodszym zawodnikom, a to dla nich ten cykl utworzono. 29% uważa, że to skandal i organizatorzy po prostu boją się naszych zawodników. Wydaje się, że to ta środkowa opcja najbardziej oddaje rzeczywistość. Polacy być może trochę na tym stracą, ale i tak Alpen Cup służył głównie nabijaniu dobrych wyników. Najmłodsi zawodnicy startowali sporadycznie i praktycznie nie mieli możliwości zmierzenia się z rówieśnikami zza granicy. Nadszedł więc czas na powiększenie limitu w Pucharze Świata, bo będzie to na pewno łatwiejsze niż powiększenie go w Pucharze Kontynentalnym.

We wcześniejszej ankiecie pytaliśmy Was czy polscy kombinatorzy wywalczą kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Aż 51% czytelników uważa, że nikt nie wywalczy kwalifikacji. Zdaniem 19% wystawimy drużynę, a kolejne 19% uważa, że wystartuje kilku zawodników, ale nie będzie drużyny. 11% uważa, że wszystko zależy od sztabu szkoleniowego.

Teraz znamy już szczegółowe międzynarodowe kryteria kwalifikacje i ponawiamy ankietę. Wydaje się, że międzynarodowe kryteria będą dużo łatwiejsze do spełnienia niż kryteria PKOLu. Można się domyślać, że konieczne będzie kilkukrotne zajęcie miejsca w czołowej trzydziestce Pucharu Świata w pojedynczych zawodach. Zachęcamy do głosowania w prawym panelu na naszym portalu.